|   On-line: 48 
Walne Zgromadzenie w ROZPN pod hasłem Murem za OZPN
Niemal 100-procentową frekwencję miało Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze dalegatów Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. To nie był zwykły zjazd, a dyskusja potwierdziła, że kluby są zdeterminowane i chcą razem walczyć o futbolowe okręgi!

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że majowy zjazd, będzie zwykłym standardowym walnym - sprawozdawczym. Wiceprezesi do spraw finansowych - Artur Piechowicz, oraz do spraw organizacyjnych - Sławomir Stempniewski przygotowali szczegółowe sprawozdania z działalności ROZPN. Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium za poprzedni rok. Przyjęto też zgodnie budżet na rok następny. Na tym można by zakończyć walne, ale wywołana dyskusja sprawiła, że spotkanie przeciągnęło się do trzech godzin. Wszystko za sprawą niedawnej uchwały jaką podjął Polski Związek Piłki Nożnej. Przypomnijmy, że chodzi o przejęcie rozgrywek przez wojewódzkie związki. Pod pozorem przepisów o RODO. W istocie chodzi o likwidację okręgowych związków piłki nożnej.

Podczas walnego zgromadzenia członków Radomskiego OZPN nie brakowało mocnych komentarzy, wzruszających wypowiedzi, a wielu klubowych działaczy nie kryło oburzenia z powodu nieprzemyślanej decyzji.

- Kluby są zaniepokojone tą sytuacją. Okręg jest nam bardzo potrzebny. Jeżeli utracimy tą podmiotowość, to staniemy się kolejnym numerem w ewidencji PZPN i może doczekamy się na załatwienie jakiejś sprawy, albo i nie. Kto z nas zada sobie trud, aby pojechać na wydział dyscypliny do Warszawy. To nie chodzi o stołki, czy posady. Wszyscy zajmujemy się piłką. Robimy to z zamiłowania. Boję się, że taka uchwała sprawi, że my to zatracimy. Piłkarska rodzina będzie rozbita - mówił Dariusz Sowa z klubu piłkarskiego Jodła Jedlnia Letnisko.

Łukasz Gębski, przewodniczący do spraw odznaczeń: - PZPN to instytucja, która stawia się jako wzór. Rzeczywiście jest najbogatsza, zaawansowana administracyjnie, ale przykład uchwały wypuszczonej przez ten związek, pokazuje, że to nie było przemyślane. Doprowadzimy do centralizacji futbolu i stracimy tożsamość. To tak jakby w województwie zlikwidować teraz powiaty ze wszystkim jeździć do Warszawy, do stolicy województwa. Okręg to ludzie. My robimy to wszystko lepiej. Z okazji 100-lecia PZPN naprawdę to utracimy.

Krzysztof Stanik, działacz Orońska był bardzo mocno wzruszony i widać było, że gardło ściska mu głos. Ale mówił głośno i zdecydowanie: - To idiotyczne i niezrozumiałe, jak można w sposób chamski i brutalny zniszczyć, to co budowało się wiele lat. Murem za OZPN! Chwała tym, którzy walczą, nie poddajmy się - krzyczał dosadnie działacz Oronki.

Zdaniem Zygmunta Pluty, prezesa Zamłynia mamy jeden z najlepiej działających okręgów w kraju. Uważa, że hasło PZPN "Łączy nas Piłka", zniekształca działanie związku. Zamiast dbać o rozwój, podejmują uchwałę, której w ogóle nie konsultują z nikim.

Marcin Górnik, prezes Centrum Radom: - 20 lat temu miałem 20 lat i zostałem prezesem klubu. Wówczas chyba najmłodszych w regionie, ale nie chwalę się tym. Miałem się przez tyle lat od kogo uczyć. Chodzi o prawo do demokracji. Mamy prawo, decydować, kto jest wybrany, kto jest delegatem we władzach wojewódzkich. Kiedy nie będzie okręgu, będziemy mieli do czynienia z typową korporacją.

Sławomir Pietrzyk prezes radomskiego okręgu z dużą radością wsłuchiwał się w głosy wszystkich mówców. Cieszył się, że frekwencja w czasie zjazdu była tak wysoka, bo to tylko dowodzi temu, że klubom zależy bardzo, aby OZPN pozostały w obecnej formule.
- Wasza obecność to wsparcie dla tych którzy jeszcze walczą. Czasami się zastanawiałem, czy jest dla kogo walczyć, ale dzisiejszy zjazd pokazał, że warto się bić. Chcę podziękować prezesom wszystkich OZPN-ów na Mazowszu. Można się zastanawiać co miał na myśli PZPN realizując tą uchwałę. Dobrze, że w Radomiu rozpoczęliśmy tą bitwę, bo Radom znowu pokazuje, że walczy. Dziś spotykamy się ponad podziałami. Wspólnie siadamy i rozmawiamy. PZPN mówi, że będzie łatwiej i taniej. Jeśli rzeczywiście tak będzie to ja jestem pierwszy, żeby tak było, ale czy rzeczywiście tak będzie? Mam wątpliwości - powiedział prezes Sławomir Pietrzyk.

za: rozpn.pl
Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-05-18 14:55:48 | Kategoria: Piłka Nożna / Liga Okręgowa | Odwiedzin: 444
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

E.Leclerc Radomka Radom odpali transferową bombę! 24-06-2019
 
Sky Tattoo Basket Team zdobył Kielce! 24-06-2019
 
Udany turniej AS Radomiak Kratki.pl Kids Cup 2019 [GALERIA] 24-06-2019
 
Siatkarski talent w zespole Cerrad Czarnych Radom 24-06-2019
 
Jazda z Charakterem - Albert Odzimkowski! [VIDEO] 24-06-2019
 
Radomski team w ogólnopolskim finale 24-06-2019
 
Izabela Bałucka zostaje w E.Leclerc Radomce Radom 24-06-2019
 
Energia Kozienice nie wykorzystała atutu własnego boiska [GALERIA] 23-06-2019
 
Patryk Kozłowski z minimum na mistrzostwa Europy! 23-06-2019
 
Legion Suskowola blizej awansu do Klasy A 22-06-2019
 
Dariusz Banasik: - Szukamy wzmocnień w każdej formacji [VIDEO] 22-06-2019
 
Bez niespodzianek ma pierwszym treningu Radomiaka Radom 22-06-2019
 
W walce o awans do Campeon Ligi Okręgowej bez goli 22-06-2019
 
Proch Pionki przegrał w pierwszym meczu barażowym [GALERIA] 22-06-2019
 
Broń Radom efektownie zakończyła sezon 22-06-2019
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl