|   On-line: 38

Radomiak zakończył rundę zwycięstwem z Lechią
Piłkarze Radomiaka triumfem w Tomaszowie Mazowieckim zkończyli rundę jesienną. Zimę spędzą na fotelu lidera z przewagę 11 punktów nad Ursusem Warszawa i 14 nad Bronią.

Obawy przed meczem Radomiaka w Tomaszowie Mazowieckim były w pełni uzasadnione. Rywale nie przegrali od dawna, a ich defensorzy nie przebierali w środkach w drodze do uzyskania satysfakcjonującego ich rezultatu. Przełożyło się to też na wydarzenia na murawie w pierwszej połowie niedzielnej konfrontacji. Jak mówi jednak stare przysłowie, mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy. I chociaż Zieloni prezentowali się przed przerwą dość niemrawo, Aleksiej Dubina zdecydował się w 44. minucie na strzał z rzutu wolnego, który - dzięki perfekcyjnemu wykonaniu - wyprowadził radomian na prowadzenie.

Był to bardzo ważny punkt spotkania i świetna zaliczka przed drugą odsłoną. Ta była zdecydowanie bardziej wyrównana, zarówno radomianie, jak i rywale mieli swoje okazje, ale to Zieloni - w 56. minucie - po raz drugi cieszyli się ze zdobytej bramki. Bez dwóch zdań, podopieczni Jacka Magnuszewskiego zaprezentowali się dojrzalej i skuteczniej, a to elementy, które decydują o triumfach w futbolu.

LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI - RADOMIAK RADOM 0:2 (0:1)
Bramki:
Dubina (44. - wony), Cieciura (56. - karny)
Radomiak: Kula - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Serodziński, Brągiel, Radecki, Agu, Wnuk, Leandro, Stanisławski.

RELACJA LIVE:
* - koniec spotkania.
90 minuta+1 - już nikt nie odbierze zwycięstwa radomianom.
89 minuta - sędzia coraz częściej spogląda na zegarek. Zapewne dłużej niż trzy minuty ten mecz trwać już nie będzie.
87 minuta - seria nieudanych akcji podcięła skrzydła Lechii, gra przenosi się pod pole karne gospodarzy.
86 minuta - kolejny wolny dla Lechii. Tym razem Cieciura z Leandro ratują sytuację.
83 minuta - Zieloni długo rozgrywają piłkę, szanując wynik, jaki do tej pory uzyskali.
81 minuta - ruszył Śliwiński, strzelał z 8 metrów, ale czubkami palców u nogi broni Holewiński.
80 minuta - trwa oblężenie bramki Radomiaka, jak na razie jednak Kula na spółkę z defensorami wychdozą z niego obronną ręką. Dobrze by było przenieść grę nieco dalej od pola karnego.
77 minuta - rywale domagają się rzutu karnego, ale sędzia po akcji Lechii nakazał wznowić grę od bramki.
76 minuta - rywale bardzo niedokładnie w ataku. Inna sprawa, że wysoko atakuje ich już Radecki i jego koledzy.
75 minuta - Zieloni bardzo szczelnie pilnują dostępu do własnej bramki. Z przodu osamotniony Leandro. Na plac gry wchodzi Śliwiński.
73 minuta Brazylijczyk wypracował sobie pozycję, ale Kula na posterunku.
72 minuta - obrońcy Radomiaka skupili się na wyłączeniu z gry Jardela i chyba to był jeden z mądrzejszych ruchów
70 minuta - rywale zdają sobie sprawę, że jeżeli nie teraz, to już na pewno nie jesienią... Ich długie podania padają jednak łupem defensorów Radomiaka.
68 minuta - dwukrotnie zagotowało się w polu karnym Zielonych. Ba szczęscie dla nich bez konsekwencji.
66 minuta - radomianie, gdy tylko mogą, uruchamiają skrzydła. Brakuje jednak tego decydującego podania.
63 minuta - Agu wraca na boisko. Rywale jakby pogodzeni z faktem, że dzisiaj chociażby o punkt będzie im bardzo ciężko. Radomianie jednak też nieco cofnięci, więc najwięcej walki w środku pola.
61 minuta - tym razem długo na murawie leżał Agu.
60 minuta świetan kotnra radomian, szkoda, że Stanisławski nie trafił.
59 minuta - Kula z każdą kolejną interwencją nabiera pewności siebie. Tym razem lepszy od Jardela.
58 minuta - uraz Świdzikowskiego na szczęście gorzej wyglądał niż wskazuje na to postawa deensora. Wraca na boisko.
56 minuta - doczekaliśmy się w końcu wykonania rzutu karnego. Cieciura pokonuje Holewińskiego!
* długo opatrywany defensor Radomiaka. Nie podnosi się jednak z murawy.
54 minuta - pressing radomian na połowie rywala przynosi im kolejny rzut rożny. A po zamieszaniu w polu karnym karny dla Radomiaka! Świdzikowski leży na murawie zwiajając się z bólu.
54 minuta - Zieloni zmienili na chwilę strategię i postawili na strzały z dystansu. Leandro jednak wysoko nad bramką.
53 minuta - gdyby nie rzut wolny z 44 minuty w wykonaniu Dubiny, to śmiało moglibyśmy stwierdzić, że stałe fragmenty gry to dzisiaj jeden z najsłabszych elemtnów gry radomian.
52 minuta - Zieloni zgodnie z zasadą, wszyscy bronimy, wszyscy atakujemy. Leandro skutecznie w defensywie, a po kontrze rożny wywalczył Wnuk.
51 minuta - początek tej części bardzo podobny do pierwszej połowy. Ale doskonale pamiętamy jak się ona zakończyła, więc nie narzekajmy... :)
50 minuta - rożny dla gospodarzy, ale Dubina wybija, chwilę później Kula broni i zacznie od brami.
48 minuta - Zieloni bardzo czujnie w defensywie. Dwukrotnie skutecznie Agu.
47 minuta - rywale rzucili się do odrabiania strat, ale wiele niedokładności w ich poczynaniach teraz się wkradło.
GOdz. 12.08 - zaczynamy drugą połowę
Godz. 12.06 - sędzia wzywa piłkarzy do wyjścia na murawę. Nie kwapią się oni jednak zbytnio. Ale wcale im się nie dziwimy.

