|   On-line: 38

Młodzieżowcy Olimpijczyka Radom zdominowali Mistrzostwa Polski
Osiem medali zdobyli przedstawiciele Olimpijczyka Radom podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w stylu klasycznym w Radomiu. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Grzegorz Majkut, Mateusz Nowak i Mateusz Kareciński. Olimpijczyk zdecydowanie wygrał też klasyfikację drużynową.

Jako pierwszy, po „złoto” sięgnął Grzegorz Majkut, który w finale kategorii 60 kg pokonał Pawła Obryckiego z Sobieskiego Poznań.
Radomianie zdominowali kategorię 67 kg, w której na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Nowak, drugi był Bartłomiej Klimek, a trzeci Krystian Szymczyk.
We wspaniałym stylu, kategorię 130 kg wygrał Mateusz Kareciński. W finale bardzo szybko wykonał trzy efektowne akcje i przez przewagę techniczną pokonał Denisa Mateyko z Iron Bulls Bielawa.

Do wspomnianych, zapaśnicy Olimpijczyka dołożyli jeszcze trzy brązowe medale. Stały się one udziałem: Alberta Nowaka (77 kg), Damiana Janka (87 kg) i Marcela Kasperka (97 kg).
Ponadto Wojciech Kański (77 kg) był piąty.

Olimpijczyk Radom zmiażdżył rywali w klasyfikacji zespołowej. Wygrał z dorobkiem 169,6 punktu, wyprzedzając Cartuzię Kartuzy (69 punktów) i Legię Warszawa (61).

- Osiem medali w tym trzy złote, to na pewno jest powód do satysfakcji. Niepokojący jest natomiast fakt, że ma Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, czyli w kategorii wiekowej, będącej bezpośrednim zapleczem seniorów, przyjeżdża tylko 52. zapaśników z 18. klubów. To zdecydowanie za mało – podkreśla Włodzimierz Zawadzki, mistrz olimpijski z Atlanty, trener Olimpijczyka Radom.

GAS

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024