|   On-line: 29

Mistrzostwo Polski Wincentego Korczaka w biegu 24-godzinnym!
Reprezentant naszego regionu, Wincenty Korczak został mistrzem Polski w kategorii M60 w biegu 24-godzinnym. Członek Stowarzyszenia BiegiemRadom!, występujący w barwach UKS-u Technik, był najbardziej doświadczonym uczestnikiem zmagań, a i tak "połknął" wielu młodszych kolegów.

Zmagania odbyły się w Pabianicach. Zawody zgromadziły wielu czołowych ultramaratończyków nie tylko z Polski (Patrycja Bereznowska, Paweł Żuk), ale również znanych zawodników z Litwy, Ukrainy oraz Węgier. W biegu 24-godzinnym obok Aleksandra Sorokina, który zwyciężył ustanawiając jednocześnie nowy rekord świata, wystartował członek Stowarzyszenia Biegiem Radom!, mieszkaniec Antoniówki – Wincenty Korczak, który w Mistrzostwach Polski reprezentował klub UKS Technik Radom.

Zawody odbyły się w Parku Wolności na asfaltowej pętli o długości 1725,51 metrów. Pogoda sprzyjała zawodnikom zarówno w dzień jak i w nocy, dlatego rywalizacja była zacięta do samego końca. W początkowej fazie biegu nasz zawodnik zachowywał spokojne tempo, które plasowało go blisko końca tabeli wyników. Niektórzy mogli pomyśleć, że to właściwe miejsce dla 64-letniego biegacza. Jednak z każdym przebiegniętym okrążeniem i z każdym kolejnym kilometrem „połykał” kolejnych zawodników i piął się do góry w klasyfikacji. Po 49 okrążeniu uplasował się w pierwszej połowie stawki i nadal systematycznie poprawiał swoją pozycję. W biegach ultra nie najważniejszy jest wiek. Ważne jest przygotowanie fizyczne, ale kluczowe doświadczenie, strategia, umiejętność właściwego rozłożenia sił oraz mocna psychika. A tego mu nie brakowało. Od 53 okrążenia Wincenty rozpoczął walkę ze swoim największym rywalem w kategorii wiekowej, do którego brakowało mu ponad 8 km i którego w końcu pokonał wyprzedzając go o ponad 10 km.

Warto dodać, że w całej rywalizacji Wincenty nie zapomniał o sportowym duchu rywalizacji. - W pewnym momencie po kilku godzinach biegu podbiegł do mnie i poprosił o plaster na odciski. Pomyślałam, że zaczynają się problemu. Podałam plaster, a on zamiast zdjąć buta i go nakleić, poszedł trasą pod prąd. W pierwszej chwili pomyślałam, że może ze zmęczenia pomylił kierunek biegu. A on po prostu wrócił, żeby podać plaster innemu zawodnikowi. Tak postępują mistrzowie - relacjonuje Monika Zychowicz.

Ostatecznie Wincenty Korczak z wynikiem 189 km 806 metrów zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (M60+) i został Mistrzem Polski w swojej kategorii. W klasyfikacji generalnej biegu 24h uplasował się na 23 pozycji. Bieg ukończyło 86 zawodników.

Data: 2021-08-31 09:19:15 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 1183

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024