|   On-line: 38

Trzeci triumf ROSY Radom! Smoki powalczą o medale!
Koszykarze ROSY Radom po dwóch zwycięstwach w Radomiu, w Kutnie chcieli przypieczętować awans do półfinału w Tauron Basket Lidze. Zadanie zostało wykonane w stu procentach i zwycięstwo 68:73 dało podopiecznym Wojciecha Kamińskiego trzeci triumf i awans do walki o medale w tym sezonie!

Spotkanie numer trzy pomiędzy ROSĄ Radom a Polfarmexem Kutno zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Jednym i drugim przyświecał jeden cel - zwycięstwo. Triumf dawał jednak różne scenariusze. Przy zwycięstwie zawodników Wojciecha Kamińskiego, ROSA automatycznie awansowała do półfinału. Triumf Pofarmexu, dawał kolejny mecz i kolejną szansę, na awans do najlepszej czwórki aktualnego sezonu w Tauron Basket Lidze.

Spotkanie od początku udowadniało, że kibice będą świadkami kolejnego, bardzo ciekawego pojedynku. Po pierwszych dwóch meczach ROSA prowadziła w rywalizacji do trzech zwycięstw 2:0. Polfarmex zatem nie miał nic do stracenia.

Pierwsze dwie kwarty środowego meczu były niezwykle wyrównane. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem gości 15:17, zaś w drugiej górą byli już gospodarze - 15:12. Wynik do przerwy - 29:29. Nikt nie miał wątpliwości, że druga połowa będzie również niezwykle emocjonująca do ostatniej sekundy.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od mocnych uderzeń gości z Radomia - cztery trójki oraz jedna dwójka dały ROSIE ponowne wysokie prowadzenie (35:43). Akcje radomian napędzały się, a gospodarze nie mogli znaleźć recepty na wyśmienitą dyspozycję zawodników Wojciecha Kamińskiego. Trzecia kwarta była koncertowa w wykonaniu ROSY Radom, która z każdą minutą przybliżała się do awansu do półfinału play-off Tauron Basket Ligi. Na minutę przed końcem tej kwarty, radomianie prowadzili już czternastoma punktami. Ta odsłona zakończyła się wynik (13:25) na korzyć radomskich Smoków.

Ostatnia kwarta meczu była zatem ostatnią szansą dla Polfarmexu. Kutnianie musieli ryzykować, ponieważ każda uciekająca minuta meczu i nietrafione rzuty oddalały ich od awansu do półfinału. A ROSA? Radomianie napędzali się skutecznymi akcjami i wielkimi krokami przybliżali się do walki o medale w tym sezonie. Polfarmex jednak wspierany ogromnym dopingiem swoich kibiców "odrodził się jak feniks z popiołów" i na trzy minuty przed końcem meczu wrócił do gry, niwelując starty do jedynie czterech punktów (58:61), a chwilę później był już remis (61:61).

Kropkę "nad i" postawili jednak zawodnicy ROSY Radom, którzy w końcówce meczu pokazali prawdziwy basket, czym przypieczętowali zwycięstwo numer trzy i jednocześnie awans do najlepszej czwórki obecnego sezonu w Tauron Basket Lidze! Teraz Radomianie czekają na przeciwnika w półfinale, którym będzie King Wilki Morskie Szczecin lub Anwil Włocławek.

POLFARMEX KUTNO - ROSA RADOM 68:73 (15:17, 15:12, 13:25, 25:19)

ADAM KURASIEWICZ

Data: 2016-05-04 21:57:46 | Kategoria: Koszykówka / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1912

Siatkarka Radomki nie zagra już w TauronLidze 18-04-2024

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024