|   On-line: 34

Radomiak Radom męczył się z Wigrami Suwałki. Ale wygrał!
Piłkarze Radomiaka Radom po zwycięstwie nad borykającym się z wieloma problemami outsiderem tabeli, Wigrami Suwałki, mogą poszczycić się 50 zdobytymi punktami w tym sezonie. Skrócili także dystans m.in. do trzeciej w tabeli Warty Poznań. W obecności swoich widzów zagrali pierwszy raz od... 214 dni!

RADOMIAK RADOM - WIGRY SUWAŁKI 3:1 (1:0)
Bramki:
Mikita (12.), Nowak (71.), Makowski (88.) - Gierach (61.)
Radomiak: Kryczka - Jakubik, Świdzikowski, Cichocki, Abramowicz, Michalski, Makowski, Kaput (83. Lewandowski), Fundambu (69. Nowak), Mikita (69. Górski), Sokół.
Wigry: Balawejder - Nowak, Aftyka (39. Gierach), Ozga, Żabrakowski, Świątek (61. Wełniak), Mohamed (77. Wasilewski), Bartczak, Karankiewicz, Gojko, Czułowski.

ZAPIS RELACJI LIVE
* - koniec spotkania. Zieloni wygrali 3:1, a na swoim koncie 50 punktów.
90 minuta+3 - Michalski jeszcze sam na sam. Ale wprost w bramkarza.
* - rozpoczął się doliczony czas gry (4 minuty)
90 minuta - jeszcze jedna skuteczna interwencja Kryczki.
88 minuta - GOOOOOOOOOOL. Makowski precyzyjnym strzałem z 16 metrów praktycznie wybił rywalom marzenia o sprawieniu niespodzianki.
86 minuta - rzut rożny dla Zielonych. Znów z dystansu Górski. I znów niecelnie.
84 minuta - Górski chciał zaprzeczyć serii komentarzy na temat jego dyspozycji. Wpadł w pole karne, minął trzech obrońców, uderzył z ośmiu metrów, ale górą Balawejder.
83 minuta - Lewandowski zmienia Kaputa
82 minuta - chwilowy obstrzał bramki Radomiaka. Wełniak jednak na spalonym.
80 minuta - powtórka z pierwszej połowy. Michalski do Sokoła, ten zewnętrzną częścią stopy i ponownie obok bramki.
77 minuta - Nowak próbował z dystansu, ale trafił w rywala. W teamie Wigier zmiana: Wasilewski za Mohameda.
75 minuta - Górski zgubił piłkę w polu karnym rywali. Szkoda.
73 minuta - Zieloni rzucili się na rywali, ale w polu karnym Wigier aż trzech dopadło do bezpańskiej piłki, przeszkadzając sobie nawzajem.
71 minuta - GOOOOL dla Radomiaka. Nowak najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramkarz podbił futbolówkę, ale wobec dobitki był bezradny

69 minuta - dwie zmiany w Radomiaku. Za Patryka Mikitę wchodzi Maciej Górski. Za Fundambu Damian Nowak.
67 minuta - rywale dostali "powera". Rzut rożny wykonuje Bartczak, ale żaden z rywali nie sięgnął piłki.
66 minuta - jak piłkę w środku boiska w niegroźnej sytuacji traci Makowski, to sytuacja jest dość dziwna...
64 minuta - Żebrowski sam na sam z Kryczką i to powinien być gol. Tymczasem wstrzymał nieco akcję, uderzył lekko po ziemi i z linii bramkowej piłkę wybił Michalski.
61 minuta - GOOOOOL dla Wigier. Paweł Gierach wszedł sam na sam z Kryczką, przelobował go i doprowadzić do wyrównania
59 minuta - szkoda, że Sokół wdał się w drybling na 25 metrze, bo oddając futbolówkę koledze, akcja Zielonych mogła nabrać tempa.
55 minuta - zamieszanie w polu karnym gości, ale Sokół przewinił i akcja została przerwana.
52 minuta - Jakubik dośrodkował zza pola karnego, Makowski wyskoczył najwyżej, ale uderzył piłkę niecelnie.
50 minuta - Fundambu wpadł w pole karne, huknął w boczną siatkę.
48 minuta - Abramowicz zagrywa po ziemi do Michalskiego przed pole karne, ale ten uderzył lekko, po ziemi, prosto w obrońców. Chwilę później mógł się poprawić, ale z siedmiu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką.
47 minuta - rzut wolny z 18 metrów dla Radomiaka.
* - rozpoczęła się druga połowa

