|   On-line: 42

Sukces iłżeckiego półmaratonu. Wystartowało ponad 200 osób
W tym roku na starcie iłżeckiej imprezy, która już na stałe wpisała się do kalendarza sportowych wydarzeń miasteczka, stanęło 208 zawodników. To rekordowa frekwencja w czteroletniej historii półmaratonu.

W zeszłym roku było 162 zawodników. To pokazuje, że z roku na rok półmaraton cieszy się coraz większą popularnością. W klasyfikacji Open na 21 km zwyciężył Michał Jagieło z czasem 01:19:10, drugie miejsce zajął Karol Grabda z czasem 01:20:14, natomiast trzecie Grzegorz Ziomek z wynikiem 01:20:27.

Wśród pań najlepsza okazała się Zuzanna Fijałkowska z czasem 01:32:14. Jako druga do mety dobiegła ambasadorka półmaratonu Aleksandra Mądzik z czasem 01:41:16. Na podium z trzecią lokatą uplasowała się natomiast Kinga Brzoszkiewicz , jej wynik to 01:43:47.

W biegu na 10 km jako pierwszy do mety dobiegł Przemysław Szymanowski. Jego czas to 00:35:56. Wśród pań na tym dystansie najlepsza okazała się Maria Pytel z czasem 00:43:18.

Klasyfikację drużynową wygrała drużyna Biegiem Radom przed Husaria Race Team i BBL Ostrowiec Świętokrzyski.

Impreza odbyła się już po raz czwarty. Pieniądze zebrane podczas imprezy wesprą budowę hospicjum w Alojzowie koło Iłży.

Aleksandra Mądzik, ambasadorka imprezy bardzo chwaliła trasę biegu oraz organizację. Swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła całkiem niedawno, bo w 2011 r., ale na swoim koncie ma już całe mnóstwo sukcesów, których zapewne zazdrości jej większość miłośników tej dyscypliny sportowej. Maraton Warszawski, Maraton Poznański, a później już Tokyo Marathon, BMW Berlin Marathon, Bank of America Chicago Marathon, Boston Marathon, London Marathon czy New York Marathon.

DK, ilza.pl

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2016-09-20 13:56:53 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 1312