|   On-line: 40

Tenisiści zainaugurowali Grand Prix Radomia
Tenisiści stołowi amatorzy rozpoczęli zmagania w cyklu turniejów zaliczanych do GRAND-PRIX Radomia. Już pierwsza odsłona dostarczyła sporych emocji.

W kategorii weteranów pod nieobecność mistrza i wicemistrza z ubiegłego sezonu, Adama Treli i Bogusława Kmuka, zdecydowane zwycięstwo odniósł Sławomir Sulis. W najciekawszych grach pokonał kolejno Zdzisława Wójcika 3:1, następnie Kazinierza Gołdę 3:0 i Andrzeja Łabądzia 3:1. W finale wygrał z Grzegorzem Jankiem 3:1. Trzecie miejsce dla Stanisława Więcaszka, który w decydującym pojedynku pokonał Bogusława Wróbla 3:2. W kolejnym turnieju do rywalizacji włączyć się powinni nieobecni usprawiedliwieni Marek Płachta, Ryszard Kruk, Marian Woźniak, Andrzej Lipka , Sergiusz Kurenko czy Marek Pyzik.

W młodszej kategorii młodzieżowców i dorosłych do 60 lat, zwyciężył debiutujący w radomskiej imprezie Mariusz Mazur, który w decydującej grze pokonał rewelację zawodów II kadetkę Mazowsza Darię Duralak 3:1. Trzecie miejsce zajął Dariusz Wilkiewicz po zwycięstwie nad Krzysztofem Witerskim 3:0. W tej kategorii wiekowej zabrakło kilku zawodników. W kolejnym turnieju powinni już zagrać Dariusz Bukalski, Marek Midura, Krzysztof Piątek, Lucjan Jachim, Michał Łabądź, Krzysztof Paluch oraz Katarzyna Bielak ze swoimi wychowankami.

Najmocniej obsadzona była kategoria OPEN, w której mogli zagrać także zawodnicy z III, IV oraz V ligi. Do finału dotarli faworyci. Po pasjonującej grze były radomski II-ligowiec Kamil Samulak pokonał byłego zawodnika ekstraklasy, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski weteranów Stefana Wielgusa 3:2. Trzecie miejsce dla będącego ciągle w wysokiej formie Ryszarda Głoda, który w meczu o III miejsce pokonał Eryka Skurę 3:2. W tej kategorii także zabrakło kilku czołowych zawodników, którzy w tym samym czasie uczestniczyli w innych zawodach na terenie kraju.

W drugim turnieju zagrają już zawodnicy ENERGII Jan Molęda, Grzegorz Tamioła, Piotr Łyjak Tomasz Tamioła czy zwycięzca Mistrzostw Polski Energetyków Artur Moroz. Liczymy także na innych zawodników, których mile przywitamy na zawodach.

Kolejny turniej odbędzie się w sali gimnastycznej CKU W Radomiu ul. Kościuszki 7 w sobotę 17 marca 2018 r. Od godz. 10.00 rywalizację rozpoczną weterani i kategoria młodzieżowców i dorosłych do 60 lat. Kategoria OPEN zacznie swoją rywalizację od godz. 12.30.

Data: 2018-03-08 20:30:32 | Kategoria: Inne / Tenis stołowy | Odwiedzin: 1808