• Takich ludzi potrzeba Radomiakowi!
  Dodał: RadomSport.pl / Data: 05-10-2009, 10:28
  O tym, że Arkadiusz Grzyb poprowadził Radomiaka jako trener, a Patryk Zięba po raz pierwszy wystąpił w meczu seniorów dyskutują wszyscy. Tymczasem absolutnym debiutantem, niezwykle przeżywającym ten fakt, był również Paweł Jankowski, drugi trener zespołu.


  Oceniając potrójny debiut i w ogóle grę, i wynik Radomiaka trzeba sobie zdawać sprawę z tego w jakim stanie znajduje się zespół. Osłabiony kontuzjami czołowych piłkarzy, rozbity zamieszaniem, wręcz zadymką związaną z przyjściem, a potem odejściem trenera Jerzego Rota, z przemęczonymi zawodnikami – tak wygląda drużyna Zielonych, takie są fakty! Dlatego remis, a przede wszystkim postawa Radomiaka musi być oceniona pozytywnie, bo piłkarze włożyli w mecz serce, a to jest rzecz nie do przecenienia. Na wysokości zadania nareszcie stanęli również kibice, więc jest szansa, że na Struga znów zagości atmosfera wzajemnego zrozumienia i wsparcia. Zresztą w piłkarskiej szatni, przynajmniej tak wynika z relacji zawodników, atmosfera już jest.

  Na temat debiutu Arkadiusza Grzyba powiedziane zostało chyba już wszystko. Nie będę się zatem powtarzał, bo dla mnie to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Koniec, kropka!
  Jestem też pod wrażeniem postawy 18-letniego Patryka Zięby. Młody piłkarz świetnie wszedł w mecz, szukał gry, walczył, zapomniał o tremie. Wykorzystał odwagę swojego trenera, który na niego postawił, a po przerwie łapiąc zadyszkę, zachował się mądrze prosząc o zmianę, żeby z braku sił nie osłabiać zespołu. Pewnie, że zawsze można zagrać lepiej, ale po meczu z Wartą, Patryk Zięba może bez wstydu spojrzeć na siebie w lustrze.

  Najbardziej swój debiut przeżył chyba jednak Paweł Jankowski. W samo południe prowadził jeszcze mecz rezerw, ale w okamgnieniu zjawił się na Struga, a był tak skupiony i zaangażowany w swoją pracę, że nie istniało dla niego nic innego. Zresztą jak od dorosłego faceta słyszę, że kiedy wychodzi z drużyną, z tunelu to przechodzą mu ciarki po plecach, a przy dopingu kibiców zdaje sobie sprawę, że właśnie spełniło się jedno z jego marzeń, to ja nie mam słów i wątpliwości. Właśnie takich ludzi potrzeba Radomiakowi!

  GRZEGORZ STĘPIEŃ
  • Dodaj komentarz

   • Komentarz zostanie dodany po wprowadzeniu poniższego kodu.
  • Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.
  • Komentarze

   • Brak komentarzy


Radomiak z Wartą na remis
Zobacz

PP: Orzeł pokonał Broń
Zobacz

Radomiak przegrywa w Nadarzynie
Zobacz

Pokaż wszystkie


Gadu-gadu: 5008963
E-mail: redakcja@radomsport.pl

Wybierz kategorię, która Cię interesuję:

Piłkarki LUKSU na szóstkę

Drugie miejsce Olimpijczyka wśród juniorów

Goście z Estonii zgarnęli główne trofeum

Radomiak remisuje; kibice świetnie dopingują - video

Przykra porażka piłkarzy ręcznych Politechniki

Rosasport rozgromił STACO w Niepołomicach

Radomiak zremisował z Wartą Sieradz

Zwolenianka nadal liderem, ważne punkty Wulkanu Zakrzew i Szydłowianki

Niespodziewana porażka Sadownika w okręgówce

Wielu chętnych do przodownictwa w gr. I klasy A

RadomSport.pl
RadomSport.pl
RadomSport.pl
RadomSport.pl
+ więcej +


RadomSport.pl
Październik w Alibi

2.10 - Dj Raver, impreza klubowa, start 20, wjazd 5pln
3.10 - Dj James ... (więcej)


Prezentujemy Państwu linki, które z pewnością przydadzą się nie tylko każdemu kibicowi, ale także fanom kultury i nauki.

Nieoficjalny serwis Jadaru...(więcej)