|   On-line: 36

Radomiak sparował z Koroną. Grzybek i Ojrzyński kolejnymi wzmocnieniami!
W meczu kontrolnym rozegranym w Kielcach piłkarze Radomiaka przegrali 0:1 z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy - Koroną. Gola z rzutu karnego dla gospodarzy strzelił Adam Frączczak. Do teamu Radomiaka dołączyli tymczasem Mateusz Grzybek oraz Jakub Ojrzyński.

Piłkarze Korony już w 24. minucie ustalili wynik środowego sparingu. Strzałem z rzutu karnego gola zdobył Adam Frączczak. Następnie Zieloni mieli kilka okazji do wyrównania, m.in. Michał Feliks czy Luis Machado, ale ich strzały były niecelne. Z kolei w 44. minucie uderzenie Filipe Nascimento z rzutu wolnego minimalnie minęło światło bramki Korony.

Tymczasem kontrakt z Radomiakiem podpisał Mateusz Grzybek. Umowa z 26-letnim zawodnikiem obowiązywać będzie przez trzy lata. Prawy obrońca przeszedł do Radomiaka na zasadzie transferu definitywnego z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W poprzednim sezonie na poziomie PKO BP Ekstraklasy, zanotował 2 bramki i 4 asysty. Wyróżniał się również świetną skutecznością dośrodkowań oraz skutecznością dryblingów i pojedynków (68,06%).

Na wypożyczenie z Liverpoolu do Radomiaka trafił natomiast 19-letni Jakub Ojrzyński. Urodzony 19 lutego 2003 roku zawodnik grał m.in. w juniorach Legii Warszawa, po czym trafił do angielskiego Liverpool FC. Mierzący 196 cm wzrostu golkiper trenował z pierwszym zespołem klubu z Anfield (występował m.in. w drużynie do lat 23), a ostatnie rozgrywki spędził w Caernarfon Town FC, gdzie był wypożyczony.

W sezonie 2021/2022 Ojrzyński zagrał 28 meczów w walijskiej Ekstraklasie oraz 3 w pucharze kraju, notując 9 czystych kont. Jest etatowym reprezentantem młodzieżowych reprezentacji Polski.

KORONA KIELCE - RADOMIAK RADOM 1:0 (1:0)
Bramka:
Frączczak (24. - karny)
Radomiak: (I połowa): Kobylak - Grzybek, Cichocki, Rossi, Pawłowski, Luís Machado, Łukasik, Cele, Nascimento, Feliks, Leândro. (II połowa) Ojrzyński - Pik, Korzeniecki (79. Żurawski), Justiniano, Abramowicz, Luizão, Matos, Nowakowski, Angielski, Maurides, Sokół.

Tymczasem możemy ZAGRAĆ RAZEM i dzięki jedynemu sportowemu projektowi z Radomia, wspomóc organizację cyklu piłkarskich turniejów dla dzieci w naszym regionie, pikników, warsztatów, wycieczek oraz gier i zabawa dla dzieci. Wydarzenia odbędą się w przyszłym roku w naszym regionie. Potrzebny jest jedynie Wasz głos, żeby poprzeć projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Pomożecie?

W imieniu pomysłodawców, prosimy Was o kilkudziesięciosekundowe wsparcie!

Żeby zagłosować na wymienione wydarzenia
1. Wchodzimy w link: bom.mazovia.pl/glosowanie - TUTAJ i klikamy klawisz "Rozpocznij głosowanie" na dole strony.
2. Uzupełniamy dane i klikamy "Dalej"
3. Wybieramy projekt z puli OGÓLNOWOJEWÓDZKIEJ "3. Edukacja na szlakach Mazowsza 2023"
4. Następnie wybieramy pierwszy projekt z puli PODREGIONALNEJ "4. Festiwal gier i zabaw towarzyskich 2023"
5. Po załadowaniu klikamy "Dalej" i wpisujemy otrzymany kod weryfikacyjny z SMS.

WyGrajmy Razem dla naszych młodych sportowców. I nie tylko!

Data: 2022-06-22 17:50:07 | Kategoria: Piłka Nożna / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1294