|   On-line: 45

Derby dla Broni, decydowały rzuty karne
Rzutami karnymi zakończyły się pierwsze tegoroczne piłkarskie derby Radomia. Na stadionie przy ul. Struga 63, Broń lepiej wykonywała jedenastki i wygrała z Radomiakiem. Pierwsze filmy z trybun i z meczu pojawią się kilkanaście minut po meczu.

Na taki mecz czekali kibice Radomiaka i Broni. I chociaż celne strzały w przeciągu 120 minut gry można było zliczyć na placach jednej ręki, to twarda walka i dążenie do triumfu rekompensowały nieskuteczność graczy jednej, jak i drugiej drużyny. Zarówno jedni, jak i drudzy zaprezentowali podobny styl, jak w lidze. Broń przypominała przyczajonego tygrysa, którego pazur, w postaci Daniela Ciupińskiego, miał zadać decydujący cios po kontrze. Zieloni tymczasem jeszcze nie zaprezentowali optymalnej dyspozycji, zwłaszcza pod bramką rywali, ale nie ma co ukrywać, że w porównaniu do poprzednich spotkań, poczynili już krok w przód.

Ostra walka sprawiła, że w obydwu teamach doszło do kilku wymuszonych zmian, m.in. Jacka Moryca, Aleksieja Dubiny czy Arkadiusza Oziewicza.

BROŃ RADOM - RADOMIAK RADOM 0:0, mecz trwa
Broń: Młodziński - Noheem, Gorczyca, Kupiec, Budziński, Rdzanek, Kourou (28. Maciejczak), Sałek, Doliński (66. Leśniewski), Oziewicz (74. Chrzanowski), Ciupiński.
Radomiak: Banasiak - Dubina (51. Charzewski), Moryc (19. Radecki), Świdzikowski, Wójcik, Kaliszewski (115. Wnuk), Wlazło, Figiel, Ojikutu, Tarnowski, Leandro (113. Dąbrowski)

Broń, Maciejczak GOL!
zaczyna Radomiak, Wójcik - broni Młodziński!
koniec, MAMY KARNE!
sędzia dolicza minutę
120 minuta - Młodziński łapie piłkę w zamieszaniu
119 minuta - zablokowany strzał Dąbrowskiego
118 minuta - kontra Broni, ale z przodu tylko Ciupiński
117 minuta - szarżuje Tarnowski, Młodziński poza polem karnym, wybija skutecznie w aut
116 minuta - z kąta Charzewski, łapie Młodziński
115 minuta - w Radomiaku za Kaliszewskiego wchodzi Wnuk
113 minuta - zmiana w Radomiaku, Dąbrowski za Leandro
112 minuta - szarżuje Ciupiński, aut dla Broni
110 minuta - wrzutka Kupca na aferę, piłka opuszcza boisko
109 minuta - Figiel wysoko nad bramką
108 minuta - strzela Kaliszewski, ale Młodziński broni z łatwością
106 minuta - próby ataków z obu stron, ale widać duże zmęczenie
przerwa
105 minuta - wolny dla Radomiaka, wrzuca Wójcik, ale piłkarze Radomiaka faulują
103 minuta - wrzuca Leśniewski, łapie Banasiak
102 minuta - trochę kopaniny w środku pola
100 minuta - znów próbują Zieloni, ale niewiele z tego wynika
99 minuta - Radomiak w natarciu, ale Tarnowski podaje do nikogo
98 minuta - uderza Leandro, ale Młodziński znów lepszy
97 minuta - strzela Tarnowski, z kłopotami, ale łapie Młodziński
96 minuta - rzut wolny dla Broni, wrzuca Budziński, łapie Bamasiak
95 minuta - przedrzeć próbował się Ciupiński, ale zatrzymany przez Radeckiego
93 minuta - wrzucał Tarnowski, łapie Młodziński
91 minuta - rozpoczynamy doliczony czas gry

90 minuta_3 - koniec regulaminowego czasu gry. Za kilka minut dogrywka.
90 minuta+3 - Ciupiński sam na sam z Banasiakiem z ostrego kąta. Banasiak wybija na róg.
90 minuta - sędzia dolicza trzy minuty meczu.
89 minuta - tym razem Ciupiński popędził sam na sam z Banasiakiem, ale sędzia wskazał spalonego.
88 minuta - Kaliszewski dośrodkowuje w pole karne. Bez efektu.
87 minuta - Zółta kartka dla Wlazło.
86 minuta - Tarnowski doośrodkowuje. Kupiec wybija.
85 minuta - nieubłaganie zbliża się doliczony czas gry. W przypadku remisu, czeka nas dodatkowe pół godziny gry.
83 minuta - tym razem uderza Wójcik. Nad poprzeczką.
81 minuta - błąd Kupca w defensywie, ale piłka po zagraniu Tarnowskiego wylatuje na aut. Chwilę później uderza z dystansu Kaliszewski. Niecelnie.
80 minuta - Mateusz Radecki, który odpowiada za defensywę na prawej stronie dwoi i się i troi, żeby powstrzymać Leśniewskiego i Budzińskiego.
78 minuta - jako pierwsi przyspieszyli Broniarze.
77 minuta - Rdzanek z dystansu. Nad bramką.
75 minuta - chwila oddechu w obydwu teamach. Czyżby piłkarze oszczędzali siły na decydujący atak?
74 minuta - kontuzja Oziewicza. Zastępuje go Chrzanowski.
71 minuta - Broń pod bramką Radomiaka. Bez efektu.
70 minuta - rożny dla Radomiaka, znów zamieszanie w polu karnym i znów bez strzału.
69 minuta - Marek kaliszewski po rajdzie lewą stroną dograł do Figiela, a ten trafił w słupek.
68 minuta - Maciejczak z dystansu. Zbyt lekko.
67 minuta - żółta kartka dla Swidzikowskiego. WOlny dla Broni, Oziewicz wrzuca, Sałek z Wójcikeim zderzają się głowami, a że Wójcik gra z kilkoma szwami na łuku brwiowym, zderzenie wygląda bardzo groźnie.
66 minuta - Leśniewski za Dolińskiego
65 minuta - Arkadiusz Oziewicz uderza z dystansu.
63 minuta - Maciejczak uderza z 14 metrów. Zablokowany.
59 minuta - wolny dla Broni, po dośrodkowaniu Wlazło wyjaśnia sytuację. Dwa rzuty rożne dla teamu z Plant.
57 minuta - rozegranie niczym w TV, tylko wykończenie bardzo niedoskonałe. Piłka przeleciała tuż obok zegara.
55 minuta - rzut wolny z 18 metrów dla Radomiaka po faulu Budzińskiego na Kaliszewskim.
53 minuta - tym razem na ziemi Piotr Wlazło, a żółą kartką ukarany Wojciech Gorczyca.
51 minuta - Wlazło z dystansu. Tuż obok bramki. Dubina nie jest w stanie kontyunować gry. Za niego Charzewski.
50 minuta - Doliński popędził lewą stroną boiska. Został zatrzymany przez Dubinę. Ten nie może podnieść się z murawy.
49 minuta - zamieszanie w polu karnym Broni. Bez strzału.
47 minuta - rożny dla Radomiaka. Andrzej Wójcik dośrodkowuje, piłka po strzale Tarnowskiego w bramce, sędzia wskazuje faul.
46 minuta - Tarnowski z dystansu. Minimalnie obok słupka.
Godz. 17.07 - rozpoczyna się druga połowa. Tym razem zaczynają Zieloni.

45 minuta+2 - koniec pierwszej połowy.
45 minuta +1 - przez ostatnie minuty pierwszej połowy, zarówno na trybunach, jak i na murawie Broń wręcz nie istniała. Zieloni sprawiają wrażenie, jakby grali o życie.
45 minuta - Figiel dostał piłkę na 16 metrze. Uderzył jednak zbyt lekko.
44 minuta - Tarnowski długo bawił się z Rdzankiem i Sałkiem przy linii bocznej. Dośrodkował w pole karne, ale tam czujnie Młodziński.
43 minuta - piłkarze sprawiają wrażenie, jakby dopiero wchodzili mocno w spotkanie. Wydaje się, że ciężko będzie ich ściągnąć z murawy na przerwę.
43 minuta - Oziewicz uderza zza pola karnego. Bardzo niecelnie.
41 minuta - rzut wolny z 40 metrów dla Radomiaka. W mur.
40 minuta - Doliński otrzymał żółtą kartkę za faul na Leandro.
39 minuta - rożny dla Broni. Nawet Paweł Tarnowski wrócił się do defensywy.
37 minuta - Wojciech Gorczyca z trzech metrów strzelał głową. Banasiak czubkiem palców wybija futbolówkę.
35 minuta - Mateusz Radecki w pojedynkę o mały włos nie rozmontował defensywy Broni.
33 minuta - tym razem opieki medycznej potrzebuje Norbert Rdzanek.
31 minuta - Zieloni podkręcili tempo. Marcin Figiel i Leandro Rossi mają ogromną chrapkę na zdobycie gola.
29 minuta - z dystansu uderza Paweł Tarnowski. Nad bramką.
28 minuta - zmiana w Broni. Badji Kourou zastąpiony przez Maciejczaka.
* - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pierwsze filmy z trybun i z meczu pojawią się kilkanaście minut po meczu.
26 minuta - rożny dla Radomiaka. Wrzuca Dubina. Piłka mija trzech piłkarzy i wylatuje za linię końcową.
25 minuta - rzut wolny z 19 metrów. Alek Dubina przerzuca futbolówkę nad poprzeczką.
24 minuta - Leandro sponiewierany przy bocznej linii boiska. Po interwencji służby medycznej po niemal trzech minutach podnosi się z murawy.
22 minuta - Doliński uderza z woleja z 18 metrów. Nad bramką.
21 minuta - Zieloni poczuli się niezwykle pewni, przez co nawet Aleks Dubina i Andrzej Wójcik zapędzają się pod pole karne Broni. Broń czyha na kontrę.
19 minuta - wymuszona zmiana w Radomiaku. Za Moryca wchodzi Mateusz Radecki
16 minuta - Figiel przed polem karnym, wpada w 16-tkę i tym razem ryje w ziemię...
13 minuta - wolny dla Radomiaka z około 27 metrów. Kaliszewski minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką.
11 minuta - gra nieco siadła. W miedzyczasie uderza Daniel Ciupiński. Zbyt lekko i Banasiak nie ma problemu z wyłapaniem futbolwóki.
8 minuta - w tej chwili trwa festiwal na trybunach stadionu przy ul. Struga.
6 minuta - gra się nieco uspokoiła, Broń coraz odważniej wychodzi z własnej połowy.
5 minuta - Figiel na 7 metrze. Zablokowany.
3 minuta - ponownie Zieloni w ataku. Piłka ucieka jednak Tarnowskiemu.
1 minuta - pierwszy strzał w meczu Radomiaka. Wlazło trafia w Noheema.
Godz. 16.04 - sędzia daje znak do rozpoczęcia meczu. Zaczynają piłkarze Broni
Godz. 16.01 - podstawowe jedenastki już na murawie.
Godz. 15.50 - piłkarze schodzą do szatni na ostatnią odprawę prze meczem.
Godz. 15.15 - na rozgrzewce są już także bramkarze Broni - Michałek z Młodzińskim
Godz. 15.04 - Jacek Moryc i Aleksiej Dubina wyjdą w podstawowej jedenastce Radomiaka, chociaż wczoraj stało to jeszcze pod znakiem zapytania. W bramce Zielonych wystąpi Piotr Banasiak.

Przed nami wiosenna odsłona czwartków lekkoatletycznych 08-05-2024

Moya Radomka Radom odkrywa karty. W zespole będzie reprezentantka Polski! 08-05-2024

ROZLA zaprasza na ogólnopolski mityng do Białobrzegów 07-05-2024

Dwa medale Wiktorii Chmielewskiej w Bytomiu 07-05-2024

Zawodniczka z TOP5 jednej z klasyfikacjii odchodzi z MOYA Radomka Radom 07-05-2024