|   On-line: 50

Kolejne udane starty górali Koła Rowerowego MDK
Za uczestnikami Koła rowerowego MDK kolejne udane starty. Kolarze górscy z powodzeniem brali udział w zawodach w Laskach, Piasecznie, Puszczy Kampinoskiej, a także w dwóch wyścigach w ramach Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej.

W niedzielę 19 kwietnia odbyła się inauguracja Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej. Na starcie stawiło się 534 pasjonatów kolarstwa górskiego. Z naszych członków klubu UKS MDK, na dystansie 24 km, Eryk Garczyński zajął 3. miejsce, a Jakub Kowalczyk był 10. (obaj w kat. do 16 lat). Jakub Przepiórka ukończył zmagania na 7. miejscu w kat. do 18 lat, zaś Mirosław Strzelecki w kat. M50 zajął 3. miejsce.

26 kwietnia odbyła się kolejna edycja maratonów rowerowych Legia MTB w Laskach k/Warszawy, w której uczestniczyło 128 zawodników i zawodniczek. Na dystansie 15 km. w kat. LM2 zwyciężył Jakub Kowalczyk, a jako drugi finiszował Piotr Prokopczyk. W kat. LM3 2. miejsce zajął Jakub Przepiórka, a 3. miejsce Eryk Garczyński.

Z kolei 3 maja na maratonie Mazovia MTB, organizowanym przez naszego internacjonała Cezarego Zamanę, w Piasecznie, w kat. HM1 Antoś Łyżwiński uplasował się na 6. pozycji. W najmocniej obsadzonej kategorii FM4 na dystansie Fit jego tata Artur zajął 7. miejsce, a Maciej Wolański był piąty.

10 maja w Kampinosie odbyła się 4. edycja maratonów Legia MTB, gdzie stawiło się 133 uczestników. W niezwykle ciężkich warunków, przy padającym deszczu na dystansie Mego tj. 34 km. zwyciężył Tomasz Lipiński w kat. do 23 lat. W kat. LM2 jako drugi dojechał Jakub Kowalczyk, a tuż za nim Piotr Prokopczyk. W kat. LM3 2. miejsce zajął Robert Tokarski, podobnie jak wśród dziewcząt w kat. LK2 Kasia Szczęsna.

Wreszcie w niedzielę 17 maja na 2. etapie Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej w Sandomierzu na dystansie 17 km. Eryk Garczyński zajął 1. miejsce, natomiast na 5. etapie maratonów rowerowych Legia MTB w Rząśniku k/Wyszkowa Jakub Kowalczyk zajął 2. miejsce.

Do zawodów przygotowujemy się trenując na Kapturze. Zbiórki obok toru off-road we wtorki i czwartki g. 16.30 i w soboty g. 10.00. Zapraszamy wszystkich pasjonatów.

MAD

Data: 2015-05-20 10:56:54 | Kategoria: Inne / Kolarstwo | Odwiedzin: 2959

Nowa miotła w Polonii Iłża 18-04-2024

Siatkarka Radomki nie zagra już w TauronLidze 18-04-2024

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024