|   On-line: 25

TLO: Kolejka niespodzianek, liderzy w odwrocie! [TABELA]
Od samego rana w Wielką Sobotę rozgrywane są pojedynki w radomskiej Tymex Ligi Okręgowej. Rozpoczęło się w Falęcicach, gdzie rewelacyjny wiosną LKS Promna sprawił kolejną niespodziankę wygrywając z liderem - Legionem Głowaczów. Równie rewelacyjna w tej rundzie Polonia Iłża wywiozła zwycięstwo ze Zwolenia. Zawisza Sienno pokonał natomiast trzeci w tabeli KS Warka. Cenne zwycięstwo odniósł Plon Garbatka-Letnisko.

Promna pokazuje wiosną, że zwłaszcza na własnym stadionie jest groźna dla najlepszych. Gospodarzy trzeba przede wszystkim pochwalić za taktykę i skuteczność. Miejscowi bardzo mądrze się bronili, a sytuacje podbramkowe wykorzystywali aż do bólu. To Legion bowiem był częściej przy piłce, atakował, ale gola zdobyć nie potrafił.
Pierwsza bramka wywołała sporo kontrowersji, bo goście twierdzili, że piłka nie przekroczyła pełnym obwodem linii bramkowej. Sędzia - asystent był innego zdania. Za to przy drugim trafieniu Promnej nie było już najmniejszych wątpliwości.

LKS PROMNA - LEGION GŁOWACZÓW 2:0 (2:0)
Bramki:
Orłowski (25.), Dąbrowski (40.)

*****

Powiślanka wygrała w Kazanowie wysoko, ale długo nie mogła sforsować defensywy Iłżanki. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, a potem do końca pierwszej połowy cofnęli się na własne przedpole i gola nie stracili.
Worek z bramkami dla zespołu z Lipska otworzył się tuż po przerwie, ale kolejne gole padały w ostatnich minutach spotkania.

IŁŻANKA KAZANÓW - POWIŚLANKA LIPSKO 1:5 (1:0)
Bramki:
Lesisz (3.) - Bzikot (50.), Krajewski (55.), Skorupa (80.), Krupa (89., 90.)

*****

Kiedy Jodła prowadziła już 3:0, wydawało się, że niewiadomą są jedynie rozmiary jej zwycięstwa w Radomiu. Tymczasem ambitna młodzież Radomiaka zaczęła odrabiać straty i o mały włos nie doprowadziła do remisu. Skuteczny tego dnia Grzegorz Lipka ustalił jednak wynik spotkania i komplet punktów pojechał do Jedlni-Letnisko.

RADOMIAK II RADOM - JODŁA JEDLNIA LETNISKO 2:4 (0:1)
Bramki:
Skowroński (63., 69.) - G.Lipka (44., 71.), Wojciechowski (50., 61.)

*****

"Rycerze wiosny" z Iłży nie zwalniają tempa i co ciekawe nie ma znaczenia z kim i gdzie grają. Tym razem Polonia postarała się o niespodziankę w Zwoleniu. Miejscowa Zwolenianka znała wynik z Promnej i wiedziała, że wygrana da jej ponowny awans na fotel lidera rozgrywek.
Już do przerwy drużyny toczyły wyrównany bój, zdobywając po jednej bramce. W drugiej połowie trafiali już tylko goście. Najpierw na prowadzenie wyprowadził iłżan Tomasz Bartosiak, a wynik meczu ustalił Damian Kozera.
Było to piąte, kolejne zwycięstwo Polonii w rundzie wiosennej!

ZWOLENIANKA ZWOLEŃ - POLONIA IŁŻA 1:3 (1:1)
Bramki:
Wojtysiak (42.) - Bawor (44.), Bartosiak (66.), Kozera (81.)

*****

Plon zastosował w meczu z Pilicą prostą i jak się okazało skuteczną taktykę. Bronił się większą liczbą piłkarzy, długimi podaniami uruchamiając dwóch wysuniętych napastników. Po jednym z takich podań w polu karnym sfaulowany został Mateusz Kocyk i chwilę później sam wykorzystał "jedenastkę".

PLON GARBATKA-LETNISKO - PILICA NOWE MIASTO NAD PILICĄ 1:0 (0:0)
Bramka:
Kocyk (81. - karny)

*****

ZAWISZA SIENNO - KS WARKA 3:2 (2:1)
Bramki:
T.Wójcik (3., 36. - karny), S.Klaus (86.) – Lepa (16.), Chmielewski (90.)

*****

PROCH PIONKI - ORONKA OROŃSKO 2:0 (2:0)
Bramki:
Dębski (11., 31.)

*****

WULKAN ZAKRZEW - RUSZCOVIA BORKOWICE 1:0 (1:0)