|   On-line: 23

 
IV Bieg Pilicy – wyjątkowa impreza w Białobrzegach!
Rekordowa frekwencja, perfekcyjna organizacja, znakomita atmosfera – to znaki rozpoznawcze tegorocznej, czwartej już edycji Biegu Pilicy, która odbyła się w Białobrzegach. Łącznie biegało grubo ponad 800 uczestników, od najmłodszych do najstarszych, a wszyscy świetnie się bawili.


Galerię zdjęć z IV BIEGU PILICY - BIEGU GŁÓWNEGO NA !) KM możecie obejrzeć klikając TUTAJTegoroczny Bieg Pilicy był podobny do podobny do minionych, ale jednak inny. Przede wszystkim zmieniona została trasa biegu głównego na 10 km. Nie było już dwóch pętli, a jedna prowadząca również przez sąsiadującą z Białobrzegami, Suchą. Zmiana ta została dobrze odebrana przez uczestników, którzy chwalili jej różnorodność i nieco trudniejszą charakterystykę.

Reszta pozostała w zasadzie bez zmian – zwłaszcza jeśli chodzi o poziom organizacji i atmosferę. Tu wszystko było bez zarzutu. Dopisała też pogoda, bo były pewne obawy, że może padać. Deszcz minął jednak Białobrzegi, a zza chmur wyszło słońce.
- Pogoda nie mogła zrobić nam psikusa, tę zawsze mamy gwarantowaną – śmiał się burmistrz Białobrzegów Adam Bolek, który brał czynny udział w każdej z edycji, a teraz mimo kontuzji, także zaliczył „dychę”.

Właśnie Bieg Główny rozpoczął imprezę. Na starcie zgromadził 300 uczestników, bo taki był limit. Chętnych było znacznie więcej, ale ci którzy się „nie załapali” muszą poczekać rok. – W piątym Biegu Pilicy zwiększymy limit uczestników – obiecał Adam Bolek.

Rywalizacja na 10 km, do ostatnich metrów była niezwykle zacięta. Dopiero na ostatniej prostej, Piotr Tokarski z Krępy wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora Łukasza Więckowskiego z Warki. Trzeci był także warecczanin Mateusz Gos.
Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Karolina Waśniewska z Biegiem Radom. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Górniak, a trzecie Agnieszka Brogowicz-Stępniewska.
Puchar Burmistrza Adama Bolka i firmy Zbyszko dla najlepszej białobrzeżanki odebrała Agnieszka Wiśniewska, a dla najlepszego białobrzeżanina Michał Sarniak.

Mały Bieg Pilicy na 3 km wygrał Łukasz Pochylski z Radomia, a w rywalizacji kobiet znów najlepsza okazała się radomianka Karolina Waśniewska.
W marszu Nordic Walking, pierwsi na mecie meldowali się: Henryk Motyka z Kozienic i Jolanta Bednarek z Warszawy.

Każdy z biegaczy otrzymał okolicznościowy medal, ręcznik z logo Białobrzegi (u)rzekają…, napój izotoniczny VERONI ISOTONIC oraz kupon na białobrzeską grochówkę i białobrzeskie lody u Gruszczyńskich. W tym roku można było również skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, którzy również wzbogacili program imprezy pokazem tańców ludowych.

Tradycyjnie, dzieci i młodzież wzięli udział w biegach kolorowych. Najmłodsi rywalizowali w biegu żółtym na 200 m, nieco starsi w niebieskim na 400 m, a młodzież w czerwonym na 800 m i zielonym na 1500 m.
Łącznie wystartowało ponad 500 młodych biegaczy, a rywalizacja była nie mniej zacięta niż u dorosłych. Każdy dostawał okolicznościowy medal, sok ROKO, kupon na lody, a najlepsi także puchary i nagrody rzeczowe.

Sponsorami Biegu Pilicy byli: Firma Zbyszko, Lody Białobrzeskie J. Z. Gruszczyńscy oraz oczywiście Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach.
Organizatorzy dziękują partnerom: Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiszynie, przedszkolom, szkołom podstawowym z Białobrzegów i Suchej, Publicznemu Gimnazjum, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, wolontariuszom, harcerzom, rodzicom, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Zakładowi Usług Komunalnych, ratownikom medycznym oraz białobrzeskiej Policji.

Jednym z patronów medialnych był portal RadomSport.pl, który z Biegiem Pilicy jest od samego początku!

GRZEGORZ STĘPIEŃ

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-05-13 19:26:16 | Kategoria: Inne / | Odwiedzin: 189
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Campeon.pl LO: Walczy góra, walczy dół [GALERIA, TABELA] 19-05-2019
 
Radomiak Radom awansował jako lider. Leandro królem strzelców! 19-05-2019
 
IV liga: Rezerwy Radomiaka bliżej utrzymania, Oskar znów wygrał 19-05-2019
 
A klasa (gr. II): Drogowiec Jedlińsk śrubuje rekord [GALERIA, TABELA] 19-05-2019
 
A klasa (gr. I): Czołowe trio równym krokiem [TABELA] 19-05-2019
 
LUKSIARY pokonały Gol Częstochowa i są pewne miejsca w górnej połówce tabeli! 19-05-2019
 
B klasa (gr. II): Lider pauzuje, rywale gonią [TABELA] 19-05-2019
 
B klasa (gr. I): Ruszcovia liderem bez wysiłu, Legion czujny [TABELA] 19-05-2019
 
Patryk Kozłowski złotym medalistą mistrzostw kraju 19-05-2019
 
Egzekucja Górnika nie pozbawiła sukcesu radomskiego dzika [DUŻA GALERIA] 19-05-2019
 
W Łęcznej Radomiak porażką zakończył wyjątkowy sezon 18-05-2019
 
Porażka Broni Radom z Sokołem Ostróda, robi się niebezpiecznie 18-05-2019
 
Walne Zgromadzenie w ROZPN pod hasłem Murem za OZPN 18-05-2019
 
Energia z nowym trenerem przegrała na terenie lidera. Pilica też poległa 18-05-2019
 
Campeon.pl LO: Mazowsze Grójec jeszcze nie rezygnuje. Sensacja w Kazanowie 18-05-2019
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl