|   On-line: 49 
Ponad 300 zawodników wystartowało w Biegu Konika
Organizatorom udało się przygotować wspaniałą imprezę biegową w Skaryszewie. Dopisała pogoda, dopisali biegacze, dopisali sponsorzy. Cóż chcieć więcej? - zastanawiają się. I edycja Skaryszewskiego Biegu Konika przeszła galopem do historii.

- Fajne miejsce i co najważniejsze super atmosfera były tym, co przyczyniło się do jego sukcesu. Organizatorami biegu była Ochotnicza Straż Pożarna w Skaryszewie na czele z jej naczelnikiem Pawłem Tuzinkiem, Stowarzyszenie Zabiegany Skaryszew i Stadnina Koni Hubertus w Skaryszewie. Na organizację biegu OSP otrzymała grant z Lokalnej Grupy Działania "Wspólny Trakt" - wylicza Anna Karolak.

Niesamowitego klimatu i charakteru dodało miejsce lokalizacji biegu. Miasteczko biegowe oraz start i meta zlokalizowane były w stadninie koni Mariusza Wójcickiego. Przełajowa leśna trasa, ciężka i wymagająca dała biegaczom możliwość obcowania z przyrodą. Do tego cisza oraz spokój były tym, czego najbardziej brakuje w tych zagonionych czasach.

Mocna obsada elity biegowej z Karoliną Waśniewską na czele dodała biegowi prestiżu. Nie często zdarza się zebrać na imprezie tylu wyśmienitych biegaczy i biegaczek z Radomia, Skarżyska, Starachowic, Wierzbicy, Iłży, Zwolenia itd.

W biegach najmłodszych podzieleni byli oni na pięć kategorii. - Stępem, cwałem i kłusem popędziło ponad 120 dzieciaków. Najliczniejszą grupę stanowiły przedszkolaki, a rywalizację zakończyli gimnazjaliści. Niezwykłe emocje, gorące finisze przy dopingu kibiców, piękny medal na szyi i czekolada w prezencie dla każdego uczestnika sprawiły, że wszystkie dzieci czuły się zwycięzcami. Do tego plac zabaw i podglądanie koników na wybiegu sprawiły, że nikt się nie nudził - relacjonuje Anna Karolak.

Następnie wystartował Bieg Integracyjny dla dzieci niepełnosprawnych. Przewodnikami-konikami byli biegacze ze Stowarzyszenia Zabiegany Skaryszew. - To był bardzo fajny i wzruszający moment na mecie, niektórym zakręciła się łezka w oku. Wszyscy byli wygranymi. Dziękujemy serdecznie Pani Bożenie Kowalczyk prezes Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Providentaie Dei za uczestnictwo w tej inicjatywie. Po dekoracjach biegów dzieci i biegu integracyjnego, gdy najmłodsi zajadali się grochówką biegowe miasteczko opanowali dorośli biegacze - opowiada organizator. Jak na bieg konika przystało biegaczy na trasie poprowadziły dwa konie z sympatycznymi dżokejkami: Karoliną i Anią. Krótką rozgrzewkę poprowadziła biegaczka Marta, a bieg wystartował Starosta Radomski Waldemar Trelka oraz członek Zarządu Powiatu Radomskiego Waldemar Mroczkowski. 5,5-kilometrową trasę w mocnej, elitarnej obsadzie jako pierwszy
ukończył gospodarz Kamil Walczyk z Makowa reprezentujący klub Zabiegany Skaryszew. Drugi był Michał Kolaszt ze Stowarzyszenia Iłża Pędzi, trzeci Michał Jagiełło z Husaria Race Team. Wśród kobiet nie było zaskoczenia. Wygrała Karolina Waśniewska z Biegiem Radom, druga Kinga Jagiełło z Husaria Race Team, trzecia Małgorzata Skowron ze Street Run Radom. Tuż poza podium znalazła się 12-letnia zawodniczka Amelka Karolak.

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-05-22 19:54:32 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 252
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Sky Tattoo Basket Team zdobył Kielce! 24-06-2019
 
Udany turniej AS Radomiak Kratki.pl Kids Cup 2019 [GALERIA] 24-06-2019
 
Siatkarski talent w zespole Cerrad Czarnych Radom 24-06-2019
 
Jazda z Charakterem - Albert Odzimkowski! [VIDEO] 24-06-2019
 
Radomski team w ogólnopolskim finale 24-06-2019
 
Izabela Bałucka zostaje w E.Leclerc Radomce Radom 24-06-2019
 
Energia Kozienice nie wykorzystała atutu własnego boiska [GALERIA] 23-06-2019
 
Patryk Kozłowski z minimum na mistrzostwa Europy! 23-06-2019
 
Legion Suskowola blizej awansu do Klasy A 22-06-2019
 
Dariusz Banasik: - Szukamy wzmocnień w każdej formacji [VIDEO] 22-06-2019
 
Bez niespodzianek ma pierwszym treningu Radomiaka Radom 22-06-2019
 
W walce o awans do Campeon Ligi Okręgowej bez goli 22-06-2019
 
Proch Pionki przegrał w pierwszym meczu barażowym [GALERIA] 22-06-2019
 
Broń Radom efektownie zakończyła sezon 22-06-2019
 
Mateusz Michalski nowym zawodnikiem Radomiaka Radom 21-06-2019
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl