|   On-line: 29
 
Sławomir Pietrzyk kandydatem na prezesa MZPN!
Kierujący od lat radomskimi strukturami piłkarskimi Sławomir Pietrzyk, oficjalnie ogłosił, że będzie kandydował w wyborach na prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. - Jestem do dyspozycji wszystkich ludzi i klubów z terenu całego województwa - zadeklarował.


Od przeszło 10. lat, Sławomir Pietrzyk jest prezesem Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Odkąd związki okręgowe przeszły pod egidę związków wojewódzkich, został szefem radomskiej delegatury MZPN, zasiada też w zarządzie MZPN.

Do wyborów startuje z hasłem "Z przeszłością w przyszłość". - To nawiązanie do pięknej tradycji jaką jest obchodzone w tym roku 100-lecie piłki nożnej na Mazowszu. To jednak przede wszystkim patrzenie w przyszłość i ogromna determinacja do łączenia, a nie dzielenia i budowy związku nowoczesnego, ale takiego, dla którego każdy klub jest najważniejszy, nawet ten najmniejszy - podkreśla Pietrzyk.

W swoim programie wyborczym zawarł sześć najważniejszych tez:
1. Szkolenia
2. Organizacja i finanse
3. Scalanie środowiska piłkarskiego
4. Sprzyjanie rozgrywkom piłkarskim
5. Wsparcie dla piłki kobiecej i futsalu
6. Budowanie wizerunku MZPN

- Właściwie od zawsze jestem związany z piłką nożną. Byłem piłkarzem, prezesem klubu, działaczem związku, prezesem okręgu, piłkę mam we krwi. Teraz zdecydowałem się ubiegać o fotel prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, którą to decyzję poprzedziły rozmowy, konsultacje z całym środowiskiem województwa mazowieckiego od Ostrołęki i Ciechanowa, poprzez Płock, Siedlce i oczywiście Radom. Wierzę, że zdobyte doświadczenie i wiedza pozwolą mi realizację zamierzeń, planów związanych z budową nowoczesnych struktur, przyjaznych wszystkim i każdemu z osobna, któremu na sercu leży dobro piłki na Mazowszu - tłumaczy Sławomir Pietrzyk.

- MZPN to jeden z najbogatszych związków w Polsce. Przeznaczenie kwoty 1,5 mln zł na szkolenia rozwiązałoby wiele problemów z brakiem sędziów, czy trenerów. Nie będzie potrzeby, żeby mecze dzieci w młodszych rocznika były sędziowane przez trenerów. Uważam, że należy zaangażować młodych sędziów, dać im sprzęt i możliwości - uważa Pietrzyk.

Jego zdaniem, pozyskanie sponsorów tytularnych poszczególnych lig, utworzenie wreszcie jednej, silnej grupy IV ligi, ale też stworzenie klasy rozgrywkowej pomiędzy wspomnianą IV ligą, a okręgówkami, to pomysły potrzebne i możliwe do wykonania. Tym bardziej, że Sławomir Pietrzyk zadeklarował, że ma już sponsora tytularnego dla IV ligi, gotowego wyłożyć 100 tysięcy złotych na ten cel.

- Bardziej otwarte byłyby natomiast rozgrywki A i B Klasy, bo dzisiejszy podręcznik licencyjny to fikcja. Na tym poziomie to zabawa w amatorską piłkę, więc nie potrzeba dodatkowych barier, żeby grać w ligach - podkreśla.

Pomysłów na realizację założeń wyborczych ma Sławomir Pietrzyk bardzo wiele. - Na pewno MZPN pod moją egidą będzie związkiem innym - otwartym, przyjaznym, o przejrzystym wizerunku - zapewnia Sławomir Pietrzyk.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2021-04-13 14:08:20 | Kategoria: Piłka Nożna / | Odwiedzin: 514
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Ruszyła sprzedaż biletów na domowe mecze Radomiaka 10-05-2021
 
Młodziczki APR Radom w 16. najlepszych drużyn w Polsce 10-05-2021
 
APR Radom znów pokazał charakter, ale AZS Lublin był za mocny 10-05-2021
 
Efektowny triumf HydroLuksiar w Rzeszowie 10-05-2021
 
Dopełnienie kolejki w Tymex Lidze Okręgowej [TABELA] 09-05-2021
 
Pilica Białobrzegi rozgromiła Radomiaka II Radom 09-05-2021
 
Klasa A (gr. I): Gracja Tczów i Polonia Iłża krok w krok 09-05-2021
 
Klasa A (gr. II): Chojniak jeszcze nie złożył broni, zaskakuje KS Błotnica 09-05-2021
 
Klasa B (gr. I): Zajezierze na szóstkę, Postęp na piątkę 09-05-2021
 
Klasa B (gr. II): Stanisławice poskromiły Jaguara 09-05-2021
 
Słaby mecz Zamłynia Radom w Garwolinie 08-05-2021
 
Już ponad 1000 osób kroczy razem z LEO w stronę Ekstraklasy 08-05-2021
 
KS Warka bez litości i wciąż jest w grze o ligowy byt 08-05-2021
 
Broń Radom pokonała Sokołem Aleksandrów w walce o swoją przyszłość 08-05-2021
 
Proch Pionki poszedł za ciosem i wygrał w Mszczonowie 08-05-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl