|   On-line: 26

Jan Molęda mistrzem Radomia!
Mistrzostwa Radomia amatorów w tenisie stołowym stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły sporych emocji. Do finału dotarli faworyci, Jan Molęda z Radomia najlepszy w kategorii weteranów oraz Jakub Caban z Kozienic, najlepszy z kategorii młodzieżowców i seniorów z niedawno zakończonego Grand Prix Radomia.

Tego dnia obydwaj grali wybornie. Jan Molęda w grupie jedynie w meczu ze swoim klubowym kolegą Kamilem Samulakiem stracił sety wygrywając 3:2. W innych spotkaniach wygrywał pewnie po 3:0. W fazie pucharowej pokonał kolejno Pawła Ratyńskiego oraz Grzegorza Tamiołę. Także młodzieżowiec z Kozienic Jakub Caban wygrał w drodze do finału wszystkie pojedynki. W najciekawszych meczach pokonał Pawła Pietrzyka 3:0 oraz sensacyjnie Kamila Samulaka 3:2.

Wielki finał to koncertowa gra aktualnego Mistrza Polski weteranów Jana Molędy, który wygrał 3:0 i został mistrzem Radomia amatorów. W małym finale legenda radomskiego tenisa stołowego, aktualnie 17 zawodnik świata w kategorii 60-latków Marian Woźniak pokonał rewelację tych mistrzostw, Mariusza Ablewskiego 3:0.

Najlepszym zawodnikom dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe wręczył w imieniu organizatora czyli RTKKF - u Radom, sędzia główny turnieju a jednocześnie czołowy zawodnik Krzysztof Witerski.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw: 1. Jan Molęda, 2. Jakub Caban, 3. Marian Woźniak, 4. Mariusz Ablewski, 5. Kamil Samulak, 6. Grzegorz Tamioła, 7. Paweł Ratyński, 8. Paweł Pietrzyk, 9. Marek Pyzik, 10. Norbert Zielony, 11. Tomasz Tamioła, 12. Marcin Kacperczyk, 13-16. Ryszard Głód, Krzysztof Witerski, Dariusz Bukalski, Dariusz Wilkiewicz, 17-18. Czesław Snopek, Stanisław Więcaszek.

Data: 2015-04-15 13:06:57 | Kategoria: Inne / Tenis stołowy | Odwiedzin: 2460