|   On-line: 25 
Do Włoch z Kaputem i Mazanem, ale bez Szuprytowskiego
Ósmego lutego piłkarze Radomiaka Radom wyruszą na zgrupowanie do Włoch. Wyjazd poprzedzi trening na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Chałubińskiego. Na obóz pojadą Peter Mazan i Michał Kaput – zawodnicy, którzy borykali się z problemami zdrowotnymi. Nie pojedzie natomiast Damiana Szuprytowski.


Pierwotnie planowano, że zawodnicy Radomiaka po wyjeździe z miasta odbędą trening w Rybniku. Plany uległy jednak zmianie. Zieloni przed wyjazdem potrenują na własnych obiektach, a później wyruszą prosto do miejscowości Villa Franca, gdzie znajduje się hotel oraz ośrodek treningowy, w którym drużyna będzie szlifowała swoje umiejętności. Wspomniany teren nie jest obcy dla trenera Dariusza Banasika, który na przedmieściach Werony trenował kilka razy za czasów pracy w Legii Warszawa.

- To jest sprawdzony ośrodek, w którym byłem już dwa czy trzy razy. Jedziemy mocno popracować w dobrych warunkach. Pierwotnie mieliśmy lecieć samolotem, ale ostatecznie udamy się w podróż autokarową – mówi trener Dariusz Banasik. – Te ośrodki w nieco się różnią od tych w Polsce. Najważniejsza rzecz to są naturalne boiska. Ponadto będziemy mogli skupić się na pracy, na założeniach taktycznych, zmienimy nieco otoczenie, klimat. Będę miał zespół pod ręką praktycznie przez cały dzień i ten wyjazd niesie za sobą wiele pozytywów.

Na miejscu zespół rozegra dwa lub trzy sparingi. Włoskie drużyny co prawda są teraz w ligowym rytmie grania, ale szkoleniowiec Radomiaka nie ma wątpliwości, że uda się znaleźć wymagających sparingpartnerów, ponieważ mecze kontrolne są zaplanowane na wtorek i czwartek, a jak wiemy, ligi grają tylko w weekendy.
– Sparingi ma nam zapewnić organizator, ponieważ wysłaliśmy takie zapotrzebowanie na mecze kontrolne. Obóz był potwierdzony dopiero w tym tygodniu i najpierw musieliśmy być pewni, że jedziemy, a dopiero później mogliśmy organizować sparingi. Gdyby to było organizowane wcześniej, to pewnie już byśmy wiedzieli – twierdzi szkoleniowiec Radomiaka.

Trener Banasik ma również chrapkę na jeden mecz z zespołem, z Primavery. Dla tych, którzy nie wiedzą – są to włoskie rozgrywki drużyn do lat dwudziestu.
– Na pewno zagramy dwa sparingi, może uda się trzy – mówi z uśmiechem na twarzy Banasik. – Może jeszcze w weekend damy radę coś zorganizować. Chciałbym zagrać też jedno spotkanie z jedną drużyną z Primavery, ponieważ to też są drużyny grające futbol na wysokim poziomie.

Dotychczas z urazami borykali się Peter Mazan i Michał Kaput. Wiadomo już, że wspomniana dwójka uda się z drużyną na zgrupowanie do Włoch.
– Można powiedzieć, że jedziemy w pełnym składzie plus sztab szkoleniowy. Wszyscy zdrowi, nawet piłkarze, którzy dotychczas dochodzili do siebie po kontuzjach – informuje szkoleniowiec Zielonych.

Na obóz nie jedzie m.in. Damian Szuprytowski.
– Damian dostał sygnał, że do środka pola będziemy szukali zawodników. Pozyskaliśmy Adama Banasiaka, wraca Peter Mazan i w środku mamy sporą konkurencję – tłumaczy Banasiak.

W ostatnich latach przygotowania Radomiaka do rundy wiosennej to ciężka praca, a co za tym idzie – spore obciążenie fizyczne i mentalne. Teraz ma być inaczej. Obóz we Włoszech ma pomóc wypracować odpowiednie przygotowanie fizyczne w taki sposób, by zawodnicy byli dynamiczni i dobrze znosili trudy grania na II-ligowym froncie.
– Rozmawialiśmy ostatnio z Maćkiem Świdzikowskim – zdradził trener Radomiaka. – On też nie pamięta, kiedy Radomiak ostatnio wyjeżdżał na zgrupowanie zimowe. Musimy stworzyć zawodnikom dobre warunki, by ta wiosna była inna niż te dotychczasowe. Ja też uparłem się na ten obóz, bo uważam, że coś trzeba zmienić – puentuje z entuzjazmem Dariusz Banasik.

KADRA RADOMIAKA NA ZGRUPOWANIE WE WŁOSZECH
Bramkarze: Artur Haluch, Mateusz Kochalski, Kamil Bielikow
Obrońcy: Michał Grudniewski, Damian Jakubik, Martin Klabnik, Maciej Świdzikowski, Jakub Wawszczyk, Karol Kucharski
Pomocnicy: Bruno Luz, Rafał Makowski, Adam Banasiak, Dawid Jabłoński, Maciej Filipowicz, Michał Kaput, Peter Mazan, zawodnik testowany, Patryk Winsztal, Patryk Mikita, Meik Karwot
Napastnicy: Jakub Rolinc, Dominik Sokół, Leandro Rossi

MACIEJ ŁAWRYNOWICZ

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-02-07 14:17:58 | Kategoria: Piłka Nożna / 2 liga | Odwiedzin: 1617
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Najlepsze i najsmutniejsze zarazem mistrzostwa Mateusza Kaczora 18-08-2019
 
Broń Radom z pierwszym zwycięstwem w sezonie 18-08-2019
 
IV liga: Bardzo wzmocniony Radomiak II pokonał Żyrardowiankę 18-08-2019
 
CLO: Pokaz siły Powiślanki Lipsko. Triumf Drogowca Jedlińsk w Siennie [TABELA] 18-08-2019
 
Klasa A (gr. I): Hokejowy remis w Chomentowie 18-08-2019
 
Klasa A (gr. II): Mogielanka nie miała litości w Błotnicy 18-08-2019
 
Sztafeta RLTL Radom czeka na mistrzowski rewanż 18-08-2019
 
Klasa B (gr. I): Wisła Solec liderem po pierwszej serii 18-08-2019
 
Klasa B (gr. II): Inauguracja w Drwalewie dla GKS Chynów 18-08-2019
 
Piłkarki HydroTrucku Radom triumfem rozpoczęły sezon 18-08-2019
 
Pozbawiony amunicji Radomiak Radom poległ z Wartą Poznań 17-08-2019
 
IV liga: Proch z pierwszym triumfem, kolejny punkt KS-u Warka 17-08-2019
 
Campeon.pl LO: Jodła zademonstrowała siłę w Promnej [GALERIA] 17-08-2019
 
Koszykarski HydroTruck Radom rusza ze sprzedażą karnetów! 16-08-2019
 
W oczekiwaniu na pierwsze zwycięstwo Broni Radom... 16-08-2019
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl