|   On-line: 20

HydroTruck Radom zagra o trzecie miejsce Memoriału Karola Gutkowskiego
Porażką z Legią Warszawa zakończył pierwszy mecz II Memoriału Karola Gutkowskiego, HydroTruck Radom. W meczu otwarcia, Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Start Lublin. Wygrani spotkają się w sobotnim finale, przegrani zagrają wcześniej o trzecie miejsce w turnieju.

Przed meczem, prezesi HydroTrucku (firmy i klubu) - Zbigniew Sitkowski i Piotr Kardaś przekazali na ręce taty Karola Gutkowskiego - Krzysztofa Gutkowskiego i brata - Jakuba Gutkowskiego koszulkę klubową z zastrzeżonym numerem 10 (z takim występował Karol Gutkowski) z autografami wszystkich, aktualnych graczy zespołu.

Samo spotkanie było do przerwy zacięte. Punktową grę wśród gospodarzy trzymali: Nick Neal, Brett Prahl, a dwa razy z dystansu przymierzył Daniel Wall. Dobrą zmianę dał Danilo Ostojić, który odbył raptem dwa treningi w Radomiu, ale widać, że wie na czym polega gra w koszykówkę. W ciągu 17 minut uzbierał 9 punktów i aż 13 zbiórek. Jest waleczny i dobrze wyszkolony technicznie. HydroTruck powinien mieć z niego pożytek.

Radomianie przegrali, bo na początku drugiej połowy legioniści trafiali wszystko. Sam Dariusz Wyka zdobył 10 punktów w dwie minuty, swoje dołożyli Justin Bibbins i Jakub Karolak, przez co stołeczni odjechali na kilkanaście punktów.

Miejscowi trochę podgonili, ale swojego dnia nie mieli Dayon Griffin i Mikołaj Kurpisz, którzy nie mogli się odnaleźć, zwłaszcza w ataku. Zabrakło tych kilku punktów, żeby w końcówce, spotkanie mogło stać się bardziej emocjonujące.

W pierwszym meczu memoriału, Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Start Lublin 93:65.

Terminarz drugiego dnia II Memoriału Karola Gutkowskiego:
Mecz o 3. miejsce: HydroTruck Radom - Start Lublin, sobota godz. 17
Finał: Legia Warszawa - Enea Astoria Bydgoszcz, sobota godz. 19:15

HYDROTRUCK RADOM - LEGIA WARSZAWA 80:87 (19:19, 22:24, 16:31, 23:13)
HydroTruck:
Neal 23 (1), Prahl 15, Griffin 10 (1), Piechowicz 5 (1), Kurpisz 2 oraz Ostojić 9, Wall 6 (2), Lewandowski 5 (1), Zalewski 3 (1), Stankowski 2, Zegzuła 0.
Legia: Bibbins 20 (5), Wyka 16 (3), Karolak 13 (2), Kulka 9, Morris 7 (2) oraz Kamiński 9 (1), Linowski 4, Konopatzki 4, Kuźkow 3 (1), Sadowski 2, Didier-Urbaniak 0.

Data: 2020-08-07 21:59:33 | Kategoria: Koszykówka / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1233