|   On-line: 22

Kolejne punkty radomskich kolarzy
Pracowicie, ale z sukcesami mija sezon startowy kolarzom UKS MDK Tytan Radom. Z sukcesami uczestniczyli m.in. w Lotto Poland Bike, zmaganiach w Warszawie i w Świętokrzyskiej Lidze Rowerowej

W Kozienicach odbył się kolejny, szósty etap wyścigu Lotto Poland Bike. Zawody zgromadziły na starcie około tysiąca zawodników. Na dystansie dziecięcym 7 km. Jakub Kowalczyk zajął 5. miejsce. Podobną lokatę wywalczył Jakub Kowalczyk (młodszy) a Bartłomiej Kowalczyk dojechał na metę na 14 miejscu. Dla dwóch ostatnich był to debiut. Na dystansie 40 km Piotr Główczyk finiszował na 6 miejscu a Maciej Wolański uzyskał 10 miejsce.

W warszawskim Ursynowie był 4 wyscig Pucharu Mazowsza w formule olimpijskiej xco. Z młodzieży MDK 3 miejsce wywalczyła Kasia Szczęsna, Eryk Garczyński 9., Jakub Kowalczyk 12., a Jakub Przepiórka 14 miejsce. W kategorii Masters IV zwyciężył Mirosław Strzelecki.

Z kolei w ostatnią niedzielę 5 czerwca br. zawodnicy MDK wybrali się na 3 etap Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej. Na dystansie 24 km zdecydowane zwycięstwo wśród juniorów młodszych odniósł Eryk Garczyński a 9. miejsce zajął Jakub Przepiórka. Wśród młodzików Jakub Kowalczyk po morderczej walce zajął 2 miejsce a wśród żaczek zwyciężyła bardzo aktywna Kasia Szczęsna. Na dystansie 47 km Wojciech Malik w kat. M1 zajął 12 miejsce zaś w kat. M2 Jarosław Kleczaj (obecnie Bike Shop) był 2. Jego kolega z radomskiej drużyny Szymon Zacharski kat. M4 zwyciężył na najdłuższym dystansie liczącym 72 km.

A już w sobotę na godz. 14.00 Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na 32.Radomską Emdekowską Frajdę Rowerową. Wyścig MTB na rundzie okrężnej odbędzie się w Parku os. Obozisko, przy ul. Braci Sniadeckich w Radomiu. Zapisy na miejscu w namiocie MDK. Start jest bezpłatny a na wszystkich uczestników czeka słodki poczęstunek. W czasie Frajdy obowiązują następujące kategorie wiekowe:
kat. 0: do 10 lat ( ur. w 2006 i później )
kat. I: 11-13 lat (ur. 2003-2005),
kat. II: 14-16 lat (ur. 2000-2002),
kat. III: 17-30 lat (ur. 1986-1999),
kat. IV: 31-50 lat (ur. 1966-1985),
kat. V : 51 lat i starsi (ur. 1965 i starsi).

Data: 2016-06-07 12:55:37 | Kategoria: Inne / Kolarstwo | Odwiedzin: 4176