|   On-line: 29

Dziewięć medali radomskiej młodzieży na Mistrzostwach Makroregionu w Olecku
Radomscy sprinterzy, płotkarze i oszczepnicy mogą pochwalić się dorobkiem dziewięciu medali zdobytych na Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików. Zawody te odbyły się w Olecku.

Udział w zawodach zadeklarowało ponad 600 zawodników startujących w 26 konkurencjach. To świadczy o skali trudności podczas zdobywania medali przez radomskich sportowców. W zawodach startowali reprezentanci dużego regionu Polski, składającego się z województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Serię w zdobywaniu laurów zapoczątkował Kacper Jedynak na 110 m przez płotki, gdzie zdobył srebrny medal. Dołożył także trzecie miejsce na 200 m przez płotki. Natalia Szczęsna zajęła drugie miejsce na 80 m przez płotki, a na dystansie 200 m przez płotki trzecie miejsce. Bezkonkurencyjna okazała się Julia Adamczyk, która wygrała skok w dal, a na dystansie 100 m przegrała minimalnie złoty medal.

W konkurencjach technicznych Gabriela Gołąbek zwyciężyła w rzucie oszczepem. Natomiast w pchnięciu kulą zajęła miejsce na najniższym stopniu podium. Na zakończenie zawodów Wiktor Janduła po zaciętej walce zajął 3 miejsce na dystansie 1000 m uzupełniając tym pokaźny medalowy dorobek radomian.

Radom zdobył 35 punktów w rywalizacji prowadzonym w systemie sportu młodzieżowego. Tym samym pretenduje do miana najlepszych ekip na Mazowszu w lekkiej atletyce.

Data: 2019-09-11 13:50:46 | Kategoria: Inne / Radomski Magazyn Sportu Szkolnego | Odwiedzin: 524

Oskar Przysucha zapuntkował na trudnym terenie 13-04-2024

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024