|   On-line: 25 
Rusza Edukacja na szlakach Mazowsza 2023
Rozpoczęła się realizacja wyjątkowego projektu pn. Edukacja na szlakach Mazowsza 2023 – warsztaty i wycieczki dla dzieci i dorosłych. Rozpoczynają się właśnie pierwsze zajęcia dla najmłodszych oraz dorosłych. Dowiedz się, jak do nich dołączyć.

Tegoroczny projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza polega na zorganizowaniu serii warsztatów edukacyjnych dla młodych mieszkańców Mazowsza i ich opiekunów. Przygotowane zostały cykle zajęć specjalistycznych dla dzieci, w tym m.in. zajęcia naukowe z eksperymentami i doświadczeniami, zajęcia umuzykalniające, zajęcia matematyczno-logiczne oraz zajęcia edukacyjno-medialne. Dorośli spotykać się będą na warsztatach dla dorosłych i seniorów. Podczas nich będą mogli rozwinąć umiejętności wychowawcze, w tym dotyczące uczuć i nastrojów dzieci i młodzieży, umiejętności rozmowy z nimi, konstruktywnego chwalenia, zachęcania do samodzielności, zachęcania do współpracy oraz wzajemnego wsparcia i uwalniania od grania ról. Nie zabraknie również spotkań pogłębiających więzi pomiędzy uczestnikami projektu poprzez rozwinięcie sprawności manualnej.

Zorganizowana zostanie także seria wycieczek autokarowych szlakami Mazowsza. Ich uczestnicy będą mieli możliwość poznać historię, kulturę i tradycję miejsc, do których się wybiorą. W ramach realizacji projektu zorganizowane zostanie aż sześć wycieczek autokarowych. Uczestnicy projektu zostaną zaproszeni do poznania tajemnic lokalnej historii, m.in. poprzez udział w warsztatach tematycznych w Muzeum Wsi Radomskiej czy Muzeum im. Jacka Malczewskiego.

TERMINY PLANOWANYCH WYCIECZEK:
Pierwsze grupy zainaugurują wspomniany cykl wypraw po zakątkach województwa już 20 czerwca. Wycieczki autokarowe są bezpłatne dla jego uczestników, realizator zadania, oprócz transportu, biletów wstępu do punktów, które odwiedzą uczestnicy, zapewnia również m.in. ubezpieczenie oraz całodzienne wyżywienie (z drugim śniadaniem oraz ciepłym posiłkiem włącznie).

I tak, grupa uczestników zadania wybierze się:
- 20 czerwca do Warszawy (warszawskie ZOO)
- 27 czerwca: do Muzeum Ludowych Instrumentów w Szydłowcu
- 4 lipca: do Warszawy (m.in. Muzeum Domków Dla Lalek – zdobywca certyfikatu Najlepszy Produkt Turystyczny na Mazowszu w 2021 roku) i Stare Miasto.
- 26 lipca: do Czarnolasu oraz Zwolenia (m.in. Muzeum Jana Kochanowskiego)
- 3 sierpnia: do Julinka (m.in. zajęcia edukacyjne w Parku Rozrywki)
- 30 sierpnia: do Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk (Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie).

Szczegółowy harmonogram każdej wycieczki można poznać dzwoniąc pod nr tel. 606 717 041 lub wysyłając wiadomość na adres mailowy: biuro@sgr24.pl. Tu również można zapisać się na dany wyjazd.

Od 6 czerwca rozpocznie się cykl zajęć popularno-naukowych organizowanych w tonie nurtu science laboratory. Poprowadzą je m.in. dyplomowani nauczyciele: mgr Monika Kocur oraz mgr Aneta Kiełbasa. Na najmłodszych czekać będą warsztaty laboratoryjne, warsztaty fizyczne, warsztaty chemiczne oraz warsztaty biologiczne. Spotkania będą odbywały się m.in. na terenie Delegatury Urzędu Marszałkowskiego oraz w przystosowanych do tego typu zajęć placówkach w Radomiu. Odbędą się dwa cykle zajęć po 25 godzin każdy, w których w każdym z nich udział weźmie maksymalnie 20-osobowa grupa. Szczegóły dotyczące zajęć można poznać i zapisać dziecko pod nr tel. 606 717 041 lub w wiadomości mailowej. Adres: biuro@sgr24.pl.

W czerwcu, lipcu oraz w sierpniu odbywać się będą zajęcia warsztatowe z elementami języka angielskiego. W zajęciach wezmą udział max. 20-osobowe grupy dzieci do 14. roku życia. W ramach projektu odbędzie się 50-godzinny cykl zajęć. Prowadzić je będą dyplomowani nauczyciele języka angielskiego, a zapisywać można się już od dzisiaj pod nr tel. 606 717 041.

W rozruszaniu szarych komórek z pewnością pomogą zajęcia matematyczno-logiczne. W ciekawy i nieprzeciętny sposób uczestnicy spotkań przekonają się, że matematyka jest królową nauk. Zajęcia przygotuje mgr Marta Kwiecińska, specjalizująca się w indywidualnej pracy z dziećmi i młodzieżą. Pozwoli to zoptymalizować pracę wszystkich uczestników 30-godzinnego cyklu zajęć, którego początek zaplanowany został na 22 czerwca. Podobnie jak w przypadku innych zajęć, można się na nie zapisywać już od dzisiaj, tj. 25 maja pod wskazanym wyżej numerem telefonu.

Nowością na lokalnym rynku będą zajęcia umuzykalniające, podczas których dzieci i młodzież przekonają się, że muzyka rzeczywiście łagodzi obyczaje. Cykl zajęć obejmie 30 godzin, a jego początek zaplanowany został na 27 czerwca. Część warsztatową dla najmłodszych uczestników projektu uzupełnią zajęcia edukacyjno medialne. Ten cykl zajęć dotyczyć będzie umiejętnego korzystania z mediów, poruszania się w ich świecie oraz zagrożeń czyhających w mediach. Uczestnicy projektu będą mieli również możliwość poznania arkana pracy dziennikarskiej, reporterskiej i fotoreporterskiej. Zajęcia obejmą dwa cykle po 30 godzin. Odbywać się będą m.in. na terenie Delegatury Urzędu Marszałkowskiego, w redakcjach lokalnych mediów, placówkach kultury, a różne formy oddziaływania mediów dzieci i młodzież poznają również poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych.

Bardzo istotnym elementem projektu będą warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze dorosłych, szczególnie dotyczące uczuć i nastrojów dzieci i młodzieży oraz umiejętnej komunikacji z nimi na różnych poziomach. Koordynację nad cyklem tych zajęć sprawować będzie specjalista z dziedziny pedagogiki specjalnej, a prowadzącymi, obok koordynatora, będą m.in. zaproszeni specjaliści. Zajęcia i spotkania rozpoczną się 12 czerwca i odbywać się będą m.in. na terenie Delegatury Urzędu Marszałkowskiego, placówkach kultury oraz innych radomskich ośrodkach przystosowanych do tego typu zajęć. Zainteresowani uczestnictwem w warsztatach proszeni są o kontakt telefoniczny (nr 606 717 041).

Po zakończeniu wspomnianego cyklu zajęć dla dorosłych, zainaugurowane zostaną warsztaty pogłębiające więzi pomiędzy uczestnikami projektu poprzez rozwinięcie sprawności manualnej m.in. zajęcia artystyczne. Te odbywać się będą w sierpniu. Szczegóły i zapisy pod nr tel. 606 717 041.


Udział we wszystkich wydarzeniach dla jego uczestników jest bezpłatny. Za realizację projektu odpowiada Stowarzyszenie Gramy Razem, a odbywa się ono w ramach realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.Data: 2023-05-25 06:04:25 | Kategoria: Inne / Pozostałe | Odwiedzin: 1502
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Ścisk w czubie tabeli radomskich A klas 24-09-2023
 
Mirax B Klasa: Poległa ostatnia niezwyciężona ekipa... 24-09-2023
 
Waleczny HydroTruck Radom, ale na Kociewskie Diabły to za mało 24-09-2023
 
Remis Enea Czarnych Radom w dwumeczu z ukraińskim rywalem 23-09-2023
 
Drogowiec Jedlińsk wrócił z Karczewa na tarczy 23-09-2023
 
Energia Kozienice poległa w Hucie Mińskiej. Remontada rezerw Radomiaka 23-09-2023
 
Charakterny Oskar Przysucha znów zapunktował za trzy 23-09-2023
 
KS Warka nowym liderem w Tymex Lidze Okręgowej 23-09-2023
 
Radomiak podzielił się punktami z beniaminkiem z Niepołomic 23-09-2023
 
Bezbramkowy remis Broni Radom ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 22-09-2023
 
Osłabienie Radomiaka przed starciem z Puszczą nie zmienia roli faworyta 22-09-2023
 
Środowisko siatkarskie uczci pamięć o Danucie Fryszkowskiej 22-09-2023
 
PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (22-24 września) 21-09-2023
 
Radomianka z tytułem mistrzyni województwa 21-09-2023
 
Kapitan Radomiaka wraca do zdrowia! 21-09-2023
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl