|   On-line: 26
 
Obstawianie sportów walki – KSW, UFC i FAME MMA!
Sporty walki w ostatnich latach przeszły przez niesamowitą drogę, a jednym z głównych punktów, który wpłynął na rozwój tej dyscypliny sportu były freakfighty, czyli popularne walki w klatce, w których występują gwiazdy Internetu i showbiznesu. Jak obecnie wygląda obstawianie sportów walki?


KSW – polska Ekstraklasa!
Początku MMA w naszym kraju, a szczególnie takiego, które zainteresowało szersze spektrum publiczności datowane są mniej więcej na okres pierwszej walki Mariusza Pudzianowskiego, gdzie mistrz świata strongmanów wszedł do ringu z Marcinem Najmanem. Cofając się do tego wydarzenia, łatwo porównać sobie, jaki rozwój zanotowała ta federacja od tamtego czasu, zarówno pod kątem sprowadzanych zawodników, jak również całego anturażu.

Konfrontacje Sztuk Walki to oczywiście również Mamed Khalidov, którego wielu fanów oglądało jeszcze przed pierwszą walką Pudziana, jednak obstawianie KSW nie było aż tak popularne w przeszłości, jak ma to miejsce obecnie. Sporty walki cieszą się coraz większym zainteresowaniem również dzięki rozwijającym się freakfightom, a fakt, że zawodnicy z KSW występują na galach FAME MMA, pokazuje, że te światy mogą się łączyć z korzyścią dla samych sportowców, dyscypliny, jak również kibiców.

Marzeniem najlepszych zawodników na świecie pozostaje UFC, w którym coraz lepiej radzą sobie zawodnicy z naszego kraju.

Gale KSW odbywają się również w Radomiu, więc nic dziwnego, że lokalnie kibice chętnie zapełniają halę, aby wspierać zawodników ze swojego regionu!

Gale KSW odbywają się również w Radomiu, więc nic dziwnego, że lokalnie kibice chętnie zapełniają halę, aby wspierać zawodników ze swojego regionu!

UFC – spełnienie marzeń każdego fightera!
KSW stale rozwija swoją markę, jednak nawet włodarze tej federacji zdają sobie sprawę, że pod kątem konkurencji, nie mają żadnych szans z UFC, które jest najlepsze na świecie i stanowi spełnienie marzeń każdego zawodnika, który na poważnie rozpoczyna swoją przygodę z MMA.

W świecie sportów walki UFC, to swego rodzaju Liga Mistrzów, gdzie występują najlepsi na świecie i jeśli chcesz ubiegać się o takie miano, to po prostu musisz tam walczyć. Przekonało się o tym już wielu zawodników na całym świecie, chociaż ostatnie lata są wyjątkowo udane dla polskich fighterów.

Szlaki oczywiście przecierała Joanna Jędrzejczyk, która długo znajdowała się na tronie w swojej kategorii wagowej i budowała swój znakomity rekord. Polka obecnie poinformowała o zakończeniu kariery po kilku porażkach, jednak całkiem nieźle radzą sobie również panowie. Mowa tutaj przede wszystkim o Janie Błachowiczu, który jeszcze nie tak dawno mógł się pochwalić mianem mistrza świata w jednej z najbardziej prestiżowych i najmocniej obsadzonych kategorii wagowych. Polak stracił swój pas w walce z Gloverem Teixeirą, jednak wiele wskazuje na to, że wkrótce dostanie szansę, aby ponownie wyjść do oktagonu po pas!

Karierę za oceanem zaczął budować również Mateusz Gamrot. Polak był niepokonany w KSW, dlatego też nic dziwnego, że zdecydował się na sprawdzenie swoich możliwości z najlepszymi. Początek nie był najlepszy, ponieważ w debiucie zaliczył pierwszą porażkę w karierze, jednak nie oszukujmy się – w mocno kontrowersyjnych okolicznościach. Zdaniem samego przeciwnika – Gamer wygrał tamto starcie. Od czasu tamtej rywalizacji minęło jednak już trochę czasu, a Polak stoczył kilka walk w najmocniej obsadzonej kategorii wagowej i wszystkie z nich wygrał, a dodatkowo tylko raz nie został wynagrodzony bonusem po swoim starciu! Gamrot obecnie wskoczył już do czołowej 10 swojej kategorii wagowej i wiele wskazuje na to, że jeśli pokona Dariusha, to niedługo może walczyć o pas! Oglądalność UFC w naszym kraju nie jest najwyższa, ponieważ walki odbywają się z reguły w środku nocy, jednak trzeba przyznać, że starcia z udziałem Polaków notują coraz większe zainteresowanie. Obstawianie UFC nie jest tak popularne jak chociażby obstawianie FAME MMA, jednak do tego zjawiska już raczej po prostu trzeba się przyzwyczaić. FreakFighty przejęły sceną sportów walki wśród młodszej publiki, jednak mają swoje plusy, o których w dalszej części tekstu.

FreakFighty – walki przyszłości? FAME MMA obstawianie!
Jeszcze kilka lat temu, gdy powstawała pierwsza federacja sportów walki, czyli famemma. Obstawianie tego typu rozrywki na terenie naszego kraju nie było nawet popularne. Trzeba jednak przyznać, że wiele się od tego czasu zmieniło. Obecnie większym zainteresowaniem cieszą się poszczególne gale FAME MMA, niż chociażby finał Ligi Mistrzów. Jest to zjawisko, o którym jeszcze kilka lat temu ciężko byłoby w ogóle pomyśleć, ale taka jest rzeczywistość, w której przyszło nam żyć.

FAME MMA obstawianie z każdą kolejną galą zyskuje na popularności. Początkowo było to tylko kilka opcji w ofercie bukmachera i rynki główne, a obecnie tych możliwości jest naprawdę dużo. Pojawiają się również zakłady specjalne, które podczas jednej z gal wzbudziły spore zainteresowanie pod kątem ewentualnej ustawki. Jeden z zawodników celowo kopnął swojego rywala, pomimo że walka odbywała się w formule K1, gdzie nie można kopać, a kurs na takie zdarzenie pojawił się w ofercie zakładów bukmacherskich z naprawdę wysokim kursem. Później jednak okazało się, że był to czysty przypadek.


FAME MMA – co można obstawiać?
• Zwycięzca walki
• Metoda zwycięstwa
• Zakłady specjalne
• Wygrane na punkty


FAME MMA obstawianie daje graczom wiele możliwości. Po pierwsze możesz skorzystać z rynków głównych, gdzie w przeciwieństwie do piłki nożnej dostępne są propozycje na wygraną zawodnika numer 1 lub numer 2. W sportach walki jest możliwość remisu, jednak takim rozstrzygnięciem walka kończy się tak rzadko, że taka pozycja nie jest dostępna w kursach głównych, a dalej w ofercie zakładów specjalnych na dany pojedynek. W związku z tym, że takie zdarzenie jest mało prawdopodobne, to łatwo wyobrazić sobie, że kurs jest naprawdę solidny względem propozycji w rynkach głównych.

Sporty walki, a konkretnie freakfighty rozwinęły się na terenie naszego kraju do tego stopnia, że obecnie ciężko wyobrazić sobie media bez tego typu rozrywki. Federacje powstają niczym grzyby po deszczu, co jest oczywiście dobrą wiadomością dla samych graczy, którzy dzięki temu mogą przebierać w ofertach i tym samym zarabiać więcej pieniędzy.

Wiele osób krytykuje federacje freakfightów, jednak trzeba przyznać, że pozytywnie wpłynęły one na popularność samej dyscypliny, jaką jest MMA wśród młodych adeptów. Obecnie wiele dzieci zamiast siedzieć przed komputerem rozpoczyna treningi, aby nawiązać do swoich internetowych idoli. Na pewno jest to coś pozytywnego, co w przyszłości powinno wpłynąć również na wyniki zawodników z naszego kraju w najlepszych federacjach sportów walki w Polsce, czy też na świecie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministra Finansów.

Autor tekstu: Filip Mełnicki obecnie związany z agencją iGamingNomads. W branży iGaming specjalizuję się w SEO oraz marketingu. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń.

Data: 2022-08-29 20:20:46 | Kategoria: Inne / Sztuki walki | Odwiedzin: 892
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Brazylijskie wzmocnienie Radomki 15-01-2023
 
Nie było przełamania Czarnych także w nowym roku... 15-01-2023
 
Kosmetyczne zmiany u lidera Decathlon 5. Ligi 15-01-2023
 
Nowe rozdanie w Skaryszewiance Skaryszew 15-01-2023
 
Pilica Białobrzegi będzie mocniejsza niż jesienią 15-01-2023
 
Nowy snajper Radomiaka już strzela... 14-01-2023
 
HydroTruck Radom po ofensywnym boju triumfował nad Eneą Basket Poznań 14-01-2023
 
Broń Radom na miarę oczekiwań w pierwszym sparingu 14-01-2023
 
Przedweekendowe wzmocnienia Radomiaka 13-01-2023
 
Środkowy pomocnik z Portugalii w Radomiaku Radom! 12-01-2023
 
Błędy zgubiły Radomkę w boju z MKS-em Kalisz 12-01-2023
 
Leonardo Rocha wyczekiwanym napastnikiem Radomiaka Radom! 11-01-2023
 
Michał Feliks wypożyczony do Ruchu Chorzów 11-01-2023
 
HydroLuksiary rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej 11-01-2023
 
Świetna postawa ProNutivy SKK Belsk Duży 10-01-2023
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl