|   On-line: 35



 
Joanna Hajdrowska: - W drodze do wymarzonego celu, potrzeba wielu chęci
Joanna Hajdrowska z ZTE Radom, dwukrotna złota medalistka mistrzostw Polski LZS-ów jest ambasadorką życia w trzeźwości. Opowiedziała o swojej karierze, reżimie pracy, systematyce i sposobie na rozładowanie adrenaliny, którymi są dobra muzyka, aktywność fizyczna i spotkania z przyjacółmi

Jesteś jedną ze sportsmenek, o której w ostatnim czasie dość dużo pisało i mówiło się w mediach. Dzięki lekkiej atletyce można na poważnie zaistnieć w sportowym świecie?
Joanna Hajdrowska (lekkoatletka ZTE Radom)
: W moim przypadku wszystko zaczęło się w szóstej klasie szkoły podstawowej. Pani od wf-u zabrała nas na Czwartki Lekkoatletyczne. Rzucałam na nich piłeczką palantową. Zauważył mnie mój obecny trener Marcin Waśniewski i zaproponował przyjście na treningi. Przychodziłam na siłownię i trener pokazał mi, jak się rzuca oszczepem. Spodobało mi się i od tej pory zaczęła się moja przygoda. Dotychczasowym sukcesem w tym roku są dwa złote medale Mistrzostw Polski LZS w Pile w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą. Lekkoatletyka jest nazywana królową sportu, dlatego imprezy lekkoatletyczne są widowiskowe, pełne emocji i rywalizacji. Coraz więcej osób zaczyna interesować się ta dyscypliną sportu.

Bardzo wcześnie zaczęłaś osiągać sukcesy. Wymaga to od Ciebie wiele pracy?
- Codziennie przez sześć dni w tygodniu chodzę na treningi. Zawsze trenujemy po południu, ponieważ rano idę do szkoły. Do domu wracam wieczorem i wolny czas przeznaczam na naukę i odrobienie lekcji. Nie jest łatwo pogodzić te dwie rzeczy ze sobą, ale jak się czegoś bardzo chce, to da się osiągnąć wyznaczony cel. Często mam wyjazdy na obozy sportowe. Są to zgrupowania klubowe oraz z kadry narodowej. Dzięki nim mogę skupić się na treningach i regeneracji.

Udział w wielu wyjazdowych zgrupowaniach i imprezach, sprawiał zapewne, że i wszelkiego rodzaju używki były dla Was łatwo dostępne. Wielu młodych ludzi, niestety także sportowców, decyduje się, żeby po nie sięgnąć. Udało Ci się tego uniknąć?
- W początkowej przygodzie ze sportem nie miałam doczynienia z jakimikolwiek używkami. Dobrze wiem co oznacza przyjmowanie tego typu używek, dlatego staram się ich unikać, gdyż źle wpływają na organizm. Wśród osób z mojego otoczenia kadry narodowej oraz klubu nie ma namawiania na stosowanie różnego rodzaju używek.

Czy lekkoatleci, podobnie jak i inni sportowcy, w ogromnym reżimie pracy, powinni w ogóle pozwalać sobie na alkoholowe rozluźnienie?
- Dla prawdziwego sportowca rozluźnienie nie może wiązać się z piciem alkoholu, ponieważ nie jest to dobre dla jego zdrowia. Niestety skutkiem częstego picia alkoholu jest alkoholizm. Sport uczy samodyscypliny i podejmowania rozsądnych decyzji, dlatego każdy sportowiec powinien zdawać sobie sprawę ze szkodliwości nadużywania tego typu używek. Nie działa ona dobrze na organizm, ponieważ mocno odwadnia go, spowalnia wzrost mięśni oraz ich regenerację. Wzrasta ryzyko powstawania kontuzji.

Wiele osób próbuje wmówić młodzieży, że alkohol to świetny sposób na rozładowanie stresu czy odreagowanie go. Jako profesjonalistka, jakie masz zdanie na ten temat?
- Alkohol rozluźnia, relaksuje i powoduje, że zapomina się o wszystkich stresach i problemach. Jednak to pomaga tylko na chwilę. Problemy są nierozwiązane a stres coraz większy, przez co człowiek sięga po jeszcze większą ilość alkoholu i popada w alkoholizm. W moim przypadku dobrym sposobem na stres i rozluźnienie jest słuchanie ulubionej muzyki.

Jaki więc sposób poleciłabyś na rozładowanie ciągle rosnącej adrenaliny?
- Najlepszym sposobem na rozładowanie adrenaliny jest wysiłek fizyczny, który sprawia, że czujemy się pewniej. W moim przypadku najszybszy sposób na rozładowanie adrenaliny to spotkanie się w gronie przyjaciół.

A na okres wakacyjny, jaką formę aktywnego wypoczynku polecisz młodym radomianom? - Co roku w okresie wakacyjnym odbywają się bardzo ważne zawody, ale kiedy mam wolną chwilę, bardzo lubię jeździć na rowerze i chodzić na basen. Po ciężkim treningu dobrze jest iść na basen i rozluźnić swoje mięśnie. Jazda na rowerze to aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na samopoczucie i wygląd.

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!



Materiał współfinansowany w ramach programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych Gminy Miasta Radomia.
Data: 2017-06-19 23:06:49 | Kategoria: Inne / Pozostałe | Odwiedzin: 2202
 





Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Radomianin szóstym sprinterem Europy! 22-03-2024
 
Finał Wiktorii Chmielewskiej w Bytomiu 21-03-2024
 
Przedsmak Euro 2024 w Radomiu już w kwietniu! 21-03-2024
 
PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (22-24 marca) 21-03-2024
 
Rozpoczyna się Trening do Rowerowej Stolicy Polski! Zapisz się już dziś! 20-03-2024
 
Były mistrz świata piłkarzem Radomiaka 19-03-2024
 
Porozmawiajmy o Muzeum Radomskiego Sportu 19-03-2024
 
Róznorodność w sporcie może być siłą! 19-03-2024
 
Trzy medale zapaśników Olimpijczyka na MP 19-03-2024
 
Bolesny błąd HydroLuksiar w boju z wiceliderem 18-03-2024
 
Z piekła niemal pod niebiosa - Pilica Białobrzegi z pierwszym wiosennym triumfem 17-03-2024
 
APR Radom znów wygrał - tym razem w Szczecinie 16-03-2024
 
HydroTruck poległ w wyjazdowym boju z GKS-em Tychy 16-03-2024
 
Wystartowała Tymex Liga Okręgowa. I to w jakim stylu! 16-03-2024
 
Radomiak uległ liderowi z Białegostoku 16-03-2024
 



Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl