|   On-line: 22 
Radomiak chciał wygrać, ale zabrakło mocy i argumentów
Pomysł trenera Radomiaka Macieja Lesisza z grą napastników i Leandro od początku meczu ze Śląskiem Wrocław mógł się przynieść Zielonym powodzenie. Mógł, ale nie przyniósł, bo najbardziej zawiódł ten, na którego wszyscy najbardziej liczyli - Pedro Henrique. Oczywiście nijaka „druga wieża” w postaci Leonardo Rochy też nie pomogła…


Ofensywny pomysł na grę z liderem, Maciej Lesisz forsował odkąd dowiedział się, że poprowadzi zespół z S63 przeciwko najlepszej aktualnie ekipie ekstraklasy. Wystawienie Henrique i Rochy było niemal pewniakiem, batalia toczyła się jeszcze o Leandro. Na jego występie w startowej jedenastce bardzo zależało Lesiszowi, niektórzy członkowie sztabu nie byli do tego przekonani. Trener Maciej postawił jednak na swoim i szybko okazało się, że dobrze (by) na tym wyszedł.

Obchodzący dzień wcześniej 35. urodziny kapitan Radomiaka, nie tylko przejawiał dużą chęć do gry i walki z rywalami, ale w swoim stylu już po 20. minutach wbiegł dryblingiem pole karne, został sfaulowany i sędzia wskazał „na wapno”. Niestety, po raz pierwszy, ale w bardzo poważny sposób zawiódł wtedy Henrique. Karnego wykonał fatalnie – od rozbiegu począwszy, a na fatalnym, lekkim i nieprecyzyjnym strzale skończywszy.
- Jestem przekonany, że bramka zdobyta z rzutu karnego sprawiłaby, że mecz wyglądałby później zupełnie inaczej – stwierdził później Maciej Lesisz. Nic odkrywczego, ale to bez dwóch zdań najprawdziwsza prawda.

Radomiak okazał się później mocno „bezzębny”, a Śląsk robił to, co robi od początku sezonu. Nie forsował tempa, nie pressował wysoko, ale świetnie organizował się w defensywie i czekał na swoje okazje. No i doczekał się, kiedy po stałym fragmencie gry, a ściślej, po rzucie rożnym, znów błysnął Erik Exposito i przy odrobinie szczęścia umieścił piłkę w siatce.

Dalsze forsowanie obrony wrocławian, szło gospodarzom jak po grudzie. Mając dwie wieże w polu karnym, zupełnie (od początku meczu) brakowało dośrodkowań z bocznych sektorów boiska, środek akcji ofensywnych praktycznie nie istniał, a na dodatek Śląsk raz za razem próbował kontrować, choć trzeba przyznać, że nie robił tego za często.
- Postawiliśmy na dobrą organizację w defensywie, bo prowadząc w meczu, taki wariant gry wybraliśmy. Nie szukaliśmy na siłę drugiej bramki – przyznał po meczu trener Śląska Jacek Magiera.

Radomiak nie poddał się, ale konkretniejsze akcje obejrzeliśmy dopiero w samej końcówce pojedynku. Wtedy znów dwukrotnie zawiódł Henrique, oddając dwa niecelne strzały, a będąc ustawionym w świetle bramki. Najpierw trafił „główką” w poprzeczkę, potem z kilku metrów spudłował strzelając po ziemi.

Brazylijski napastnik został antybohaterem, ale tak naprawdę wszyscy piłkarze Radomiaka słabo wyglądają fizycznie. Wygląda na to, że w tej materii zostały popełnione wcześniej błędy, a niestety motoryki i siły nie da się nadrobić w tydzień, czy dwa. Z tym problemem będzie musiał zmierzyć się już nowy trener Maciej Kędziorek, który pracę z Radomiakiem rozpocznie lada dzień. Czy w jego sztabie znajdzie się miejsce dla bardzo dobrze przyjętego przez trybuny Macieja Lesisza? Szanse na to oceniam w tej chwili na „fifty – fifty”.

GRZEGORZ STĘPIEŃ
Data: 2023-11-28 11:05:22 | Kategoria: Piłka Nożna / Ekstraklasa | Odwiedzin: 607
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Szachowe zmagania z historycznym przesłaniem 21-02-2024
 
Triumf Antoniego Bala w bokserskim debiucie 19-02-2024
 
Rekord życiowy i awans na mistrzostwa Europy Mateusza Kaczora! 18-02-2024
 
Martyna Kotwiła mistrzynią kraju, brązowa sztafeta pań 18-02-2024
 
Radomianin lekkoatletycznym mistrzem Polski! 17-02-2024
 
APR Radom nie ma limitów - teraz pobił wicelidera w Żorach 17-02-2024
 
Minimalna porażka HydroTrucku Radom w Poznaniu 17-02-2024
 
Radom na szlakach ekstraklasy - odbierz swój egzemplarz! 17-02-2024
 
Wyniki spotkań sparingowych w regionie 17-02-2024
 
Drogowiec Jedlińsk ze sparingowym triumfem i dwoma transferami 17-02-2024
 
Pilica Białobrzegi wygrała sparing i potwierdziła transfery 17-02-2024
 
Radomiak zwycięski w sobotnim sparingu 17-02-2024
 
Podwójny sprawdzian radomskiej Broni 17-02-2024
 
Trzysetowa przygoda Czarnych w hali ZAKS-y 17-02-2024
 
Koszmar Radomiaka w nowym roku trwa. Tym razem porażka z Pogonią Szczecin 16-02-2024
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl