|   On-line: 22 
Aleksander Ruta wygrywa w Bydgoszczy
Niemal dokładnie dwa lata po uzyskaniu licencji kartingowej, 15-letni Aleksander Ruta wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo. Na torze w Bydgoszczy wygrał w klasie Senior zawody trzeciej rundy cyklu Rok Cup Poland.

Zawodnik ekipy Pantano Team Poland zdominował sobotnie zmagania na bydgoskim obiekcie, na którym dwa lata temu uzyskał kartingową licencję. Drugi w czasówce, kierowca Automobilklubu Radomskiego rozminął się z pole position o mniej niż jedną dziesiątą sekundy, a następnie po widowiskowej walce wygrał oba sobotnie wyścigi.

O zwycięstwo Ruta walczył także w niedzielę rano, kończąc trzeci bieg na drugiej pozycji, mniej niż jedną dziesiątą sekundy za liderem. Finiszując na trzeciej pozycji w czwartym i ostatnim biegu zawodów 15-latek zapewnił sobie zwycięstwo w całej rundzie i swoją pierwszą wygraną w seniorskim kartingu. Awansował także dzięki temu na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Rok Cup Poland.

Świetny weekend w Bydgoszczy ma za sobą również jego zespołowy kolega, Antoni Lenart, który kończył biegi finałowe klasy Senior odpowiednio na szóstym, piątym, trzecim i czwartym miejscu, dzięki czemu wywalczył swój najlepszy rezultat w karierze, czwartą pozycję w całej rundzie. W tabeli zajmuje z kolei piątą lokatę. W Bydgoszczy w pokazach klasy Baby z dobrej strony w barwach Pantano Team Poland pokazali się także Adaś Dobrzyński, Krzyś Wieczorek i Antek Kalbarczyk.

– To właśnie w Bydgoszczy dwa lata temu zaczęła się moja przygoda z profesjonalnym kartingiem, bo to właśnie tutaj zdałem egzamin na licencję sportową i mogłem dzięki temu rozpocząć swoje starty – mówi Aleksander Ruta. – Zrobiliśmy od tego czasu bardzo duże postępy, czego ukoronowaniem jest moje pierwsze zwycięstwo w klasie seniorskiej. Cieszę się także z awansu na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Rok Cup Poland. Bardzo dziękuję całemu zespołowi za ciężką pracę i nie mogę się doczekać kolejnych zawodów, które już za tydzień w niemieckim Wackersdorfie.

– To dla nas wszystkich wyjątkowy weekend – dodaje szef zespołu i manager Aleksandra Ruty, Jakub Wysocki. – Zwycięstwo w Bydgoszczy pokazało, jak długą drogę przeszedł i jak duże postępy zrobił Olek od kiedy właśnie tutaj uzyskał kartingową licencję. Świetny weekend zaliczył także Antek, a także nasi juniorzy w pokazach klasy Baby. Bardzo dziękuję całemu zespołowi za zaangażowanie, naszym zawodnikom za ciężką pracę, ACR za świetnie przygotowane i szybkie silniki, a także wszystkim naszym partnerom i kibicom za nieocenione wsparcie.
Data: 2024-06-25 15:06:44 | Kategoria: Inne / Sporty Motorowe | Odwiedzin: 233
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Radomiak zgarnął triumf w wakacyjnym turnieju 04-07-2024
 
Radomiak pokonał w kolejnym sparingu Cracovię 03-07-2024
 
Martyna Kotwiła jedzie na Igrzyska Olimpijskie! 02-07-2024
 
Dobra woda, zdrowia doda 02-07-2024
 
Broń zakontraktowała pierwszych nowych piłkarzy 02-07-2024
 
Kolejny radomianin w HydroTrucku 02-07-2024
 
Wysoka frekwencja na pierwszych zajęciach Broni 01-07-2024
 
Radomiak podejmie Górnika Zabrze w piątkowy wieczór 01-07-2024
 
Kwartet przyjmujących w Czarnych Radom 01-07-2024
 
Pary półfinałowe wakacyjnego turnieju zdominowane przez ekipy Radomiaka 01-07-2024
 
Poznaliśmy ćwierćfinalistów turnieju "Z podwórka na stadiony" 28-06-2024
 
Czarni odkrywają kolejne karty. Radomianie wracają do domu 28-06-2024
 
Coś się kończy, coś się zaczyna. Kamil Marszałek pożegnał się z zespołem 28-06-2024
 
Martyna Kotwiła odpaliła i zdobyła tytuł mistrzyni Polski! 28-06-2024
 
Doświadczony defensor Radomiaka w Puszczy 27-06-2024
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl