|   On-line: 26 
IV Bieg Pilicy – wyjątkowa impreza w Białobrzegach!
Rekordowa frekwencja, perfekcyjna organizacja, znakomita atmosfera – to znaki rozpoznawcze tegorocznej, czwartej już edycji Biegu Pilicy, która odbyła się w Białobrzegach. Łącznie biegało grubo ponad 800 uczestników, od najmłodszych do najstarszych, a wszyscy świetnie się bawili.


Galerię zdjęć z IV BIEGU PILICY - BIEGU GŁÓWNEGO NA !) KM możecie obejrzeć klikając TUTAJTegoroczny Bieg Pilicy był podobny do podobny do minionych, ale jednak inny. Przede wszystkim zmieniona została trasa biegu głównego na 10 km. Nie było już dwóch pętli, a jedna prowadząca również przez sąsiadującą z Białobrzegami, Suchą. Zmiana ta została dobrze odebrana przez uczestników, którzy chwalili jej różnorodność i nieco trudniejszą charakterystykę.

Reszta pozostała w zasadzie bez zmian – zwłaszcza jeśli chodzi o poziom organizacji i atmosferę. Tu wszystko było bez zarzutu. Dopisała też pogoda, bo były pewne obawy, że może padać. Deszcz minął jednak Białobrzegi, a zza chmur wyszło słońce.
- Pogoda nie mogła zrobić nam psikusa, tę zawsze mamy gwarantowaną – śmiał się burmistrz Białobrzegów Adam Bolek, który brał czynny udział w każdej z edycji, a teraz mimo kontuzji, także zaliczył „dychę”.

Właśnie Bieg Główny rozpoczął imprezę. Na starcie zgromadził 300 uczestników, bo taki był limit. Chętnych było znacznie więcej, ale ci którzy się „nie załapali” muszą poczekać rok. – W piątym Biegu Pilicy zwiększymy limit uczestników – obiecał Adam Bolek.

Rywalizacja na 10 km, do ostatnich metrów była niezwykle zacięta. Dopiero na ostatniej prostej, Piotr Tokarski z Krępy wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora Łukasza Więckowskiego z Warki. Trzeci był także warecczanin Mateusz Gos.
Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Karolina Waśniewska z Biegiem Radom. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Górniak, a trzecie Agnieszka Brogowicz-Stępniewska.
Puchar Burmistrza Adama Bolka i firmy Zbyszko dla najlepszej białobrzeżanki odebrała Agnieszka Wiśniewska, a dla najlepszego białobrzeżanina Michał Sarniak.

Mały Bieg Pilicy na 3 km wygrał Łukasz Pochylski z Radomia, a w rywalizacji kobiet znów najlepsza okazała się radomianka Karolina Waśniewska.
W marszu Nordic Walking, pierwsi na mecie meldowali się: Henryk Motyka z Kozienic i Jolanta Bednarek z Warszawy.

Każdy z biegaczy otrzymał okolicznościowy medal, ręcznik z logo Białobrzegi (u)rzekają…, napój izotoniczny VERONI ISOTONIC oraz kupon na białobrzeską grochówkę i białobrzeskie lody u Gruszczyńskich. W tym roku można było również skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, którzy również wzbogacili program imprezy pokazem tańców ludowych.

Tradycyjnie, dzieci i młodzież wzięli udział w biegach kolorowych. Najmłodsi rywalizowali w biegu żółtym na 200 m, nieco starsi w niebieskim na 400 m, a młodzież w czerwonym na 800 m i zielonym na 1500 m.
Łącznie wystartowało ponad 500 młodych biegaczy, a rywalizacja była nie mniej zacięta niż u dorosłych. Każdy dostawał okolicznościowy medal, sok ROKO, kupon na lody, a najlepsi także puchary i nagrody rzeczowe.

Sponsorami Biegu Pilicy byli: Firma Zbyszko, Lody Białobrzeskie J. Z. Gruszczyńscy oraz oczywiście Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach.
Organizatorzy dziękują partnerom: Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiszynie, przedszkolom, szkołom podstawowym z Białobrzegów i Suchej, Publicznemu Gimnazjum, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, wolontariuszom, harcerzom, rodzicom, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Zakładowi Usług Komunalnych, ratownikom medycznym oraz białobrzeskiej Policji.

Jednym z patronów medialnych był portal RadomSport.pl, który z Biegiem Pilicy jest od samego początku!

GRZEGORZ STĘPIEŃ

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-05-13 19:26:16 | Kategoria: Inne / | Odwiedzin: 315
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Najlepsze i najsmutniejsze zarazem mistrzostwa Mateusza Kaczora 18-08-2019
 
Broń Radom z pierwszym zwycięstwem w sezonie 18-08-2019
 
IV liga: Bardzo wzmocniony Radomiak II pokonał Żyrardowiankę 18-08-2019
 
CLO: Pokaz siły Powiślanki Lipsko. Triumf Drogowca Jedlińsk w Siennie [TABELA] 18-08-2019
 
Klasa A (gr. I): Hokejowy remis w Chomentowie 18-08-2019
 
Klasa A (gr. II): Mogielanka nie miała litości w Błotnicy 18-08-2019
 
Sztafeta RLTL Radom czeka na mistrzowski rewanż 18-08-2019
 
Klasa B (gr. I): Wisła Solec liderem po pierwszej serii 18-08-2019
 
Klasa B (gr. II): Inauguracja w Drwalewie dla GKS Chynów 18-08-2019
 
Piłkarki HydroTrucku Radom triumfem rozpoczęły sezon 18-08-2019
 
Pozbawiony amunicji Radomiak Radom poległ z Wartą Poznań 17-08-2019
 
IV liga: Proch z pierwszym triumfem, kolejny punkt KS-u Warka 17-08-2019
 
Campeon.pl LO: Jodła zademonstrowała siłę w Promnej [GALERIA] 17-08-2019
 
Koszykarski HydroTruck Radom rusza ze sprzedażą karnetów! 16-08-2019
 
W oczekiwaniu na pierwsze zwycięstwo Broni Radom... 16-08-2019
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl