|   On-line: 31

Egzekucja Górnika nie pozbawiła sukcesu radomskiego dzika [DUŻA GALERIA]
Gorzkie pożegnanie słodkiego sezonu zgotowali swoim kibicom piłkarze Radomiaka Radom. Niebo płakało ze szczęścia, mimo że Zieloni ulegli Górnikowi Łęczna. Awans stał się faktem, choć Radomiak nadal jest w grze o tytuł mistrza II ligi.

Obszerną galerię zdjęć z meczu GÓRNIK ŁECZNA 5-2 RADOMIAK RADOM autorstwa Aleksandry Krzemińskiej możecie obejrzeć klikając TUTAJ

Mecz, mimo że nie miał większego znaczenia dla układu tabeli, toczył się w dobrym tempie. W szeregach Radomiaka mogliśmy podziwiać zawodników, którzy dotychczas na boisku spędzili mniej czasu lub grali dla IV-ligowych rezerw. Im dalej w las, tym drzew coraz więcej.
I przede wszystkim goli. Radomiak szybko napoczął gospodarzy, ale z każdą kolejną minutą to podopieczni Marcina Broniszewskiego osiągali widoczną przewagę. O ile pierwszego gola możemy zrzucić na karb braku koncentracji, o tyle dwa kolejne były efektem potocznie zwanego „syndromu Stojanova”. Zieloni bierni przyglądali się, jak gospodarze trafiają kolejno drugim i trzecim ciosem.

Dawid Dzięgielewski swoją obecność podkreślił jeszcze w drugiej części gry, gdy bez zastanowienia huknął pod poprzeczkę Mateusza Kochalskiego. Ten myślami był już na wakacjach. Jego kardynalny błąd sprawił, że zawodnik gospodarzy po raz piąty umieścił piłkę w siatce Radomiaka. W konkursie na bardziej idiotyczne zagranie z bramkarzem Zielonych może konkurować jeszcze Igor Korczakowski. Pomocnik Górnika mając na koncie żółtą kartkę, postanowił sprawdzić wytrzymałość koszulki meczowej Michała Kaputa. W efekcie dostał drugi żółty kartonik i mógł udać się pod prysznic.

Spotkanie z Górnikiem przysporzy trenerowi Radomiaka Dariuszowi Banasikowi sporo zagwozdek przy podjęciu decyzji personalnych odnośnie przyszłości niektórych graczy. Od pierwszego gwizdka sędziego dwoił i troił się Peter Mazan, dla którego mecz w Łęcznej był pierwszym w tym sezonie starciem od pierwszej minuty w II lidze. Słowakowi paliwa starczyło na jakieś 20 minut. Mazan przytomnie zachował się w polu karnym rywali i trafił do siatki Kostrzewskiego. Później zaliczył jeszcze dobre przejęcia, jednak nadmiar kilogramów sprawił, że w dalszej fazie spotkania słuch o Słowaku zaginął.

Na kilka minut przed końcem spotkania Jakub Rolinc pokazał, kto napastnikiem jest nie tylko na papierze, ale i na boisku. Czech dobrze odnalazł się w polu karnym i bez problemu pokonał Kostrzewskiego. Popularny „Roli” był bliski, by dołożyć kolejnego gola, ale ostatecznie nie udało mi się dojść do piłki strąconej przez Patryka Winsztala.

Nie ma sensu wyciągać daleko idących wniosków po ostatnim meczu w sezonie, choć można wyciągnąć z niego praktyczną lekcję – zakończenie świętowania dzień przed ostatnim meczem nie wpływa dobrze na boiskową formę. Całkowicie poważnie, celebracji sukcesu piłkarzom wypomnieć nie można, a o meczu z Górnikiem następnego dnia mało kto będzie pamiętał. I to dosłownie.

Ostatnie mecze ostatnich sezonów mają to do siebie, że po ich zakończeniu chmury nie szczędzą deszczu. Rok temu mówiło się, że nad Zielonymi niebo zapłakało. Tym razem nie było inaczej, choć niebo płakało nie z rozpaczy, a ze szczęścia. Mimo porażki Radomiaka Radom z Górnikiem Łęczna, Zieloni mają zagwarantowane miejsce w I lidze i nadal są w grze o tytuł mistrza trzeciego szczebla rozgrywkowego.

MACIEJ ŁAWRYNOWICZ

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-05-19 10:14:12 | Kategoria: Piłka Nożna / 2 liga | Odwiedzin: 4280

Finał Wiktorii Chmielewskiej w Bytomiu 21-03-2024

Przedsmak Euro 2024 w Radomiu już w kwietniu! 21-03-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (22-24 marca) 21-03-2024

Rozpoczyna się Trening do Rowerowej Stolicy Polski! Zapisz się już dziś! 20-03-2024

Były mistrz świata piłkarzem Radomiaka 19-03-2024

Porozmawiajmy o Muzeum Radomskiego Sportu 19-03-2024

Róznorodność w sporcie może być siłą! 19-03-2024

Trzy medale zapaśników Olimpijczyka na MP 19-03-2024

Bolesny błąd HydroLuksiar w boju z wiceliderem 18-03-2024

Z piekła niemal pod niebiosa - Pilica Białobrzegi z pierwszym wiosennym triumfem 17-03-2024

APR Radom znów wygrał - tym razem w Szczecinie 16-03-2024

HydroTruck poległ w wyjazdowym boju z GKS-em Tychy 16-03-2024

Wystartowała Tymex Liga Okręgowa. I to w jakim stylu! 16-03-2024

Radomiak uległ liderowi z Białegostoku 16-03-2024

Rezerwy stołecznej Legii nie były zbyt gościnne dla piłkarzy radomskiej Broni 16-03-2024