|   On-line: 25 
Radomscy Bal Brothers imponowali w Słomczynie
Reprezentujący pochodzącą z Radomia ekipę Motorsport Solutions bracia Bal zaimponowali finiszami w pierwszej dziesiątce podczas niedzielnych wyścigów kartingowej serii Rok Cup Poland na torze w Słomczynie.

Najstarszy z braci, jedenastoletni Antoni, rozpoczął swój drugi sezon startów w kategorii Junior Rok GP walcząc o miejsca w pierwszej dziesiątce we wszystkich czterech wyścigach i kończąc zawody na wysokim, dziewiątym miejscu w stawce 19 zawodników. W sobotę dwukrotnie w tej samej kategorii punktował także jego imiennik i zespołowy kolega, Antoni Lenart.

Podobnie jak starszy brat, dziewiąte miejsce w Słomczynie wywalczył także ośmioletni Franciszek Bal, który w tym roku debiutuje w klasie Mini Rok. Jego bliźniak, Jan, także dwukrotnie sięgnął w niedzielę po punkty, kończąc zawody na 18. miejscu w tej samej kategorii. Do rywalizacji w kategorii Mini Rok stanęło w Słomczynie aż 31 zawodników.

W barwach wystawianej przez Motorsport Solutions ekipy w pokazach kategorii Baby Rok wziął także udział najmłodszy z zawodników z Radomia, zaledwie siedmioletni Antoni Kalbarczyk.

- To były niesamowite i bardzo ekscytujące zawody – mówi szef zespołu Jakub Wysocki. - Jesteśmy wręcz nieco zaskoczeni, bo sobota nie do końca poszła po naszej myśli, ale w niedzielę wszyscy nasi zawodnicy pokazali kapitalne tempo i postępy. Antek Bal rozpoczął swój drugi sezon w klasie Junior Rok GP robiąc bardzo duży krok w kierunku czołówki, co bardzo nas cieszy. Postępy w Słomczynie pokazał także Antek Lenart, który póki co nawinął w tej kategorii na koła dużo mniej kilometrów, ale uczy się i przyspiesza z wyścigu na wyścig.

- Przez cały weekend bardzo dobre tempo i ciężką pracę pokazali także bliźniacy, którzy debiutują w tym roku w klasie Mini Rok. Franek rozpoczął swój zaledwie drugi sezon na torze pokazując kapitalną formę i przebijając się do pierwszej dziesiątki, co jest ogromnym sukcesem. Jasiek miał w ten weekend trochę więcej problemów, ale on także zaliczył bardzo solidny debiut w nowej klasie. Tym bardziej że w tej kategorii ściga się ponad trzydziestu zawodników. Cała trójka Bal Brothers pokazała w miniony weekend, że coraz sprawniej idzie w ślady swojego wujka, wielokrotnego kartingowego mistrza Polski sprzed lat, Zdzisława Bala. Bardzo dziękuję nie tylko naszym zawodnikom, ale także całej ekipie, która znów spisała się na medal, wykazując się ogromnym zaangażowaniem i wykonując świetną pracę!


Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2021-06-01 09:01:56 | Kategoria: Inne / Pływanie | Odwiedzin: 3927
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Radomiak zgarnął triumf w wakacyjnym turnieju 04-07-2024
 
Radomiak pokonał w kolejnym sparingu Cracovię 03-07-2024
 
Martyna Kotwiła jedzie na Igrzyska Olimpijskie! 02-07-2024
 
Dobra woda, zdrowia doda 02-07-2024
 
Broń zakontraktowała pierwszych nowych piłkarzy 02-07-2024
 
Kolejny radomianin w HydroTrucku 02-07-2024
 
Wysoka frekwencja na pierwszych zajęciach Broni 01-07-2024
 
Radomiak podejmie Górnika Zabrze w piątkowy wieczór 01-07-2024
 
Kwartet przyjmujących w Czarnych Radom 01-07-2024
 
Pary półfinałowe wakacyjnego turnieju zdominowane przez ekipy Radomiaka 01-07-2024
 
Poznaliśmy ćwierćfinalistów turnieju "Z podwórka na stadiony" 28-06-2024
 
Czarni odkrywają kolejne karty. Radomianie wracają do domu 28-06-2024
 
Coś się kończy, coś się zaczyna. Kamil Marszałek pożegnał się z zespołem 28-06-2024
 
Martyna Kotwiła odpaliła i zdobyła tytuł mistrzyni Polski! 28-06-2024
 
Doświadczony defensor Radomiaka w Puszczy 27-06-2024
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl