|   On-line: 26
 
Najpierw słowo i sport
Naprawianie egzystencji na naszej Planecie zacznijmy od słowa i sportu.
Minęło ponad pięćdziesiąt tysięcy lat jak człowiek, jako jedyny spośród istot zaczął porozumiewać się przez słowo. Tylko my żyjemy ze świadomością śmierci.
To uruchomiło marzenia ku zbawieniu. Z pośród panteonu idoli wykreowano jeden byt najwyższy, aby tam kierować swoje nadzieje.

Wiele z wierzeń upadło, jednak dzięki nim człowiek rozwijał się. Dziś jesteśmy żywymi świadkami wielkich dokonań, które zamknął dwudziesty wiek. Dokąd dojdziemy w dwudziestym pierwszym wieku tego nie wie nikt. Widzimy zagrożenia spowodowane przez człowieka. Jak więc funkcjonować, aby rozwój, którego nikt nie powstrzyma, służył wszystkim na naszej planecie. Wierzenia, dogmaty i doktryny choć w większości służyły rozwojowi to jednak ich czas mija. Oświeceni potężnymi ciosami odkryć myśli i zachowań, zmęczeni galopującym życiem potrzebujemy nowych mądrości i zachowań, nade wszystko -innej mowy.Wiemy jak w starożytności teatry i słowo tam głoszone służyły rozwojowi rodzaju ludzkiego. To tam odgrywano życie. Pokazywano dramaty, ale i pełne uniesień romanse i sukcesy. Słowo potrafi podnieść cię z upadku. Kiedy straciłeś kogoś najbliższego czujesz się oszukany i obłąkany.

Jesteś bliski śmierci, bo wiesz, że on nie powróci już nigdy! nigdy! nigdy..! Próbujesz to zrozumieć , ale to otchłań niepojęta. W teatrze aktor wyrazi to słowem, jak w przeszłości Gustaw Holoubek w sztuce Król Lear.

Sport i teatr kreują piękno ciała i słowa - magię życia. Wówczas i dramaty możesz udźwignąć. Dziś tak wielu biega i krzyczy. Udają, że wietrzą a smród wypuszczają. Dano nam piękno, ale i ból wszechświata. Ziemia jest jego cząstką a wirus cząstką ziemi. Nasza planeta nie wytrzymuje ciężaru przeludnienia oraz inwazyjnych działań człowieka. Uruchamianie racjonalnych mechanizmów jest niezbędne dla przetrwania. Politycy, Samorządy i Biznes muszą wspierać sport, aby odciągał ludzi od produkcji. Sport promuje ruch i jest areną rywalizacji, której człowiek zawsze potrzebował do rozwoju.

Jest wiele co musimy zmienić i naprawić, a na zło nie ma kontrargumentu wolnej woli. Przeszłość jest ważnym prologiem a Heraklit z Efezu już 2500 lat temu twierdził: jedyną stałą rzeczą jest zmiana. Sprzyjajmy, więc w życiu prawom natury, jakim jest ruch i ewolucja. Mamy atuty, aby móc tak działać. Człowiek na naszej planecie jest najważniejszy, a ich charaktery i działania są naszym losem.

Pozostawmy więc po sobie, dla następnych pokoleń, ten szczególny błękit nieba.
Życzę doczekania następnych Świąt Wielkiej Nocy w zdrowiu i pokoju.

Zygmunt K.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2021-04-01 14:49:37 | Kategoria: Inne / | Odwiedzin: 880
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Porażka KS-u Warka z Hutnikiem, remis Oskara w Mszczonowie [TABELA] 14-04-2021
 
Radomiak rozstrzelał rywala z Niepołomic [BRAMKI] 14-04-2021
 
Wraca współzawodnictwo dzieci i młodzieży 14-04-2021
 
Radomiaka droga na podium wiodła przez Niepołomice 14-04-2021
 
Już tylko jeden triumf E.Leclerc Moya Radomka od brązowego medalu! 13-04-2021
 
Środowa kolejka Tymex Ligi Okręgowej odwołana! 13-04-2021
 
Piotr Kardaś: - Najgorsze za nami, może być tylko lepiej 13-04-2021
 
Wytypuj wynik meczu Radomiaka i zdobądź sportową torbę oraz unikatową publikację 13-04-2021
 
Atakujący zostaje na kolejny sezon w Cerradzie Enea Czarni Radom! 13-04-2021
 
Sławomir Pietrzyk kandydatem na prezesa MZPN! 13-04-2021
 
Biegacze spotkali się na dzikim crossie 13-04-2021
 
Tomasz Grzywna ocenił swój zespół po otwarciu piłkarskiej wiosny 13-04-2021
 
Ekspresowe tempo KS-u Warka na otwarcie wiosny 12-04-2021
 
Dwa mecze Tymex Ligi Okręgowej na zakończenie kolejki 11-04-2021
 
Rywale Radomiaka znów bez zwycięstw. Jedna trybuna, pomimo pandemii, już otwarta 11-04-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl