|   On-line: 51

Radomiak Radom w finale batalii o ekstraklasę!
Już tylko jeden krok dzieli piłkarzy Radomiaka Radom od drugiego w historii klubu awansu do futbolowej elity. Zieloni rozbili legnicką wieżę Babel i teraz oczekują na rywala, z którym zagrają w piątek. Wyłoni go wieczorny bój Warty Poznań z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza

Od początku spotkania rywale sprawiali wrażenie, jak gdyby dopadł ich barażowy paraliż, co Zieloni przed przerwą skrzętnie wykorzystywali. Co prawda, niemal nie schodzili z połowy rywali, ale klarownych sytuacji do zdobycia goli mieli jak na lekarstwo. Próbowali dość często swojej broni, jaką były strzały z dystansu, ale nie były one na tyle precyzyjne, żeby zaskoczyć Załuskę.

W 38 minucie Damian Nowak przypomniał sobie, że trafienia w ligowym meczu z Miedzią były jednymi z najładniejszych w tym sezonie i wpisał się w tę konwencję. Do siatki rywali trafił bezpośrednio z rzutu wolnego.

Także po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a zamknięci w swoim polu karnym piłkarze Miedzi byli dość marnymi widzami popisów nad wyraz aktywnego Leandro i jego kolegów. Na chwilę, po około 60 minutach gry, rywale, a konkretnie Marquitos, jak gdyby chcieli zetrzeć złe wrażenie. Ale w pojedynkę niewiele mógł wskórać. Tymczasem, chwilę później, po pierwszym w historii użyciu systemu VAR w meczu Radomiaka, sędzia podyktował rzut karny. Leandro huknął nie do obrony i praktycznie przesądził losy półfinałowej rywalizacji.

Chwila dezorientacji na stadionie zapanowała w 85 minucie, gdy Maciej Śliwa trafił do bramki Radomiaka, ale dwie minuty później, po golu Adama Banasiaka, wszystko wróciło do normy i radomianie mogli już oczekiwać na decydujące starcie o ekstraklasę.

Zapis relacji live możecie przeczytać poniżej

RADOMIAK RADOM - MIEDŹ LEGNICA 3:1 (1:0)
Bramki:
Nowak (38.), Leandro (66.), Banasiak (87) - Śliwa (85.)
Radomiak: Miszta - Jakubik, Cichocki, Karwot, Abramowicz, Leandro (76. Lewandowski), Michalski (83. Banasiak), Kaput, Makowski, Mikita (26. Sokół), Nowak.
Miedź: Załuska - Zieliński, Musa, Mijusković, Pikk, Łukowski (71. Makuch), Santana, Purzycki, Marquitos, Roman (71. Śliwa), Kostorz.

ZAPIS RELACJI LIVE
* koniec spotkania
90 minuta+7 - jeszcze jeden rzut rożny dla radomian.
90 minuta+3 - Lewandowski sam na sam, ale trafia w Załuskę.
90 minuta +2 Zieloni rozgrywają piłkę wyczekując zakończenia pojedynku.
* - sędzia dolicza 7 minut
87 minuta - GOOOOOOL dla Radomiaka. Najpierw Nowak trafił w słupek, piłka spadła pod nogi Banasiaka a ten nie miał problemu, żeby skierować ją do pustej bramki gości.
85 minuta - GOOOOOL dla Miedzi. Śliwa wpadł w pole karne Radomiaka i posłał piłkę obok Miszty
85 minuta - tym razem Kostorz w pojedynkę. Uderza z 18 metrów, ale obok bramki Radomiaka.
84 minuta - akcja przeniosła się pod bramkę rywali, uderza Sokół, ale nad bramką.
84 minuta - rzut rożny dla Miedzie, Lewandowski wybija futbolówkę daleko od pola karnego
83 minuta - Banasiak za Michalskiego.
82 minuta - żółtą kartką ukarany Dariusz Banasik, opiekun Radomiaka.
81 minuta - Karwot z trzech metrów nie trafia do pustej bramki.
80 minuta - ponownie Załuska ratuje Miedź od utraty gola. Rzut rożny dla Radomiaka. I Załuska po raz trzeci wybija piłkę z linii.
79 minuta - po świetnej akcji Michalskiego Makowski uderza z dystansu, Załuska z trudem sparuje piłkę na rzut rożny.
77 minuta - Michał Kaput ukarany żółtą kartką.
76 minuta - Lewandowski zmienia Leandro
75 minuta - Michalski ukarany żółtą kartkę.
74 minuta - "balon" rzucony w pole karne gości, Załuska nie mógł mieć z nim problemu.
71 minuta - na trybunach stadionu Radomiaka rozpoczęła się feta, bo tylko kataklizm mógłby odebrać Zielonym triumf w tym spotkaniu!
69 minuta dzisiejsze spotkanie ogląda 1910 widzów :)
68 minuta - żółta kartka dla Mijuskovicia.
66 minuta - LEANDRO GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Brazylijczyk huknął tak, że aż dziw bierze, że siatka bramki na stadionie się nie rozerwała.
62 minuta - Makowski uderzył z dystansu, piłka trafia w obrońcę. Sędzia poprosił o sprawdzenie w systemie VAR, czy nie było zagrania ręką. Będzie rzut karny dla Radomiaka.
59 minuta - czyżby przebudzenie rywali. Marquitos trafia w słupek.
57 minuta - Marquitos indywidualnie, ale nie przedarł się przez defensywne zasieki Radomiaka.
55 minuta - Po raz kolejny aplauz wzmaga fakt, że Michalski "wykolegował" Santanę w środku boiska.
53 minuta - próba strzału Kostorza zablokowana przez Kaputa.
52 minuta - pomocy medycznej potrzebował Leandro. Ale po dwóch minutach wrócił na boisko.
50 minuta - rywale ponownie zamknięci w okolicach swojego pola karnego
49 minuta - tym razem piłka po dośrodkowaniu Abramowicza pada łupem Załuski.
48 minuta - rzut rożny dla Radomiaka. Bez zagrożenia. Chwilę później Leandro wywalczył kolejny "róg".
47 minuta - Leandro przejmuje piłkę w środku pola, oddaje Abramowiczowi, ale temu nie udało się oddać strzału.
Godz. 18.15 - Radomiak rozpoczyna drugą połowę.
* - jeżeli rywale nie zmienią nastawienia na ten pojedynek, to nie pomoże im nawet fakt, że w drugiej odsłonie Radomiak będzie grał pod słońce. Do tej pory bowiem wszystkie sportowe argumenty znajdują się po stronie Zielonych.

* - koniec pierwszej połowy
45 minuta+2 - Makowski uderza z 18 metrów, ale wprost w bramkarza gości.
45 minuta +1 - jedna z nielicznych "wrzutek" w pole karne rywali. Ale bardzo niecelnie.
45 minuta - regulaminowy czas się skończył, trwa doliczony czas gry.
42 minuta - Kostorz próbował ruszyć akcję gości, ale gdy zobaczył, że szarżuje w pojedynkę, dał sobie spokój.
40 minuta - ponownie rzut wolny dla Zielonych. Długo naradzali się piłkarze Zielonych jak go rozegrać. Tym razem Karwot minimalnie niecelnie.
39 minuta - Leandro przejął piłkę, ruszył niczym błyskawica, został powalony przed samym polem karnym. Żółta kartką dla Omara Santany.
* - trafienia w ligowym meczu z Miedzią były jednymi z najładniejszych w tym sezonie i Nowak wpisał się w tę konwencję :)
38 minuta - GOOOOOOOL, Nowak trafia bezpośrednio z rzutu wolnego!!!
36 minuta - aż żal patrzeć, jak męczą się piłkarze Miedzi, gdy muszą przeprowadzić akcję ofensywną i "wykombinować" coś pod bramką Radomiaka. Niech to jednak pozostanie problemem rywali...
33 minuta - Kostorz sam na sam z Misztą, próbował lobować bramkarza Zielonych, ale nie trafił do siatki rywali.
30 minuta - Miszta świetnie interweniował po strzale Łukowskiego.
28 minuta - Leandro uderzył z blisko 20 metrów. Tuż obok słupka.
27 minuta - Kaput świetnie przerywa kontrę gości, za co zbiera gromkie brawa.
* - Mikita nie wróci już na boisko. Zmienia go Sokół
25 minuta - Marquitos uderza z 20 metrów, ale trafia w Karwota.
* - Mikita ponownie potrzebuje pomocy medycznej.
23 minuta - rzut rożny dla Radomiaka. Dośrodkowuje Abramowicz, pozycję wywalczył sobie Cichocki, uderzył piłkę głową, ale tuż obok słupka.
21 minuta - Nowak uderza z dystansu, ale zbyt lekko i niecelnie.
20 minuta - przewaga Radomiaka nie przekłada się jak na razie na klarowne sytuacje. Ekipa z Legnicy, im dłużej trwa spotkanie, sprawia wrażenie, jak gdyby bała się opuszczać własną połowę.
18 minuta - Nowak odważnie ruszył na pojedynek z Purzyckim i wywalczył piłkę na wysokości pola karnego rywali.
16 minuta - Makowski zgrywa do Nowaka, a ten strzelił z 18 metrów. Zbyt lekko, żeby zaskoczyć Załuskę.
15 minuta - szkoda, że Rafał Makowski w zamieszaniu nie zdecydował się na strzał.
14 minuta - Leandro przejmuje futbolówkę, jego rajd przerwany przez rywala.
* przerwa w grze. Na murawie leży Patryk Mikita.
11 minuta - goście jak na razie nie mają pomysłu na ofensywne poczynania, jak gdyby czekali, że radomianie "wyszaleją" się w ataku.
10 minuta - zamieszanie w polu karnym Radomiaka, Joan Angel zdecydował się na strzał, ale trafił w jednego z kolegów.
8 minuta - Mikita wywalczył piłkę w okolicach pola karnego rywali, podjął próbę dośrodkowania, ale w pustkę...
7 minuta - pierwsza, ważna interwencja Miszty.
6 minuta - zamieszanie w polu karnym Miedzi, ale żaden z piłkarzy Radomiaka nie doszedł do pozycji strzeleckiej.
4 minuta - radomianie dość długo rozgrywają futbolówkę w środkowej strefie boiska, próbując wyciągnąć rywali od swojego pola karnego. Ci jednak mocno zagęszczają defensywne szeregi.
2 minuta - Zieloni zerwali się z kontrą, ale rywale tuż za połową przerwali akcję, faulując Mikitę.
Godz. 17.10 - Jarosław Przybył daje znać do rozpoczęcia spotkania. Mecz rozpoczął Kacper Kostorz.
Godz. 17.09 - bez względu na fakt, że trybuny wypełnione są tylko w 50 procentach, zerwał się doping dla Zielonych, i chyba po raz pierwszy od pewnego czasu "ciary przeszyły" wielu z widzów dzisiejszego pojedynku.
Godz. 17.08 - dołączają do nich zawodnicy Radomiaka.
Godz. 17.07 - piłkarze Miedzi już na murawie.
Godz. 17.03 - po dość upalnym dniu, na Narutowicza zerwał się dość mocny wiatr, który z pewnością dla jednej z drużyn przez najbliższą godzinę będzie dodatkowym sprzymierzeńcem.
Godz. 16.59 - piłkarze obydwu zespołów zeszli już z rozgrzewki na ostatnią odprawę przed pierwszym gwizdkiem sędziego - Jarosława Przybyły.
Godz. 16.57 - co ciekawe, mecz zostanie rozegrany przy wsparciu systemu VAR
Godz. 16.45 - trwa intensywna rozgrzewka obydwu zespołów. Jak na razie trybuny powoli wypełniają się fanami Zielonych.
Godz. 16.30 - znamy już składy, w jakich wystąpią zespoły. Te natomiast pojawiają się na rozgrzewce.
Godz. 16.00 - bramy stadionu otwarte. Ochroniarze wyglądają jednak chętnych do wejścia na obiekt. Chyba jeszcze trochę poczekają :)
Godz. 15.40 - jak na razie wokół stadionu cisza i nic nie wskazuje na to, że już za półtorej godziny Zieloni po raz kolejny staną w kolejce do tego, by dokonać wpisu w księdze złotych wydarzeń radomskiego sportu.

Data: 2020-07-28 16:02:05 | Kategoria: Piłka Nożna / 1 liga | Odwiedzin: 5901

Nowa miotła w Polonii Iłża 18-04-2024

Siatkarka Radomki nie zagra już w TauronLidze 18-04-2024

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024