|   On-line: 28

Łucznicy Sokoła tym razem bez mistrzowskich medali
Niewiele zabrakło do medalu męskiej ekipie Sokoła Radom podczas LXXX Mistrzostw Polski seniorów w łucznictwie, które odbyły się w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zawodnicy rywalizowali w Olimpijskiej Rundzie FITA, jak też na poszczególnych odległościach indywidualnie, drużynowo oraz w mikstach. W rundzie FITA wśród kobiet 19 miejsce zdobyła Małgorzata Sobieraj, która w pojedynku 1/16 finału uległa późniejszej srebrnej medalistce, A. Tobolewskiej ze Zrywu Dobrcz 4:6. Anna Łęcka-Dobrowolska i Joanna Gorczyca swoje pojedynki zakończyły na 1/32 finału, Małgorzata Pietrzyk na 1/64 finału.

Wśród mężczyzn 20. był Jacek Kwaczyński z Sokoła Radom, który w 1/16 finału zakończył rywalizację FITA. Przemysław Sułek w 1/32 przegrał 5:7, a Kamil Kośla 2;6, Robert Kornafel i Krystian Jałowski zakończyli występy na 1/64 finału.

O wiele lepiej powiodło się łucznikom Sokoła w rywalizacji na poszczególnych odległościach. I tak na 90 m Jacek Kwaczyński w walce o strefę medalową uległ rywalowi 2:6 i zajął 8. miejsce, a męska drużyna siódme miejsce.

Na 50 m Jacek Kwaczyński był dziesiąty, a Anna Łęcka-Dobrowolska 13. Drużyna pań i panów odadła w 1/4 finału. Na 30 m Małgorzata Sobieraj w 1/8 finału po zaciętym pojedynku uległa 5:7 i została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji, 13. był Kamil Kośla a 15. Jacek Kwaczyński. Drużynowo obydwie ekipy otarły się o medale przegrywając swe pojedynki po zaciętej rywalizacji 3:5 i zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce. Mikst Sokoła uplasował sie na 7 miejscu.

Data: 2016-09-12 21:22:45 | Kategoria: Inne / Łucznictwo | Odwiedzin: 3136