|   On-line: 39

Wyjazdowa porażka Czarnych Radom z AZS-em Olsztyn
Seta udało się Cerrad Enea Czarnym Radom wygrać, ale całe spotkanie z kompletem punktów zakończyli jego gospodarze - Indykpol AZS Olsztyn. To już ósma porażka w 12. meczach Wojskowych w PlusLidze. Nie uchronił przed nią nawet powrót do gry atakującego Dawida Konarskiego.

Czarni grają w tym sezonie w kratkę, mają pech w postaci absencji podstawowych graczy, ale jednak minusów jest znacznie więcej niż plusów. Zwłaszcza ostatnimi czasy dyspozycja Wojskowych zostawia sporo do życzenia. A ponieważ było to widoczne już w pierwszym secie pojedynku w Olsztynie, trener Robert Prygiel dość szybko zdecydował się wprowadzenie do gry Dawida Konarskiego. To logiczne, że wracający po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją siatkarz nie mógł być w swojej życiowej formie, ale jego doświadczenie mogło okazać się bezcenne.

Nadzieje odżyły w drugiej partii. Wtedy też na boisku pojawił się drugi z rekonwalescentów Mateusz Masłowski, a radomianie wyciągnęli seta w końcówce i wygrali go na przewagi. To mogło znamionować podniesione morale i walkę o punkty w kolejnych odsłonach widowiska.

Nic z tego. Akademicy stłamsili rywala z Radomia. Znacznie agresywniej zagrywali, byli skuteczniejsi, po prostu lepsi. Dwa kolejne sety to właśnie gospodarze zgarnęli dość gładko, mogli cieszyć się z kompletu punktów i przeskoczenia Czarnych w ligowej tabeli.

INDYKPOL AZS OLSZTYN - CERRAD ENEA CZARNI RADOM 3:1 (25:19, 26:28, 25:21, 25:20)
AZS:
Stępień, Schott, Concepcion, Schulz, Żaliński, Teryomenko, Gruszczyński (libero) oraz Kapica, Droszyński, Ciunajtis (libero), Andringa, Poręba.
Czarni: Kędzierski, Loh, Dryja, Gąsior, Sander, Josifow, Nowowsiak (libero) oraz Konarski, Masłowski (libero), Ostrowski, Firszt, Pasiński.

Data: 2020-11-22 17:07:27 | Kategoria: Siatkówka / PlusLiga | Odwiedzin: 1127

Nowa miotła w Polonii Iłża 18-04-2024

Siatkarka Radomki nie zagra już w TauronLidze 18-04-2024

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024