|   On-line: 41

Panowanie radomskich juniorów w Królowej Sportu!
To była absolutna miazga, dominacja, coś niesamowitego! Lekkoatleci RLTL ZTE Radom zdobyli na Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu 12 medali w tym 8 (!) złotych. Bezapelacyjnie wygrali klasyfikację medalową i punktową. Dla porównania drugi w klasyfikacji AZS Lublin miał medali cztery w tym dwa złote.

Zaczęło się pięknie i skończyło się pięknie. Pierwszego dnia zawodów, bieg na 3000 m wygrał Mateusz Dębski, uzyskując czas 8:34.58. Pasjonującą walkę w prestiżowym biegu sprinterskim na 100 m stoczyła Martyna Kotwiła. Radomianka minęła linię mety z czasem 11.79 i jak się okazało na fotokomórce, przegrała z Klaudią Adamek (Gwardia Piła) o… 0.02 sekundy.

Kolejnego dnia „złoto” na 800 m zapewnił sobie Patryk Kozłowski, który finiszował z czasem 1:50.79.
Domeną zawodniczek z Radomia był finał 400 m ppł. Wygrała go Natalia Wosztyl (czas: 59.38), przed Izabelą Smolińską, która ustanowiła za to rekord życiowy (59.93). Piąta na mecie była Zofia Praczukowska (61.76).
Równych sobie nie miała sztafeta 4x100 m, która w składzie: Weronika Tkaczyk, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska, Martyna Kotwiła wygrała zdecydowanie (46.17) i wyprzedziła następne sprinterki z Podlasia Białystok o prawie 1,5 sekundy.
Następny „krążek” z najcenniejszego kruszcu dołożyła Joanna Hajdrowska, która już w pierwszej próbie posłała oszczep na odległość 50.36 m i do końca konkursu nikt nawet nie zbliżył się do tego rezultatu.
W rzucie oszczepem mężczyzn drugie miejsce wywalczył Dominik Wabik (68.86 m).

Medalowe żniwo lekkoatleci RLTL ZTE Radom kontynuowali w ostatnim dniu mistrzostw. Znów błysnęła Martyna Kotwiła, która w biegu na 200 m zrewanżowała się Klaudii Adamek, wyprzedzając ją zdecydowanie (23.61 – 24.09).
Drugie swoje „złoto” zdobył Patryk Kozłowski, który w biegu na 1500 m pobił swój rekord życiowy (3:49.49). Trzeci na tym dystansie był Mateusz Dębski (3:50.73).
Wisienką na torcie był występ sztafety kobiecej 4x400 m w składzie: Izabela Smolińska, Zofia Praczukowska, Weronika Tkaczyk, Natalia Wosztyl. Nasze panie nie zawiodły oczekiwań i dosłownie znokautowały rywali, wyprzedzając sztafetę Podlasia Białystok o blisko 5 sekund (!).

Warto dodać, że blisko medalu był czwarty na mecie biegu na 400 m ppł Robert Mnich. Co ciekawe,Joanna Hajdrowska wystartowała też w pchnięciu kulą i uplasowała się na ósmym miejscu.
Finał B sprintu mężczyzn na 100 m wygrał Michał Czyż z Orląt Radom (11.91).

GAS

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2017-07-09 20:55:28 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 2660

Finał Wiktorii Chmielewskiej w Bytomiu 21-03-2024

Przedsmak Euro 2024 w Radomiu już w kwietniu! 21-03-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (22-24 marca) 21-03-2024

Rozpoczyna się Trening do Rowerowej Stolicy Polski! Zapisz się już dziś! 20-03-2024

Były mistrz świata piłkarzem Radomiaka 19-03-2024

Porozmawiajmy o Muzeum Radomskiego Sportu 19-03-2024

Róznorodność w sporcie może być siłą! 19-03-2024

Trzy medale zapaśników Olimpijczyka na MP 19-03-2024

Bolesny błąd HydroLuksiar w boju z wiceliderem 18-03-2024

Z piekła niemal pod niebiosa - Pilica Białobrzegi z pierwszym wiosennym triumfem 17-03-2024

APR Radom znów wygrał - tym razem w Szczecinie 16-03-2024

HydroTruck poległ w wyjazdowym boju z GKS-em Tychy 16-03-2024

Wystartowała Tymex Liga Okręgowa. I to w jakim stylu! 16-03-2024

Radomiak uległ liderowi z Białegostoku 16-03-2024

Rezerwy stołecznej Legii nie były zbyt gościnne dla piłkarzy radomskiej Broni 16-03-2024