|   On-line: 37

Radomiak Radom podzielił się punktami z GKS-em Tychy
Piłkarze Radomiaka Radom wrócili na stadion MOSiR-u! W ostatnią październikową środę z futbolem zremisowali z GKS-em Tychy 2:2

Od miłego akcentu rozpoczęło się środowe popołudnie na stadionie MOSiR-u. Damian Jakubik otrzymał bowiem koszulkę z numerem 100, oznaczającą właśnie taką liczbę występów, ile zanotował w teamie ze Struga. Jego koledzy z zespołu od początku konfrontacji zdecydowali się na obstrzał bramki rywali, ale Leandro Rossi i Artur Bogusz minimalnie chybili. Dość niespodziewanie więc, w zamieszaniu pod bramką radomian, to Oskar Paprzycki wepchnął futbolówkę do siatki. Nieco osłabiło to zapał z pierwszych minut i do kolejnego ataku Zieloni zbierali się aż do 14 minuty. Strzał Michała Kaputa zablokowali obrońcy, którzy sześć minut później o mały włos nie wpakowaliby futbolówki do własnej bramki.

Dość nerwową atmosferę, jaka zapanowała w tym czasie na murawie (sędzia nie zareagował na dotknięcie ręką piłki w polu karnym przez obrońcę gości) wykorzystał Karol Angielski, który znajdując się sam na sam z golkiperem gości, nie zostawił mu szans na skuteczną interwencję. Kolejne, dość chaotyczne w wykonaniu obydwu drużyn fragmenty nie przyniosły już goli i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Świetnie otworzyli drugą odsłonę radomianie. Ponownie przycisnęli rywali, a wychodzącego na czystą pozycję w 49 minucie Angielskiego powalił na ziemię Szeliga. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny, wyprowadzając Zielonych na prowadzenie. Od tego momentu o wiele więcej pracy mieli defensorzy Radomiaka, których nie mający nic do stracenia goście nękali znacznie częściej, niż do tej pory. Skutecznymi interwencjami Damian Jakubik i jego kompani z defensywy wybijali ich z rytmu. Ale w 85 minucie dopięli swego. Tym razem z rzutu karnego gola dla GKS-u strzelił Łukasz Grzeszczyk. I chociaż obydwa zespoły na ostatnie minuty wyciągnęły wszystkie armaty, mecz zakończył się podziałem punktów

RADOMIAK RADOM - GKS TYCHY 2:2 (1:1)
Bramki:
Angielski (28., 49. - karny) - Paprzycki (7.), Grzeszczyk (85. - karny)
Radomiak: Kochalski - Jakubik, Cichocki, Bodzioch, Bogusz, Leandro (89. Ebwelle), Kaput, Lewandowski(46. Podliński), Gąska, Kozak, Angielski (77. Radecki).
Tychy: Jałocha - Paprzycki, Nedić, Grzeszczyk, Wołkowicz (70. Stefanek), Moneta, Biel, Szeliga (60. Połab), D. Nowak (60. Lewicki), Szymura, Norkowski (60. Biegański).

Data: 2020-10-28 12:08:25 | Kategoria: Piłka Nożna / 1 liga | Odwiedzin: 2122

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (19-21 kwietnia) 19-04-2024

Nowa miotła w Polonii Iłża 18-04-2024

Siatkarka Radomki nie zagra już w TauronLidze 18-04-2024

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024