|   On-line: 26

Pucharowa uczta trwa! Radomiak pokonał Gieksę i czeka na rywala z ekstraklasy!
Piłkarze Radomiaka mieli jedno z najtrudniejszych zadań w drodze do kolejnej rundy Pucharu Polski. Ale wypełnili je wzorowo, chociaż kończyli mecz z GKS-em Katowice w "dziesiątkę". Pokonali rywali ze Śląska po golu Leandro, który wreszcie przełamał się w meczu o stawkę. A w kolejce, w kolejnej rundzie czekają już m.in. Legia Warszawa, Wisła Kraków, Lech Poznań czy Korona Kielce...

RADOMIAK RADOM - GKS KATOWICE 1:0 (1:0)
Bramki: Leandro (6. - karny)
Radomiak: Banasiak - Grudniewski, Kościelny, Gurzęda, Sulkowski, Agu, Bemba, Kwiek (72. Stąporski), Brągiel (90. Gawron), Stanisławski (90. Kucharski), Leandro.
GKS Katowice Nowak - Abramowicz, Garbacik, Kalinkowski (46. Duda), Bębenek, Wołkowicz, Prokić (66 Zajdler), Praznovsky, Pielorz, Kamiński (79. Stanik), Sobków.

RELACJA LIVE
+4 - kontra Radomiaka, sędzia patrzy na zegarek.
+3 Brągiel pożegnany brawami, a w jego miejse Gawron
+2 - rożny dla GKS_u. W polu karnym ZIelonych Nowak. Faul i piłkę wybijać będzie Banasiak.
- Duda o mały włos nie pokonał Banasiaka, ale ten wykazał się świetnym instynktem.
* - sędzia doliczył do regulaminowego zasu gry 4 minuty.
90 minuta - Kucharski zmienia Stanisławskiego.
89 minuta - rzut wolny dla GKS-u z 25 metrów. Stanik nie opanował piłki.
88 minuta - radomianie pomimo osłabienia nie ustępują w pressingu. Zmusili rywali do błędu, szkoda, że piłka nie doszła do Brągiela.
87 minuta - tym razem mocne dośrodkowanie, ale piłka w rękach Nowaka.
86 minuta - Sulkowski krótko do Bemby, ten oddaje piłkę i wywalczył jeszcze jeden "róg"
85 minuta - wolny dla Radomiaka spod linii bocznej boiska.. Sulkowski - Stąporski - Agu i wywalczyli rzut rożny.
83 minuta - rajd Bębenka wydawał się otwierać drogę do bramki Radomiaka. Stanął na niej jednak Agu
81 minuta - Banasiak okupił interwencję urazem. Podnosi się, ale z grymasem bólu na twarzy.
79 minuta - Kamińskiego zmienia Stanik.
78 Minuta - Sobków z 7 metrów uderzył w boczną siatkę.
77 minuta - radomianie cofnęli się po zejściu Leo, ale takie wyjścia jak to Stanisławskiego i Stąporskiego muszą kończyć się strzałem. Teraz go zabrakło.
75 minuta - w defensywie Zielonych melduje się już nawet Stanisławski. Akurat w tej akcji bardzo się przydał.
73 minuta - Stąporski mógł mie wejście smoka. Piłka odbiła się od obrońcy GKS-u i ten był sam na sam z Nowakiem. Ale jego strzał trafił w bramkarza.
72 minuta - zmiana w Radomiaku. Stąporski zmienia Kwieka.
71 minuta - rzut rożny dla GKS-u Katowice, wyjaśnia Kwiek.
70 minuta - Kwiek był bliski przejęcia piłki na 18 metrze, ale uprzedził go Nowak.
!!!69 minuta - Leandro padł przed polem karnym, ale sędzia uznał, że symulował. Ukarał go żółtą kartką, a z racji, że te już miał na swoim koncie takie samo upomnienie, musi opuścić plac gry.
66 minuta - zmiana w drużynie GKS-u. Zajdler za Prokicia.
64 minuta - Grudniewski wygrywa biegowy pojedynek z Sobkowem.
62 minuta - GKS-sowi po kilku minutach oblężenia udało się wyjść z własnej połowy, ale ich akcja przerwana przez Bembę już na 30 metrze od bramki.
61 minuta - szkoda, że w kontrze Leandro zwolnił tempo, bo Brągiel już wychodził sam na sam z Nowakiem.
60 minuta - nic z tego, pressing Zielonych i kolejny rożny. Dośrodkowuje Kwiek, ale Nowak zdejmuje piłkę z głowy Leandro. Tym razem aut dla Radomiaka.
59 minuta - Sulkowski dośrodkowuje, Agu nie trafia czysto w piłkę. Rywale będą mogli wreszcie opuścić okolicę swojego pola karnego.
58 minuta - rzut rożny. Nieporozumienie Sulkowskiego i Leandro, ale zamiast przejąć piłkę, rywale faulują. Będzie rzut wolny z 18 metrów.
57 minuta - wrzutka w pole karne. Piłka minimalnie mija poprzeczkę...
56 minuta - piłkarze Gieksy nie potrafią opanować emocji, zwłaszcza, gdy - co prawda pojedynczymi zagraniami, ale zawsze - bywają ośmieszani. Na murawie bardzo gorąco, dochodzi nawet do przepychanki.
55 minuta - rzut wolny dla Radomiaka spod bocznej linii boiska. Dośrodkowuje Sulkowski, ale piłka przelatuje na drugą stronę boiska, a tam ofiarnie Bemba wywalczył ją spod nóg Prokicia.
53 minuta - Bębenek bez trudu wpadł w pole karne Radomiaka, ale na szczęście dla Zielonyh, jego podania nie potrafił wykorzystać Prokić.
51 minuta - Kościelny przerwał akcję GKS-u, znalazł Sulkowskiego, ale ten zbyt mocno podawał do Kwieka.
49 minuta - podanie Sulkowskiego nie doszło do Agu, a ten już składał się do strzalu...
48 minuta - bardzo spokojna i pewna interwencja Grudniewskiego.
47 minuta - zagranie ręką Prokicia wstrzymuje akcję GKS-u. Leandro rusza z szarżą, ale w defensywie czujnie Duda.