* - koniec pierwszej połowy spotkania. Zieloni powinni prowadzić znacznie wyżej, ale jak na razie wypracowali jednobramkową przewagę.
45 minuta - Mikita zamiast huknąć z dystansu, szukał Makowskiego. Ten złożył się do strzału, ale piłka po nim przeleciała nad spojeniem słupka i poprzeczki.
44 minuta - Bartczak dostał piłkę na 12 metrze i zamiast uderzać, zaczął przekładać futbolówkę. Świdzikowski tylko na to czekał. I przerwał akcję.
43 minuta - goście wykonali dwukrotnie rzut rożny. Ostatecznie stracili piłkę.
42 minuta - Gojko z dystansu. Kryczka wybija na rzut rożny.
41 minuta - goście po raz kolejny goszczą pod bramką Radomiaka. Czułowski przestrzelił.
40 minuta - Fundambu fauluje w akcji ofensywnej i otrzymuje żółtą kartkę.
39 minuta - w ekipie gości pierwsza zmiana. Gierach zmienia Aftykę
37 minuta - Aftyka ni to podawał, ni to dośrodkowywał, ale futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Radomiaka.
36 minuta - Michalski z lewej strony dogrywał do Sokoła, ten uderzył futbolówkę, ale obok słupka.
34 minuta - Jakubik tym razem próbował technicznie przelobować golkipera Wigier. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką bramki.
32 minuta - tym razem Mikita odwdzięczył się Michalskiemu, ale ten ostatni uderzył głową zbyt lekko.
30 minuta - Michalski obsłużył dalekim, ale dokładnym podaniem Mikitę. Ten próbował efektownie wpakować piłkę do bramki zewnętrzną częścią stopy, ale nie trafił czysto w piłkę.
28 minuta - Makowski uderzył, ale piłka trafiła w mur.
26 minuta - Patryk Czułowski przerwał nieprzepisowo akcję Zielonych na 20 metrze. Żółta kartka dla obrońcy i rzut wolny dla radomian.
22 minuta - nad stadionem rozpadało się, a w międzyczasie ponowna skuteczna interwencja Kryczki.
21 minuta - Michaaaaaaalski... Uderzył z piątego metra do pustej bramki. Piłka jednak przeleciała nad poprzeczką.
20 minuta - za dyskusję z arbitrem żółtą kartką ukarany trener gości Donatas Vancevicius.
19 minuta - Jakubik ekspresowo wrócił do szeregów obronnych i skutecznie przerywa akcję rywali.
18 minuta - telewizyjne rozegranie Michalskiego z Jakubikiem, ten ostatni podaje mocno po ziemi do Sokoła, ale Balawejder jest już nieźle rozgrzany, więc nie dał się zaskoczyć
16 minuta - radomianie siedli na rywalach. Jakubik uderzył zza pola karnego, ale trafił w nogi Ozgi.
* - kibice Zielonych w trudnych okolicznościach odnaleźli się świetnie i prowadzą doping swoich pupili
14 minuta - w podobnej sytuacji Sokół. Ale trafia w nogę obrońcy. Rożny dla Radomiaka, piłka po zamieszaniu spada pod nogi Fundambu, ten uderza, ale piłka przelatuje nad bramką.
12 minuta - GOOOOOOOOL Mikita wykorzystuje nieporozumienie w ekipie gości, rusza sam na sam i nie daje szans golkiperowi rywali. 1:0
9 minuta - Fundambu dograł do Jakubika, a ten, po wymanewrowaniu dwóch obrońców zbyt mocno dośrodkowywał w pole karne. Rzut rożny. Po nim znów uderzał Fundambu. Ale ponownie zbyt lekko.
7 minuta - znów po prostopadłym podaniu Żebrakowski ruszył na bramkę Radomiaka. Tym razem na spalonym.
6 minuta - Żebrakowski wyszedł sam na sam z Kryczką, ale ten bardzo czujnie przed polem karnym.
5 minuta - Michalski wywalczył rzut rożny. Po nim Fundambu próbował zaskoczyć Balawejdera, ale uderzył zbyt lekko.
3 minuta - Mikita nie doszedł do prostopadłego podania Mikity
2 minuta - trwa niezwykle ambitna walka o opanowanie środkowej strefy boiska. Młodzi rywale rzucili się na faworyta zmagań, szukając swojej szansy, zanim nad stadionem rozszaleje się burza.
Godz. 15 - rozpoczął Radomiak
Godz. 14.57 - obydwie ekipy już na murawie
Godz. 14.47 - nad stadion nadciągają ciężkie, ciemne chmury i raczej po raz kolejny występowi Zielonych w Radomiu towarzyszyć będzie burza.
Godz. 14.37 - obydwie ekipy na rozgrzewce, a fani powoli zajmują krzesełka przeznaczone dla niewiele ponad tysiąca widzów. Dodajmy, że ostatni raz przy obecności kibiców radomianie w Radomiu wystąpili 214 dni temu.

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2020-07-02 13:02:35 | Kategoria: Piłka Nożna / 1 liga | Odwiedzin: 3289