|   On-line: 37



 
Uniwersytet Radom na ostatniej prostej przygotowań do sezonu w I lidze
Po dwóch turniejach w Końskich i Ostrowcu, radomscy szczypiorniści wybrali się do Radzymina, gdzie zagrali kolejny swój sparing przed początkiem rozgrywek I ligi. Zawodnicy Uniwersytetu nie dali szans gospodarzom wygrywając pewnie 26:41 (9:23). Drużyna SPR ROKiS Radzymin to drugoligowiec, który w tym oknie transferowym dokonał kilku wzmocnień i ma aspirację do walki awans do wyższej ligi. Pierwszy mecz radomian w I lidze już w najbliższą sobotę w Wieluniu.

Uniwersytet Radom dokonał kilku roszad w składzie, jednak trzon zespołu pozostał bez zmian. Dużym znakiem zapytania może być dyspozycja bramkarzy, którzy są stosunkowo młodzi jak na tę pozycję, jednak swoim doświadczeniem wspomagać ich ma Łukasz Sulima. Pozostałe wzmocnienia na pozycjach, które w ubiegłych latach nieco kulały to zdecydowanie dobry ruch ze strony klubu, który musi nastawić się na ciężki i długi sezon. W sparingach z dobrej strony pokazali się zarówno Paweł Kowalczyk grający na lewym skrzydle, jak i Piotr Pezda, który uzupełnił braki na prawym rozegraniu.

Sparing z SPR ROKiS Radzymin pokazał ogromny potencjał radomskiej drużyny w ofensywie, ale jednocześnie duże możliwości w skutecznej grze w obronie. 9 bramek straconych do przerwy robi wrażenie. Jednak najbliższy rywal z MKS Wieluń, z którym Uniwersytet Radom zagra już w sobotę w pierwszej kolejce, może być bardzo ciężkim przeciwnikiem. Z tą drużyną podopieczni Mariusza Greli mierzyli się kilkukrotnie, jednak zawsze górą byli Wielunianie, oby pierwszy mecz w zapleczu Ekstraklasy pozwolił odwrócić szalę zwycięstwa na korzyść Uniwersytetu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2017-09-06 10:37:29 | Kategoria: Piłka Ręczna / I liga mężczyzn | Odwiedzin: 2553
 




Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

. 07-07-2025
 
Przed nami wiosenne czwartki lekkoatletyczne 06-05-2025
 
Wojciech Żaliński zrezygnował z funkcji prezesa WKS Czarni Radom 06-05-2025
 
Żegnamy Andrzeja Banaszkiewicza - znakomitego piłkarza Broni Radom 06-05-2025
 
KLASA A (grupa I): Polonia Iłża jak taran, Akcja Jastrzębia uchyla drzwi innym 05-05-2025
 
Klasa A (grupa II): Wyśmierzyce i Głuchów w grze o awans 05-05-2025
 
Radomiak Radom zostaje w Ekstraklasie na kolejny sezon! 04-05-2025
 
Druga wygrana Pilicy Białobrzegi, porażka Oskara Przysucha 04-05-2025
 
Wpadka Energii, wygrana Drogowca, derby dla Prochu, porażka Promnej [TABELA] 03-05-2025
 
Zguba Warki, Jodła powiększa przewagę w Tymex Lidze Okręgowej [TABELA] 03-05-2025
 
Klasa A (grupa II): GKS Stromiec, na razie, poza zasięgiem 30-04-2025
 
KLASA A (grupa I): Polonia Iłża na autostradzie do okręgówki 30-04-2025
 
Akademia Klasy Ekstra zawita do Radomia 30-04-2025
 
Sportowcy uczcili pamięć o wybitnym tenisiście 30-04-2025
 
PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (30 kwietnia - 4 maja) 29-04-2025
 



Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl