|   On-line: 24

Szukali Polskich Olimpijczyków w Radomiu
Zanim na arenie MOSiR-u zameldowali się najzdolniejsi kadeci, w ogólnopolskim mityngu, rozegranym pod hasłem "Szukamy Polskich Olimpijczyków" swoje umiejętności zaprezentowali młodzicy. Sporo powodów do zadowolenia dali przedstawiciele naszych klubów.

Na uwagę zasługują zwłaszcza wyniki sprinterek i średniodystansowców. Zawodniczki ZTE Radom zajęły dwa miejsca na podium w biegu na 100 m. Martyna Kotwiła triumfowała z czasem 12,87 sek, a na najniższym stopniu stanęła Natalia Wosztyl. Także w biegu na 300 m radomianki dominowały, bowiem pierwsze miejsca zajęła Paulina Glibowska, a drugie Weronika Tkaczyk. Na tym drugim dystansie wśród chłopców drugi był Michał Czyż z Orląt Radom. Filip Bykowski z ZTE zgarnął główne trofeum w biegu na 110 ppł.

W gronie uczestników biegu na 600 m najlepszy był zawodnik ULKS-u Jedlińsk, Patryk Szatan. W rywalizacji na dystansie jednego kilometra równych sobie nie miał zawodnik ZTE Mateusz Dębski.

Konkurencje techniczne opanowali zawodnicy z Lubelskiego. Miejsca na podium radomianki zajęły jednak w pchnięciu kulą (Ewa Kowalczyk z ZTE z wynikiem 10,46 była trzecia) i rzucie oszczepem (Natalia Roszkowska z ZTE również zakończyła zmagania na najniższym stopniu podium). W rzucie oszczepem chłopców drugi był Kamil Komór (ZTE), a trzeci jego klubowy kolega Dominik Wabik.

WOJ

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2013-09-26 06:21:27 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 498

W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!