|   On-line: 56 
Dominik Sokół na szlaku futbolowych marzeń
Awans z Radomiakiem do I ligi, występ w młodzieżowej reprezentacji Polski - to był niezapomniany sezon dla Dominika Sokoła. Pomocnik Radomiaka opowiedział nie tylko o tym co za nim, ale także o planach i marzeniach, które związane są z jego dalszą przygodą z futbolem

Radomsport.pl: Awans z Radomiakiem do I ligi, dwa gole strzelone w rozgrywkach ligowych, czy debiut w reprezentacji Polski - które z tych wydarzeń są dla Ciebie największym osiągnięciem minionego sezonu?
Dominik Sokół (pomocnik Radomiaka Radom):
Gra w piłkę pasjonowała mnie od dziecka i zawsze chciałem w nią grać. Tym bardziej było dla mnie czymś świetnym awansować z klubem, w którym się wychowywałem. Moim zdaniem ten sezon był udany dla mnie ponieważ zacząłem regularnie występować na boisku, strzeliłem dwie bramki a ogromnym osobistym sukcesem było wspomniane powołanie do kadry Polski.

Jeżeli chodzi o temat Radomiaka, to po dwóch nieudanych próbach awansu, Wasza radość była chyba najlepszą dokumentacją tego, jak bardzo upragnioną była promocja do I ligi
- Dwie nieudane próby awansu sprawiły, że w tym sezonie mieliśmy jeszcze większą motywację i zwracaliśmy uwagę, żeby w zakończonym sezonie nie zrobić tych samych błędów co w dwóch poprzednich. Dlatego też mieliśmy chłodnę głowę do samego końca rozgrywek.

Na długo zapamiętasz zapewne także swoją przygodę w reprezentacji Polski
- Powołanie do kadry było wielkim zaszczytem i spełnieniem jednego z moich marzeń. Rozpierała mnie duma, gdy mogłem wystąpić w koszulce z orzełkiem na piersi.

Wiele osób wykorzystałoby taką okazję "wyrwania się" ze swojego środowiska i rzuciłoby się w wir imprez, często mocno "zakrapianych" alkoholem. Czy sportowcy powinni pozwalać sobie na takie wyskoki?
- Moim zdaniem, jako sportowiec nie powinno się imprezować. Oczywiście są momenty radości, jak chociażby po awansie czy po odniesieniu spektakularnego sukcesu, ale wszystko trzeba robić z głową.

A jednak trafiają się tacy, którzy nie potrafią powiedzieć w odpowiednim momencie "stop"...
- Jeśli ktoś nie umie rozgraniczyć pewnych rzeczy, szczególnie w młodym wieku, może stracić swoje najlepsze chwile w piłce

Czy Dominik Sokół, jeżeli chodzi o futbolową przygodę, ma marzenie, które chciałby zrealizować z Radomiakiem i czy w ogóle będzie miał ku temu okazję w I lidze?
- Jedno już się spełniło - czyli awans z Radomiakiem do pierwszej ligi. A czy zostanę na dłużej, to się okaże, bowiem w piłce bywa różnie, więc zobaczymy co przyniosą najbliższe tygodnie.

Marzeniem wielu młodych chłopców jest zagrać w seniorskiej reprezentacji Polski i zapewne to także cel Twojej piłkarskiej historii?
- Wiadomo, że możliwość występu w młodzieżowej reprezentacji to dla mnie kolejny bodziec do tego, aby znaleźć się w seniorskiej kadrze. I to jest kolejne z marzeń do spełnienia w mojej karierze.

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2019-05-22 09:44:15 | Kategoria: Piłka Nożna / 2 liga | Odwiedzin: 1137
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Sky Tattoo Basket Team zdobył Kielce! 24-06-2019
 
Udany turniej AS Radomiak Kratki.pl Kids Cup 2019 [GALERIA] 24-06-2019
 
Siatkarski talent w zespole Cerrad Czarnych Radom 24-06-2019
 
Jazda z Charakterem - Albert Odzimkowski! [VIDEO] 24-06-2019
 
Radomski team w ogólnopolskim finale 24-06-2019
 
Izabela Bałucka zostaje w E.Leclerc Radomce Radom 24-06-2019
 
Energia Kozienice nie wykorzystała atutu własnego boiska [GALERIA] 23-06-2019
 
Patryk Kozłowski z minimum na mistrzostwa Europy! 23-06-2019
 
Legion Suskowola blizej awansu do Klasy A 22-06-2019
 
Dariusz Banasik: - Szukamy wzmocnień w każdej formacji [VIDEO] 22-06-2019
 
Bez niespodzianek ma pierwszym treningu Radomiaka Radom 22-06-2019
 
W walce o awans do Campeon Ligi Okręgowej bez goli 22-06-2019
 
Proch Pionki przegrał w pierwszym meczu barażowym [GALERIA] 22-06-2019
 
Broń Radom efektownie zakończyła sezon 22-06-2019
 
Mateusz Michalski nowym zawodnikiem Radomiaka Radom 21-06-2019
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl