|   On-line: 37

Takie porażki najbardziej bolą... Brawa dla Hydro za walkę!
W nieprawdopodobny sposób HydroTruck Radom stracił zwycięstwo w Sopocie. Prowadząc przez niemal cały pojedynek, radomianie przegrali jednym punktem, bo "trójkę" równo z syreną, od tablicy, trafił Jeff Roberson. Wielkie szczęście uśmiechnęło się więc tym razem do sopocian. Szkoda...

Zespół z Radomia zapowiadał walkę o zwycięstwo w Sopocie i słowa dotrzymał. Od początku widać było ogień w poczynaniach koszykarzy HydroTrucku, dobrze funkcjonował atak, co ostatnio nie było takie oczywiste. Trójmiejskiej publiczności z dobrej strony przypomniał się Obie Trotter, grający dwa sezony wstecz w barwach Trefla.

Po pierwszej, wyrównanej kwarcie, potem zarysowała się lekka przewaga radomian. Poprawiła się obrona, ofensywa nadal funkcjonowała bez większych zastrzeżeń. Dało to kilka punktów przewagi, która niedługo po przerwie wzrosła nawet do 11. "oczek". Świetną zmianę dał obchodzący tego dnia 25. urodziny Filip Zegzuła, który w krótkim czasie trafił cztery "trójki", a w całym meczu zaliczył znakomite 5/6 z dystansu.

Trefl zaczął jednak mozolnie odrabiać straty, aż pół minuty przed końcem wyszedł na prowadzenie 81:80. HydroTruck zaciął się w końcówce, w ataku, ale w swoim stylu, zza łuku trafił Obie Trotter. Do zakończenia czwartej kwarty pozostawało wówczas 8 sekund. I niestety dla naszej drużyny, jak to często w koszykówce bywa, szalony rzut z dystansu Jeffa Robersona znalazł drogę do kosza...

TREFL SOPOT - HYDROTRUCK RADOM 84:83 (24:24, 19:26, 23:18, 18:15)
Trefl:
Medlock 20 (4), Leończyk 14, M. Kolenda 10 (2), Foulland 8, Ayers 2 oraz Ł. Kolenda 14 (2), Roberson 11
(2), Kowalenko 5 (1).
HydroTruck: Trotter 22 (4), Camphor 12, Mielczarek 12 (2), Lindbom 6 (1), Bogucki 4 oraz Zegzuła 17 (5),
Piechowicz 8 (2), Wątroba 2.

GAS

Poleć artykuł swoim
znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku?
KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

colorscheme="dark" show_faces="true" stream="false" header="false">
Data: 2019-12-29 16:46:38 | Kategoria: Koszykówka / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1000

Oskar Przysucha zapuntkował na trudnym terenie 13-04-2024

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024