|   On-line: 51 
Radomiak szykuje się na zgrupowanie u podnoża Alp Weneckich [AKTUALIZACJA]
Na trawiastych boiskach północno-wschodnich Włoch mają szlifować formę od soboty piłkarze Radomiaka. Wkrótce poznamy też rywali, z którymi Zieloni zmierzą się w grach kontrolnych.

Nie cypryjskie, a włoskie boiska mają być miejscem, gdzie od 8 lutego piłkarze Radomiaka pracować będą przed jedną z najważniejszych rund ostatnich lat.

Podopieczni Dariusza Banasika mają wykorzystać korzystne warunki panujące w okolicach Werony położonej u podnóża Alp Weneckich. Jednak nie cele turystyczne, ale ciężka praca, nabranie świeżości, skonfrontowanie się z solidnymi rywalami - i co najważniejsze - wszystko na naturalnej nawierzchni, będą przyświecały ich wojażom.

Zieloni we Włoszech mają zagrać dwa lub trzy mecze. Rywale są obecnie dogrywani. Trwają także rozmowy z piłkarzami, po których mamy poznać pełną kadrę Radomiaka na zagraniczne zgrupowanie.

Kilka godzin po naszej informacji, o obozie we Włoszek poinformowała oficjalna strona klubu. Poniżej pełny komunikat Radomiaka:

Do Włoch, a nie na Cypr udadzą się piłkarze Radomiaka w ramach zimowego obozu przygotowawczego. Lepsze boiska treningowe, bardziej zbliżony klimat i sprawdzona lokalizacja to główne argumenty, które przekonały władze klubu do zmiany miejsca zgrupowania.

Pomysł wyjazdu do Włoch narodził się kilka tygodni temu. W ośrodku treningowym zlokalizowanym na przedmieściach Werony, w miejscowości Villa Franca gościł już kiedyś trener Dariusz Banasik z młodzieżowymi zespołami Legii Warszawa. Przez ostatnie kilkanaście dni klub pracował nad zmianą lokalizacji zimowego obozu i przygotowaniem logistycznym oraz organizacją całej wyprawy.

- Znam to miejsce bardzo dobrze. Trenowaliśmy tam przed kilkoma laty z Młodą Legią i byłem bardzo zadowolony z warunków i okolicy. Trzeba też przyznać, że wyjazd do Włoch jest sporo tańszy w porównaniu do wylotu na Cypr, a to dla nas ważne - mówi szkoleniowiec Radomiaka.

W regionie Veneto, w którym znajduje się Werona, obecnie temperatura oscyluje wokół 10-14 stopni, co sprawi, że zawodnicy nie będą odczuwali dużego przeskoku temperatury względem tej panującej w Polsce. Wokół ośrodka treningowego znajduje się kilkanaście dobrze przygotowanych boisk, a Zieloni będą mogli pracować na naturalnej nawierzchni.

Wyjazd zaplanowany jest na (8 lutego) piątek. Radomiak na trasie do Werony odbędzie jeden trening w Rybniku, a koniec podróży przypadnie na późne godziny nocne. Do Włoch zespół pojedzie komfortowym autokarem, tym samym którym udaje się na każdy mecz wyjazdowy, co ułatwi logistykę na miejscu. Powrót do Radomia zaplanowany jest na 17 lutego (niedziela).

Podczas samego zgrupowania Radomiak rozegra trzy sparingi z wymagającymi przeciwnikami. Rywale są w trakcie ustalania. Oprócz tego drużyna będzie odbywała na boisku po dwie jednostki treningowe dziennie, a więc praca będzie intensywna.

Klub pragnie serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, którzy pomogli w zorganizowaniu wyjazdu na zimowe zgrupowanie!

CIRS
Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-02-05 15:09:20 | Kategoria: Piłka Nożna / 2 liga | Odwiedzin: 1711
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Wojciech Włodarczyk zamknął skład Cerrad Czarnych Radom! 19-08-2019
 
Daniel Kwiecień podwójnym medalistą w Ogólnopolskim Turnieju „Tenis 10” 19-08-2019
 
I Memoriał Karola Gutkowskiego na poczatku września 19-08-2019
 
Najlepsze i najsmutniejsze zarazem mistrzostwa Mateusza Kaczora 18-08-2019
 
Broń Radom z pierwszym zwycięstwem w sezonie 18-08-2019
 
IV liga: Bardzo wzmocniony Radomiak II pokonał Żyrardowiankę 18-08-2019
 
CLO: Pokaz siły Powiślanki Lipsko. Triumf Drogowca Jedlińsk w Siennie [TABELA] 18-08-2019
 
Klasa A (gr. I): Hokejowy remis w Chomentowie 18-08-2019
 
Klasa A (gr. II): Mogielanka nie miała litości w Błotnicy 18-08-2019
 
Sztafeta RLTL Radom czeka na mistrzowski rewanż 18-08-2019
 
Klasa B (gr. I): Wisła Solec liderem po pierwszej serii 18-08-2019
 
Klasa B (gr. II): Inauguracja w Drwalewie dla GKS Chynów 18-08-2019
 
Piłkarki HydroTrucku Radom triumfem rozpoczęły sezon 18-08-2019
 
Pozbawiony amunicji Radomiak Radom poległ z Wartą Poznań 17-08-2019
 
IV liga: Proch z pierwszym triumfem, kolejny punkt KS-u Warka 17-08-2019
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl