|   On-line: 24

Medalowa siódemka Olimpijczyka Radom, dwa razy złoto
Dwa tytuły mistrzowskie - Konrada Kozłowskiego i Patryka Bednarza oraz pięć trzecich miejsc to dorobek medalowy Olimpijczyka Radom na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach, w stylu klasycznym. Na zawodach rozgrywanych w Radomiu, Olimpijczyk nie miał oczywiście sobie równych w klasyfikacji drużynowej.

Siedem medali zdobytych przez zapaśników Olimpijczyka to świetny wynik, a mogło być nawet lepiej.
Na najwyższym stopniu podium, jako pierwszy stanął Konrad Kozłowski, który triumfował w wadze 72 kg. W walce finałowej pokonał Igora Gmitrasiuka (AKS Piotrków Trybunalski).
Niedługo później, złoty medal wywalczył Patryk Bednarz, najlepszy w kategorii 77 kg. W pojedynku decydującym o pierwszym miejscu okazał się lepszy od Piotra Szczerbika z Warmii Olsztyn.

Aż pięciokrotnie radomianie stawali na najniższym stopniu podium.
W wadze 55 kg Grzegorz Kunkel wygrał walkę o trzecie miejsce z Dzmitrym Karnitskim z Budowlanych Olsztyn.
Brązowy medal w wadze 60 kg zdobył Maciej Parszewski, który pokonał swojego kolegę klubowego Dominika Dudzińskiego.
Piotr Chudzik wywalczył „brąz” w kategorii 87 kg, po zwycięstwie nad Kamilem Florkowem ze Śląska Wrocław.
W ślady brata poszedł Karol Chudzik, trzeci zawodnik kategorii 97 kg. Tę lokatę dała mu wygrana nad Igorem Shepetunem z Cementu Gryf Chełm.
Marcel Elias stanął natomiast na najniższym stopniu podium w rywalizacji najcięższych zapaśników (kategoria wagowa 130 kg), pokonując w decydującym boju Dariusz Skołożyńskiego (AZS AWF Warszawa).

Warto dodać, że mistrzem Polski w kategorii 87 kg został także Michał Dybka (PTC Pabianice), na co dzień uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radomiu.
Mistrzostwa zgromadziły na starcie 134 zawodników z 41 klubów.

Data: 2019-03-25 21:51:28 | Kategoria: Inne / Zapasy | Odwiedzin: 1777