|   On-line: 38

Dragon Fighst Kyokushin Cup – wyjątkowy turniej! [GALERIA]
Aż 140 zawodników z 10 klubów całej Polski zgromadził na starcie Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin „Dragon Fights Kyokushin Cup” w Radomiu. Świetnie zaprezentowali się na nim reprezentanci gospodarzy, którzy zdobyli dziewięć medali w tym sześć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej.
Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z tej imprezy.

Po wielu latach nieobecności, ogólnopolski turniej karate znów powrócił do Radomia i trzeba powiedzieć, że powrócił w znakomitym stylu. Przez cały dzień w hali sportowej PG 22 toczyły się walki, aż do opatrzonej specjalną oprawą, wieczornej gali finałowej.
Sędzią głównym zawodów był sensei Mirosław Guzik 4 dan, a gościem honorowym był dwukrotny Mistrz Świata w Karate Kyokushin sensei Michał Werner 2 dan.

Przedstawiciele Dragona mają organizacyjne i sportowe powody do radości.
W kategorii dzieci (45 kg) pierwszą lokatę wywalczyła Małgorzata Dębicka.
W kategorii dzieci (35 kg) najlepszy był Oskar Krajcarz.
Na najwyższym stopniu podium w kategorii młodzików (55 kg) stanął Hubert Łomża, wygrywając w finale w zaledwie 15 sekund z zawodnikiem ze Starachowic Sebastianem Kozerą.
Najlepsza w kategorii kadetek (55 kg) była Klaudia Deleska wygrywając trzy walki.
W kategorii juniorek +55 kg bezkonkurencyjna okazała się Weronika Cichocka wygrywając wyraźnie dwie walki.
Wśród seniorów (75 kg) sensację sprawił Marek Pęzioł, który wygrał trzy walki i zdobył złoty medal. - Warto wspomnieć, że Marek zaczął przygodę z karate 1,5 roku temu, posiada początkujący stopień 9 kyu, a w finale spotkał się z zawodnikiem z Szydłowca Krystianem Rzeźnikiem Krystianem posiadającym brązowy pas 2 kyu. Marek pokazał niesamowity hart ducha i wygrał walkę przez nokaut – opisuje Łukasz Guzik z Dragona Radom.

W kategorii dzieci 2005-2007 (30 kg) drugie miejsce zajęła Edyta Kowalska, która wygrała dwie walki i dopiero w finale musiała uznać wyższość zawodniczki z Szydłowca Dominiki Banaszczyk.
W kategorii seniorek (60 kg) druga była Joanna Martyna.
Wśród kadetów (40 kg) srebrny medal zdobył Łukasz Benisz.
Ponadto trzecia w kategorii dzieci (45 kg) była Julia Deleska.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został karateka Dragona Radom Hubert Łomża.
Podczas imprezy można było również zobaczyć walkę pokazową w wykonaniu 5-letnich zawodników z Dragona Krzysztofa Staniewskiego oraz Michała Kowalskiego.
Odbyły się również pokazy karate, pokazy radomskiej grupy tanecznej 26-600 Studio oraz pokazy tańca Poi.

- Jestem bardzo zadowolony z występów naszych zawodników, którzy pokazali ogromną wolę walki oraz hart ducha podczas zmagań. Jestem dumny, że mogę pracować z tak fajna grupą ludzi, którą w naszym klubie tworzą zawodnicy oraz rodzice. Imprezę uważam za udaną i mam nadzieję, że Dragon Fights Kyokushin Cup będzie imprezą cykliczną odbywającą się co roku w Radomiu – stwierdził Łukasz Guzik.

GAS

Data: 2015-04-15 09:41:15 | Kategoria: Inne / Sztuki walki | Odwiedzin: 2888

Finał Wiktorii Chmielewskiej w Bytomiu 21-03-2024

Przedsmak Euro 2024 w Radomiu już w kwietniu! 21-03-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (22-24 marca) 21-03-2024

Rozpoczyna się Trening do Rowerowej Stolicy Polski! Zapisz się już dziś! 20-03-2024

Były mistrz świata piłkarzem Radomiaka 19-03-2024

Porozmawiajmy o Muzeum Radomskiego Sportu 19-03-2024

Róznorodność w sporcie może być siłą! 19-03-2024

Trzy medale zapaśników Olimpijczyka na MP 19-03-2024

Bolesny błąd HydroLuksiar w boju z wiceliderem 18-03-2024

Z piekła niemal pod niebiosa - Pilica Białobrzegi z pierwszym wiosennym triumfem 17-03-2024

APR Radom znów wygrał - tym razem w Szczecinie 16-03-2024

HydroTruck poległ w wyjazdowym boju z GKS-em Tychy 16-03-2024

Wystartowała Tymex Liga Okręgowa. I to w jakim stylu! 16-03-2024

Radomiak uległ liderowi z Białegostoku 16-03-2024

Rezerwy stołecznej Legii nie były zbyt gościnne dla piłkarzy radomskiej Broni 16-03-2024