|   On-line: 35

Kolejny złoty medal Justyny Kozdryk!
Justyna Kozdryk podczas Otwartych Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych wywalczyła złoty medal. To kolejny sukces naszej eksportowej sportsmenki

Pod koniec listopada w Egerze na Węgrzech odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych. W mistrzostwach wystartowali zawodnicy z całego świata. Min. z Chin, Algierii, Egiptu, Kamerunu.

W mistrzostwach nie mogło także zabraknąć reprezentantów Polski. Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” reprezentowała Justyna Kozdryk, pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Już w pierwszym dniu zawodów zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 45 kg. Pokonała m.in. aktualną mistrzynię świata w podnoszeniu ciężarów.

W kategorii „open” Justyna Kozdryk zajęła drugie miejsce z wynikiem 93 kg. Przegrała tylko z reprezentantką Chin.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”, pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

Listopadowe mistrzostwa były także eliminacjami do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/RJ

Data: 2015-12-03 09:54:23 | Kategoria: Inne / Sporty siłowe | Odwiedzin: 4338

Nowa miotła w Polonii Iłża 18-04-2024

Siatkarka Radomki nie zagra już w TauronLidze 18-04-2024

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024