* - Koniec pierwszej połowy
45 minuta+1 - jeszcze rzut wolny dla Lechii, a chwilę po nim rożny. Kula pewnie chwyta piłkę.
* Dolot fauluje pędzącego na bramkę Lechii Leandro. Rzut wolny. Dubina bezpośredno trafia!!!
44 minuta - dobrze, że żaden z rywali nie doszedł do piłki dośrodkowanej przez Mireckiego. PRzed sobą miał bowiem już tylko pustą bramkę.
43 minuta - jeszcze jedna skuteczna interwencja Kuli.
42 minuta - dobrze, że rywale również - jak na razie - mają spory problem w ofensywie.
40 minuta - wreszcie ruszył Brągiel, mocno dośrodkował, ale obrońcy na posterunku. Rzut rożny dla Radomiaka. Stałe fragmenty gry także jednak nie są najmocniejszą stroną Zielonych w niedzielne południe.
40 minuta - trenera Jacka Magnuszewskiego czeka poważna rozmowa ze swoimi zawodnikami w przerwie.
39 minuta - zagotowało się w polu karnym Radomiaka, uderza Jardel, ale niecelnie.
37 minuta - prostopadłe podanie Stanisławskiego do Radeckiego, ale górą Holewiński
35 minuta - obecnie dużo walki wręcz w środku boiska, a z tej części boiska znacznie groźniejsze akcje organizują gospodarze.
33 minuta - i znów przerwana kontra radomian za linią środkową boiska. Muszą się oni bardziej przyłożyć do gry w ataku, bo ni ewygląda to zbyt obiecująco.
32 minuta - rzut wolny dla Lechii, ale Żytek trafia w mur. Kontra radomian przerwana tuż za środkową linią boiska.
31 minuta - tym razem Kulę wyręcza Świdzikowski.
31 minuta - historia znó zatacza koło i gra przenosi się pod pole karne radomian. Dzisiaj jednak najwięcej do powiedzenia mają bramkarze.
29 minuta - tym razem Stanisławski. Ale Holewiński znów górą.
28 minuta - było blisko zdobycia gola, ale żaden z napastników Zielonych nie zdecydował się na lobowanie golkipera Lechii, który był na 15 metrze od bramki.
26 minuta - Radomiak znów rusza z intensywniejszymi atakami.
23 minuta - Zieloni próbują crossowych podań, ale defensorzy rywali uprzedzają ich.
21 minuta - rzut wolny spod linii bocznej. Wnuk dośrodkował, ale Holewiński nie dał się zaskoczyć.
20 minuta - jesteśmy pełni podziwu dla piłkarzy, bo nam "odpadają" z ziman palce
19 minuta - spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a gospodare coraz częściej pod bramką Radomiaka.
17 minuta - niedokładność radomian wkrada się w ich szeregi w okolicach 30 metra od bramki Lechii.
14 minuta - sprawdzona czujność Michała Kuli. I te dwukrotnie stanął na wysokości zadania.
12 minuta - wolny dla Radomiaka. Ale czujnie Holewiński.
10 minuta - rywale przez chwilę mocniej przycisnęli, ale dwukrotnie skutecznie Kula.
8 minuta - pozycyjny atak radomian, ale jak na razie bez pomysłu na wykończenie.
6 minuta - swoją drogą bardzo dobrze w środku boiska współpracują Radecki z Agu, zatrzymując próby kontr rywali. I jest pierwszy celny, ale zbyt lekki strzał radomian. Z dystansu Agu.
5 minuta - gospodarze jak gdyby nie kwapili się do ataków i skupili się na utrzymaniu czystego konta
4 minuta - Zieloni systematycznie wypracowują przewagę, ale w ofensywie na razie nieco spięci.
2 minuta - jak na razie, najgłośniej na stadionie fani Radomiaka, którzy jednak nie zostali wpuszczeni na obiekt w Tomaszowie.
1 minuta - Zieloni pod bramką Lechii, ale Leandro fauluje.
GOdz. 11.02 - rozpoczynamy ostatni trzecioligowy mecz z udziałem radomskiej drużyny w rundzie jesiennej.
GOdz. 10.58 - sędzia wyprowadza ekipy na murawę
GOdz. 10.53 - piłkarze zeszli już z rozgrzewki.
Godz. 10.41 - na termometrze 3,5 stopnia. Piłkarze mocno się rozgrzewają.
Godz. 10.30 - obiekt w Tomaszowie to kolejny z tych, na których przebywając, wraca pytanie, jak dostał licencję na grę w trzeciej lidze...

Data: 2014-11-16 10:40:31 | Kategoria: Piłka Nożna / 3 liga | Odwiedzin: 12709

Siatkarka Radomki nie zagra już w TauronLidze 18-04-2024

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024