|   On-line: 29

ROSA otarła się o mistrzostwo Polski
We wspaniałym stylu ROSA Radom awansowała na finału Mistrzostw Polski U-16. Dzisiaj stanęła przed szansą sięgnięcia po złoto. Na jej drodze znalazł się faworyzowany team Chromika Żary. Radomski zespół dzielnie walczył przez trzy kwarty, długo prowadząc, ale więcej zimnej krwi i doświadczenia miał w końcówce Chromik. Złoto dla ekipy z Żar, ROSA ze srebrnym medalem.

Gdy dwa tygodnie temu na ścianie hali Zespołu Szkół Budowlanych odsłonięta została Galeria Mistrzów U-20 (tytuł ten koszykarze Rosy wywalczyli przed rokiem), młodzi radomianie chyba nawet nie marzyli, że we własnej hali staną przed szansą powtórzenia sukcesu ich starszych kolegów. Okazało się jednak wówczas, że finały rywalizacji U-16 odbędą się w tej samej hali. Następnie, idąc jak burza, podopieczni Dawida Mazura w świetnym stylu awansowali do decydującej o "złocie" rozgrywki.

Tuż przed końcem mistrzowskiej drogi ROSIE na przeszkodzie stanął Chromik Żary. Młodzi radomianie walczyli bardzo dzielnie, przez długi czas prowadząc. Koszmarem, przypominającym nieco fatum ciążące na seniorach, okazała się czwarta kwarta. Chromik włączył wyższe obroty, a koszykarze ROSY coraz częściej mylili się, nie trafiając nawet z łatwych pozycji, a także z linii rzutów wolnych.

Złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów powędrował do Chromika Żary. ROSA musiała zadowolić się srebrem. Brąz przypadł w udziale Siódemce Trefl Sopot, która w meczu o trzecie miejsce pokonała MKS Pruszków. W najlepszej piątce turnieju znalazło się dwóch gracz z Radomia - Dawid Golus oraz Mikołaj Krakowiak.. Tytuł wyróżniającego się gracza otrzymał Konrad Nowik.

Ogromne gratulacje dla młodych koszykarzy ROSY Radom za udany turniej i mnóstwo pozytywnych emocji. W tej kategorii wiekowej to największy sukces klubu.

ROSA RADOM - UKS CHROMIK ŻARY 50:65 (16:6, 9:17, 13:12, 12:30)

MAD

Data: 2015-05-24 12:21:52 | Kategoria: Koszykówka / Młodzież | Odwiedzin: 3499

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024