|   On-line: 129

Porażka drugoligowych Czarnych w Lublinie
LKPS Politechnika Lublin okazał się lepszy od Czarnych Radom. W kolejnym meczu II ligi radomianie na parkiecie rywali ugrali jednego seta

Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego rozpoczęli efektownie. Po kilkunastu minutach wygrywali 20:13. Tak wysokie prowadzenie nie zapewniło jednak drużynie Radomskiego Centrum Siatkarskiego zwycięstwa w pierwszym secie. Trener przeciwnika Maciej Kołodziejczyk ratując sytuację dokonał czterech zmian na pozycjach: przyjmujący, atakujący i rozgrywający. Ponadto w polu zagrywki świetną serią popisał się Cezary Kostaniak. To od jego serwisów zaczęły się odwracać losy meczu. Gospodarze zaliczyli punktową serię wygrywając odsłonę.

- Mogę śmiało stwierdzić, że Czarek dał nam sygnał do walki nie tylko w tej partii, ale w całym meczu - przyznał szkoleniowiec LKPS. - Niewątpliwie na przebieg późniejszej rywalizacji miał pierwszy set. Gospodarze, głównie dzięki naszym błędom, odrobili straty - przyznał Andrzej Sitkowski, trener Czarnych.

Lublinianie podbudowani takim obrotem wydarzeń konsekwentnie rozpoczęli drugą odsłonę. - Wygraliśmy na tak zwanym hurraoptymizmie. W trzecim secie przytrafił nam się niepotrzebny przestój. Czwarta partia grana już była pod nasze dyktando. Wygraliśmy za trzy punkty i cieszymy się z tego - zapewnił Maciej Kołodziejczyk. - Zaprezentowaliśmy się słabo. Generalnie jesteśmy zawiedzeni. Rywale spokojnie byli w naszym zasięgu. Gdyby nie nasza spora ilość błędów do Radomia wracalibyśmy z kompletem punktów - podsumował natomiast szkoleniowiec radomian.

LKPS POLITECHNIKA LUBLIN - RCS CERRAD CZARNI RADOM 3:1 (25:23, 25:18, 21:25, 25:19)
Czarni:
Czubiński, Zugaj, Moniak, Wójcik, Ostrowski, Skwarek, Płaskociński (libero) oraz Bagniuk, Kędra, Kaczmarczyk, Harabin, Kozłowski, Leszczyński (libero).

Data: 2017-10-23 11:05:52 | Kategoria: Siatkówka / II liga mężczyzn | Odwiedzin: 4732