|   On-line: 29

Tuzin medali reprezentantów KSC Tang Soo Do Pionki!
Udany start zanotowali zawodnicy Klubu Sportowego Centum Tang Soo Do Pionki w ogólnopolskim turnieju kickboxingu „Piaseczno Open IX”, który odbył się w Piasecznie. Dorobek medalowy uświetniło trzy złote "krążki"

Ekipa z Pionek zdobyła 12 medali indywidualnych: 3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych oraz dwa brązowe w walkach drużynowych dzieci młodszych (soft stick) i kadetów starszych (pointfighting). Świetny występ zanotowała najbardziej doświadczona zawodniczka klubu na tej imprezie, Alicja Wiszniowska, która zwyciężyła w swojej kategorii, pokonując bardzo silne zawodniczki, a w kategorii wyższej przegrała nieznacznie dopiero w finale. - Alicja została wybrana najlepszą zawodniczką pointfightingu kadetek starszych, co stanowi piękne ukoronowanie nie tylko wczorajszego występu ale jej dotychczasowej kariery. Jeżeli wrócilibyśmy pamięcią kilka lat wstecz, wówczas okazałoby się, że w początkach swoich startów, właśnie na turnieju w Piasecznie Alicja zdobyła swój pierwszy złoty medal kickboxingu w walkach soft stick dzieci - podkreśla Dariusz Sułek, opiekun klubu.

W tegorocznej edycji w ślady wspomnianej zawodniczki poszła młodsza siostra Anastazja, która zdobyła złoty medal w tej samej konkurencji, dodatkowo dokładając srebro i brąz w pointfightingu. Trzeci złoty medal dla klubu zdobyła aktualna mistrzyni Polski kategorii open Zofia Brudzyńska.

- Pozostali nasi kadeci coraz wyraźniej przebijają się do krajowej czołówki pointfightingu, gubiąc się jeszcze nieco w końcówkach najważniejszych pojedynków ale widoczny progres może cieszyć i napawać optymizmem na przyszłość. Cieszy również postawa naszych dzieci, które w licznym składzie, w większości po raz pierwszy spróbowały swoich sił w tak silnie obsadzonej ogólnopolskiej imprezie, kończąc rywalizację na różnych etapach turniejowej drabinki. Z całą pewnością zdobyte w Piasecznie doświadczenia zaprocentują w przyszłości - podsumowuje Dariusz Sułek.

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2021-03-21 11:59:43 | Kategoria: Inne / Sztuki walki | Odwiedzin: 1546