* - rozpoczynamy drugą połowę. Zmiana w GKS-ie. Kalinkowskiego zastąpił Duda.
PRZERWA
- sędzia doliczył 2 minuty
45' - regulaminowy czas gry w pierwszej połowie dobiegł końca
44' - drużyny już chyba czekają na przerwę
- to Bębenek, który wraca do gry
42' - leży jeden z zawodników gości, potrzebna pomoc medyczna
40' - teraz Radomiak trochę przycisnął, ale z sytuacjami podbramkowymi także krucho
39' - trzech rezerwowych GKS-u udało się na rozgrzewkę
- Sulkowski, niestety dziś słabo dysponowany w dośrodkowaniach
38' - faulowany Leo, znów okazja (choć trudna) Radomiaka
36' - od rzutu wolnego z własnego pola karnego rozpocznie Radomiak
- bezsensowna wrzutka Sulkowskiego i Katowice w kontrze, rzut rożny dla gości
35' - rzut wolny dla Radomiaka 35 m do bramki Gieksy
- niecelne dośrodkowanie Sulkowskiego
33' - rzut wolny dla Radomiaka, daleko od bramki Nowaka
32' - strzał Wołkowicza wyłapał Banasiak
31' - lewą stroną Brągiel, groźne dośrodkowanie, ale... do nikogo
29' - żółta kartka dla Leandro za faul na Bębenku
28' - groźnie z 18 m uderzał Sobków, minimalnie niecelnie
27' - indywidualna akcja Stanisławskiego, ale siła złego na jednego
26' - Banasiak uprzedził szarżującego Prokića
- od bramki Banasiak
25' - znów atak Gieksy i znów rzut rożny
24' - obraz gry się nie zmienia, Radomiak czyha na kontry
- na trybunach niemal komplet widzów!!!
22' - Banasiak od bramki, potem wyjaśnia Sulkowski
21' - GKS z autu i szybko przedostaje się przed pole karne Zielonych
20' - znów akcja Katowic, spalony Bębenek
19' - Gieksa naciska, ma optyczną przewagę, ale Radomiak ma szczelną defensywę
17' - Banasiak zmuszony do wybicia piłki w aut
16' - Grudniewski jednak wraca do gry
- piłka wyleciała za boisko
15' - i znów rzut wolny dla Katowic
14' - kolejny korner, a Grudniewski opuścił boisko, będzie zmiana
13' - kontuzja Grudniewskiego, wolny wciąż nie wykonany
12' - 12' - rzut wolny dla Katowic z boku pola karnego
10' - Katowice zaatakowały, ale nie zagrażają bramce radomiaka
9' - kolejny róg dla Gieksy, ale sytuacja wyjaśniona
8' - Radomiak gra wysokim pressingiem
7' - korner dla Katowic
6' - GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Leo będzie strzelał
5' - rzut karny dla Radomiaka, po akcji Leandro
3' - nieprzepisowo zatrzymany Bemba, żółta kartka dla Kalinkowskiego
1' - Sulkowski z wolnego z kąta, wypiastkował Nowak
godz. 18.30 - GRAMY!!!
godz. 18.29 - minutą ciszy uczciliśmy pamięć Norberta Łacińskiego, dziennikarza, który nagle zmarł w wieku 43 lat
- Radomiak na biało, GIEKSA na zielono
godz. 18.26 - sędziowie wyprowadzili zespoły na murawę
godz. godz. 18.24 - atmosfera oczekiwania, a z głośników leci hit: "Przez twe oczy Zielone..."
godz. 18. 21 - czekamy jak oba zespoły pojawią się w tunelu
godz. 18.19 - zespoły już w szatni, murawa jest zraszana wodą
godz. 18.08 - lipcowe słońce mocno doskwiera, ale i tak mecz będzie rozgrywany przy udziale sztucznych świateł
godz. 18.04 - stadion powolutku zapełnia się widzami, jak na okres wakacyjny, nie jest źle
godz. 17.56 - mamy już składy, do wglądu wyżej w "główce meczowej"
godz. 17.52 - jesteśmy na stadionie, oba zespoły - Radomiak i GKS Katowice już na rozgrzewce
godz. 15 - trzy kasy zostały otwarte i już kilka minut później stanęła przy nich kolejka. Na pewno dzisiaj stadion MOSIR-u gościć będzie rzesze fanów radomskiego futbolu.

Data: 2016-07-22 16:57:39 | Kategoria: Piłka Nożna / 2 liga | Odwiedzin: 17959

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024