|   On-line: 20 
Wokół meczu Radomiak – GKS. Schematy, solidarność i legalny doping
Co działo się przy okazji ostatniego w tym roku meczu Radomiaka Radom? W naszym okołomeczowym cyklu opowiemy wam o wyćwiczonych schematach, które dały zwycięstwo "Zielonych", wsparciu dla kibiców gości oraz wizycie komisji antydopingowej. Zapraszamy!

Stało się, tegoroczne granie dobiegło końca. Chyba nawet najstarsi kibice nie pamiętają tak udanego roku w wykonaniu Radomiaka. Nic dziwnego, że zewsząd do Radomia spływają gratulacje za dobrą pracę trenera Banasika i jego zespołu. "Zieloni" okazali się najlepszym beniaminkiem, choć przed sezonem choćby w Polsacie, wróżono radomianom miejsce na drugim biegunie stawki. A tu, proszę, pięknie się przedstawili przed milionami słuchaczy, cytując klasyka.

Jak na treningu

W tym zwycięstwie nie było przypadku. Otwierająca bramka Mateusza Michalskiego była niemal kalką zagrania, które trener Dariusz Banasik testował podczas jednego z treningów. Zejście do boku ze strzałem w warunkach treningowych wychodziło radomianom świetnie, także Michalskiemu, który zdobył kilka ładnych bramek. Potem powtórzył wyćwiczony schemat na meczu. Jak mawiają: jak trenujesz, tak grasz. Podczas konferencji prasowej przyznał to zresztą szkoleniowiec Radomiaka. - Ćwiczyliśmy zejścia z bocznego sektora do środka zakończone strzałem. Wiedzieliśmy, że przy dobrze zorganizowanej obronie Bełchatowa strzały z dystansu mogą być kluczem do wygranej. Sporo ich było i udało się zrealizować cel.

Solidarność z „Torfiorzami”

Kibice GKS-u Bełchatów przyjechali do Radomia w sporej, 300-osobowej grupie i dali efektowny, pirotechniczny show. Wygląda na to, że „Brunatni” i „Zieloni” na przemian urozmaicają wizyty u siebie fajerwerkami, bo radomianie lubią odpalać je w brunatnej stolicy Polski. Warto tu jednak zdradzić miłą niespodziankę, jaka czekała na kibiców „Torfiorzy”, których przywitał prosty przekaz pozostawiony przez fanów Radomiaka: walczcie o swój klub.

Dla nieświadomych sytuacji, krótkie streszczenie: główny sponsor GKS-u nie podpisał umowy z klubem, przez co spłacająca długi drużyna znalazła się w koszmarnej sytuacji. Wspomniana firma, potentat energetyczny PGE, zamiast GKS-u finansuje Stal Mielec. W związku z tym, w co wpakowała klub spółka z Bełchatowa, wśród kibiców stała się wrogiem numer jeden. W mieście odbyły się protesty, o wsparcie dla klubu upomniały się też górnicze związki zawodowe. PGE stało się nie tylko wrogiem kibiców, ale i... pracowników zespołu. Zauważyłem, że niektórzy z gości na kurtkach z napisem „PGE GKS Bełchatów” zakleili pierwszy człon nazwy klubu. Pozostaje tylko życzyć powodzenia w walce!

Legalny doping

Od kiedy dopingową wpadkę zaliczył Michał Kołba z ŁKS-u, POLADA zapowiedziała częstsze testy antydopingowe dla piłkarzy. Jak powiedzieli, tak się stało i po bardzo długiej przerwie komisja zawitała do Radomia. Traf chciał, że i u nas do badań wylosowano bramkarza – Artura Halucha. Wraz z nim próbkę musiał oddać również Patryk Mikita, czyli najlepszy zawodnik „Zielonych” w rundzie jesiennej. Szanowną komisję musimy uspokoić: dobra forma Radomiaka nie jest przypadkowa, ale przecież trener Dariusz Banasik już nie raz, nie dwa wspominał, że zespół niesie doping – tyle że ten z trybun.

SZYMON JANCZYK

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2019-12-02 13:30:56 | Kategoria: Piłka Nożna / 1 liga | Odwiedzin: 1134
 


W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Zmiany sparingowe Cerrad Enea Czarnych Radom 06-08-2020
 
Radomiak z Widzewem na inaugurację, z Koroną na finał! Jest terminarz I ligi 06-08-2020
 
Dwie znaczące zmiany w HydroTrucku Radom 05-08-2020
 
Piotr Filipowicz i Paweł Jedynak z tytułem na plaży 05-08-2020
 
Brazylijczyk zasilił team radomskiej Broni 05-08-2020
 
Kolejna historyczna lekcja przy szachownicach 05-08-2020
 
Radomiak Radom z Miedzią Legnica zagra w nieco późniejszym terminie 04-08-2020
 
Będzie remont oświetlenia stadionu MOSiR-u. Przetarg wreszcie rozstrzygnięty! 04-08-2020
 
Biegowi pielgrzymi wyruszą w wyjatkową trasę 04-08-2020
 
Wkrótce piłkarze zagrają na wyremontowanym boisku przy ulicy Rapackiego 03-08-2020
 
Leo piłkarzem radomskiej Broni! 03-08-2020
 
Zgłoś się do rywalizacji na plaży 03-08-2020
 
Klasa A (grupa I): Ostre strzelanie Gracji Tczów w Chotczy 02-08-2020
 
Klasa A (grupa II): KS Lesznowola pierwszym liderem 02-08-2020
 
Grad remisów, ale wygrane Szydłowianki i Iskry w Tymex Lidze Okręgowej 02-08-2020
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl