|   On-line: 20

Niespodziewana porażka Radomki Radom w Gliwicach
Zwycięstwo było w zasięgu ręki, ale jeszcze raz potwierdziła się stara siatkarska zasada, że jak się nie wygrywa 3:0, to się przegrywa 2:3. Dokładnie tak było w wyjazdowym meczu E.Leclerc Radomki Radom, która prowadząc 2:0 w setach, uległa ostatecznie AZS-owi Politechnika Śląska Gliwice po tie-breaku.

Przez dwa sety wszystko szło jak z płatka. Radomka miała przewagę, lepiej przyjmowała, lepiej blokowała, wyprowadzała skuteczniejsze kontry. W efekcie obie partie zakończyły się zwycięstwem radomianek i wygrana, na dodatek za trzy punkty, stawała się coraz bardziej realna.

Jeszcze w trzeciej odsłonie widowiska, zespół z Radomia prowadził, wydawało się, że wszystko skończy się dobrze. I nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, postawa Radomki się zmieniła. Pojawiły się jakieś dziwne błędy, spadł skuteczność, a nade wszystko w szeregi podopiecznych trenera Jacka Skroka, wkradła się nerwowość. Trzeci set padł łupem gliwiczanek, które potem wyraźnie poszły za ciosem.

Jeszcze w tie-breaku, radomskie siatkarki próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Stało się inaczej. Po zmianie stron, AZS zdominował ostatnią partię i zainkasował dwa punkty. Radomce, trochę na otarcie łez, zostało jedno "oczko".

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA GLIWICE – E.LECLERC RADOMKA RADOM 3:2 (21:25, 21:25, 25:23, 25:19, 15:11)
Radomka:
Przepiórka, Szczepańska, Gądek, Biała, Kubacka, Śmieszek, Bator (libero) oraz Pelczarska, Ponikowska, Samul (libero).

GAS

Data: 2017-10-19 08:49:09 | Kategoria: Siatkówka / I liga kobiet | Odwiedzin: 991