|   On-line: 9 
Obstawiasz u bukmacherów? Wybieraj tylko tych z licencją
Gra u nielegalnych bukmacherów wiązać się może z prawnymi i finansowymi konsekwencjami. Podpowiadamy, dlaczego warto ich unikać.


Polski rynek bukmacherski powoli zaczyna być zdominowany przez polskie i zagraniczne marki, które mogą się wykazać posiadaniem licencji Ministerstwa Finansów. Jednak nadal wielu Polaków świadomie lub nieświadomie korzysta z usług nielegalnych firm bukmacherskich. Postanowiliśmy zatem pokazać, dlaczego gra u nielegalnych bukmacherów nie jest dobrym rozwiązaniem.

Licencja istotnym podziałem
Od czasu nowelizacji ustawy z 2009 roku, która obowiązuje od kwietnia 2017 roku, każdy bukmacher chcący proponować polskim klientom zakłady wzajemne w sieci, musi posiadać licencję Ministerstwa Finansów. Jest to zezwolenie, które wydawane jest przez Ministra na okres 6 lat. Dzięki niemu firma może legalnie działać w sieci, sponsorować sport, płacić podatki w Polsce. Lista bukmacherów którzy licencję otrzymali jest dostępna na

https://www.legalni-bukmacherzy-online.pl/

Jeśli bukmacher nie posiada takowego zezwolenia to niema na pewno został lub zostanie wpisany na listę blokowanych stron. Jest to pierwsza istotna różnica z perspektywy gracza. Każdy klient zyskuje łatwy dostęp do strony większych lub mniejszych legalnych bukmacherów w Polsce. Przy próbie wejścia na strony nielegalnych firm zazwyczaj widnieje informacja, iż strona ta została na mocy ustawy zablokowana na terytorium RP.

Kary dla graczy łamiących prawo
Gra u nielegalnych bukmacherów czy w zagranicznych kasynach internetowych wiązać się może z określonymi karami. Wedle ustawy osoby, które na terytorium RP uczestniczą w nielegalnym zakładzie wzajemnym, będą podlegać karze grzywny do 120 stawek dziennych. Jest to przestępstwo skarbowe ścigane z urzędu. Wysokość kary zasądzana jest przez sąd na postawie sytuacji majątkowej gracza. Maksymalna kara wynieść może nawet ponad 3 000 000 złotych. Warto także dodać, że przyłapana osoba musi również zwrócić wszystkie pieniądze wygrane u nielegalnego bukmachera.

Konkurencyjna oferta
Legalny nie musi oznaczać gorszy. Przez ostatnich kilka lat zarówno polscy jak i zagraniczni bukmacherzy z licencją znacząco podwyższyli atrakcyjność swej oferty na zakłady wzajemne w sieci. Obecnie wielu z nich może się pochwalić ponad 20 czy 30 kategoriami sportowymi do obstawienia. W ten oto sposób zainteresowane osoby mogą obstawiać zakłady na popularne jak i te mniej oglądane w Polsce dyscypliny sportowe. Również w przypadku samych rozgrywek można liczyć na dostęp do lig z wielu krajów i kontynentów. Sporo bukmacherów również stawia u siebie na zakłady specjalne czy też sporty wirtualne. Dzięki temu znajdują się oni na podobnym poziomie, jak najlepsze zagraniczne marki bez zezwolenia na działalność w Polsce.


Wsparcie dla budżetu
Każdy obstawiany w Polsce legalny kupon bukmacherski generuje wpływy do Skarbu Państwa. Bukmacher zobowiązany jest odprowadzić od jego stawki 12% podatku. Jednak bardziej graczy i kibiców może interesować kwestia sponsoringu. Bukmacherzy podpisują umowy z klubami piłkarskimi, siatkarskimi, koszykarskimi czy żużlowymi. Do tego wielu z nich wspiera krajowe federacje sportowe: PZPN, PZT, PZKosz, PZH czy PZN. Można zatem w pewien sposób stwierdzić, że odsetek z przegranych przez nas środków z zakładów wędruje na rzecz wspierania rodzimego sportu oraz budżetu. W przypadku nielegalnych bukmacherów natomiast cała przegrana kwota wypływa za granicę.

Oczywiście należy przy tym pamiętać, że zakłady wzajemne jako jedna z form hazardu mogą powodować uzależnienie, przez co ostrożnie należy podchodzić do oferty również legalnych bukmacherów. Zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla osób pełnoletnich.
Data: 2019-10-16 13:19:58 | Kategoria: Inne / | Odwiedzin: 318
 


W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Nowy Nissan Juke 1.0 DIG-T 117 KM 2020 - test Radomskiej Jazdy [VIDEO] 25-05-2020
 
Trwa konstruowanie budżetu Broni Radom. Szefowie będą rozmawiać z piłkarzami 25-05-2020
 
Kibice wejdą na mecze Radomiaka? Ruszyła licytacja! 25-05-2020
 
Historyczny trening na nowym radomskim boisku 25-05-2020
 
Niezapomniany radomski test kadry Polski przed mundialem. Pokonała Niemców 5:1! 22-05-2020
 
Piłkarzy Radomiaka Radom w 26. i 27. kolejce fani obejrzą w internecie 22-05-2020
 
Środkowa zostaje w teamie Radomki E\'Leclerc Radom 21-05-2020
 
Remis Radomiaka z... Radomiakiem, czyli liga coraz bliżej 21-05-2020
 
Kluby zaapelowały do radnych o przyjęcie zmian w stypendiach sportowych 20-05-2020
 
Ruszył nabór do piłkarskiego przedszkola Centrum Radom 20-05-2020
 
Łukasz Jakóbczak asystentem Roberta Witki? 20-05-2020
 
Ogromna radość w szeregach Iskry Gózd 20-05-2020
 
Sky Talk, czyli rozmawiamy z Patrykiem Kaczmarczykiem w Sky Tattoo Kozienice 20-05-2020
 
Czarni Radom z zakazem transferów zagranicznych! 19-05-2020
 
Międzynarodowy sztab szkoleniowy Radomki skompletowany! 19-05-2020
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl