|   On-line: 35

Pierwsze zwycięstwo Drogowca Jedlińsk w tym sezonie IV ligi
Aż 22. kolejki czekała Drogowiec Jedlińsk na zwycięstwo swojego zespołu w aktualnym sezonie IV ligi, ale wreszcie się doczekał. Zespół trenera Piotra Wątorskiego, dość pokaźnie, wypunktował Marcovię Marki, po raz pierwszy zdobywając komplet punktów w obecnych rozgrywkach.

Drogowiec zbierał wiele pochlebnych recenzji na swoje występy w IV lidze, ale nie punktował. Teraz zagrał dobrze taktycznie, konsekwentnie, wreszcie skutecznie i wygrał zasłużenie.

Trener Wątorski dokonał w wyjściowym składzie kilku zmian, ale najbardziej zaskoczył obsadą pozycji bramkarza, bo postawił na 16-letniego Jakuba Misiewicza. Potem okazało się, że "miał nosa", bo młody golkiper spisał się naprawdę dobrze.

Mecz zaczął się świetnie dla Drogowca, bo po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najprzytomniej zachował się Piotr Kolecki i otworzył wynik spotkania. Kilka minut później było już jednak 1:1, bo sędzia zdecydował się podyktować wątpliwy rzut karny, a tego na gola zamienił Piotr Cudny. Marcovia dostała wiatru w żagle i powinna objąć prowadzenie, ale Jakub Misiewicz w sobie tylko znany sposób obronił strzał w sytuacji jeden na jednego. To znów dodało wiary gospodarzom, a niesamowicie walczący w każdej sytuacji Patryk Szubiński wpakował piłkę do siatki z z kilku metrów i to miejscowi mogli cieszyć się ze swojej zdobyczy.
"Szubi" błysnął zresztą jeszcze jeszcze raz w tej połowie, główkując w zamieszaniu w samo okienko bramki Marcovii.

Druga połowa była już znacznie spokojniejsza w wykonaniu Drogowca, który groźnie kontrował. Właśnie po jednym z szybkich ataków, piłkę znów wyłuskał Szubiński, podał w pole karne do Bartłomieja Zenika, a ten zwiódł jeszcze obrońcę i uderzył nie do obrony.
Jedlińszczanie mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale po ostatnim gwizdku sędziego i tak nikt nie narzekał - pierwsze zwycięstwo stało się faktem.

DROGOWIEC JEDLIŃSK - MARCOVIA MARKI 4:1 (3:1)
Bramki:
Kolecki (2.), Szubiński (22., 45.), Zenik (75.)
Drogowiec: Misiewicz - Lech, Kobza (82. Nowakowski), Kolecki, Mortka, Dobosz (71. Wasilewski), Woźniak, Świątek (84. Sułecki), Szubiński (88. Wieczorek), Kołodziejczyk (64. Zenik), Niewczas (77. F. Wojciechowski).

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024